<º Lojërat: Kurthi Verminian

Sot po ju sjell ndeshjen e fundit të të madhut Locomalito: Kurth Verminian.
Në këtë lojë moduli juaj hapësinor është detyruar të bëjë një ulje emergjente në planet Verminian, e cila është e banuar nga insekte të mëdha. Misioni ynë është të shkatërrojmë hordhitë me shokët tanë me shpresën se një anije shpëtimi do të mbërrijë.
Kjo lojë mund të luhet nga deri në 4 persona (2 me tastierë dhe 2 me kontrollues) dhe të kujton lojëra si Qyteti i betejës (NES / Famicom) ose në film Starship Troopers.
Shtë në dispozicion për Windows, GNU / Linux, OS X dhe Ouya dhe shkarkimi i tij, si zakonisht në punimet e tij, është falas.
Pa dyshim që po përballemi me një lojë tjetër të shkëlqyeshme të Locomalito.

Unë ju lë tjetër me një Gameplay bërë nga unë (Më vjen keq për cilësinë e videos, rezolucioni i lojës është i ulët.):

Faqja e lojës dhe shkarkimet

Nëse përdorni Archlinux ose Manjaro mund ta instaloni nga AUR duke përdorur paketën vermine-kurth

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   tanrax dijo

  Epo loja duket e varur. Po të kisha në internet do të ishte qumësht.

 2.   eliotime3000 dijo

  Kjo lojë është spektakolare. Të shohim nëse mund ta shfaros atë murtajë.

 3.   Oscar dijo

  Gjëja e parë që t'ju përgëzoj për këtë punë të shkëlqyer. Loja është thjesht E MADHE! Më kujton shumë Amstrad CPC 128 kb, ka një lojë të jashtëzakonshme dhe është shumë problematike !!! Tingëllon shumë mirë. PUNE ME VETE E MADHE!

  E vetmja gjë që të majtët si unë nuk janë pak të vështirë me duart e palosura në tastierë hahaha ... një përshëndetje e madhe!

  1.    eliotime3000 dijo

   Unë jam majtak dhe nuk kam asnjë problem me tastierën ose kontrollet.

 4.   Azazel dijo

  Lojë e bukur mua në këngë, faleminderit për ndarjen e saj me të gjithë.

 5.   Joaquin dijo

  Faleminderit! Duket bukur. Duket vërtet problematike dhe më kujton edhe Battle City.

 6.   biskotë dijo

  [ ~ ] : verminian-trap
  ./runner: error while loading shared libraries: libopenal.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

  1.    biskotë dijo

   Kjo është ajo që më shfaqet kur përpiqem ta drejtoj: S

   1.    eliotime3000 dijo

    Nesër e provoj më me qetësi. Tani për tani, unë jam duke përfunduar azhurnimin e Windows Vista (sot është patch i bekuar të martën).