Njihuni me Xfce në thellësi falë ndihmës tuaj

Shumë herë e vrasim veten duke kërkuar informacion në internet kur në të vërtetë e kemi në dispozicion në kompjuterin tonë, megjithëse në shumë raste, na duhet një përkthyes

Ne mund të gjejmë shumë përmbajtje të dobishme në Forumi i Xfce ose në tuajin Wiki, por nëse duam të dimë të gjithë përbërësit e Xfce, si funksionojnë dhe disa hile, ne hapim një shfletues dhe vendosim:

file:///usr/share/doc/xfce4-utils/html/C/index.html

Sigurisht, gjithçka është në anglisht, por përfshin imazhe për të kuptuar më mirë se çfarë po ndodh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos-Xfce dijo

  Madhe Faleminderit shumë Elav për gjithçka që ndani në lidhje me Xfce. Shpresoj që nëse ndërroni desktop në të ardhmen, mos ndaloni së ndarei informacione rreth Xfce.

  1.    elav <° Linux dijo

   Mendoj se e ardhmja nuk është shumë afër. Me ritmin që do të shkojmë, Gnome nuk do të jetë një opsion për mua dhe as KDE. Pra ... do të jetë Xfce për një kohë

 2.   oleksis dijo

  Për të sqaruar më tej çështjen, ju ftoj në sondazhin e mëposhtëm: http://tt.desdelinux.net/index.php/main/poll/cf23fbd3-9c4a-41c4-b3ee-20a9e3372a85 (dhe kështu filloni me XFCE

  Përshëndetje!

 3.   elbuengeorge dijo

  Kohët e fundit kam provuar Xubuntu 11.10 dhe pas një dore të vogël mace duhet të them se e doja, megjithatë, performanca të paktën në atë shpërndarje i mungonte konsumi i burimeve, duke qenë shumë e ngjashme me Ubuntu 11.10 me Gnome-shell, kështu që unë vendosa ta instaloj përsëri Ubuntu pa më shumë ose më shumë. Unë mendoj se duke përdorur testimin e Debian si bazë duhet të jetë shumë më i lehtë. Unë nuk kam përdorur Debian për një kohë të gjatë, kështu që nuk mund të jem i sigurt.

  Nga rruga, ata bëjnë një punë të mirë në këtë blog.

  1.    Carlos-Xfce dijo

   Unë kam LMDE me Xfce dhe u dashurova. Pres me padurim versionin tjetër të Xfce dhe azhurnimin përkatës të tij në LMDE.

   1.    elav <° Linux dijo

    Për versionin tjetër do të duhet të prisni disa muaj. Ata thonë se do të dalë në treg më 15 janar 2012.