<º Lojtarët: Donkey-Me: Raiders of the Lost Ark

Përshëndetje miq të <º Gamers. Sot ju sjell një rishikim të një loje indie për sistemin tonë të dashur operativ.

Këtë herë bëhet fjalë Donkey-Me: Raiders of Arka e Humbur, një klon i mitikes Donkey Kong de Nintendo (1981) me një dizajn të frymëzuar nga filmi Indiana Jones në kërkim të arkës së humbur (Titulli në Spanjë, nuk e di nëse në Amerikën Latine është tjetër).

Ashtu si në lojën origjinale do të duhet të ngjitemi në majë, vetëm këtë herë ne e ndryshojmë vajzën në ankth për ekranin e parë. idhull dhe fuçitë për gurë, dhe nga e dyta është koha për të shpëtuar Marion.

Ka shumë pak për të folur në lidhje me lojën, përveç një gjëje, dhe kjo është se kjo është e para nga shumë Donkey Me frymëzuar nga kinema (në fakt ka një nga I huaj, me një nivel për film) për të cilin do të flas kur të dalin.

Nëse ju ka pëlqyer Donkey Kong origjinal, mos harroni këtë klon fantastik

Nëse përdorni Arch Linux mund ta instaloni lojën nga AUR instalimi i paketës gomari-arka e humbur.

Unë ju lë me disa pamje të ekranit të lojës (klikoni mbi to për t'i parë në madhësi reale):

dkme-indy_1

dkme-indy_3

dkme-indy_4

dkme-indy_2

dkme-indy_5

Faqja e lojës
Paketa e lojërave në AUR


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   cooper15 dijo

  Shumë e mirë, ia vlen një shije. Nga rruga, këtu në Amerikën Latine filmi u quajt Indiana Jones dhe Raiders of the Lost Ark.

 2.   eliotime3000 dijo

  Lojë të mirë. Duket interesante.

 3.   chinoloco dijo

  Cilat do të ishin numrat e paketës, çfarë më kërkoni të instaloj?
  Ju faleminderit!

 4.   MSX dijo

  Uhh, kohë të vjetra! Shumë mirë faleminderit!

 5.   Oscar dijo

  Mbresëlënës!

 6.   itaçi dijo

  Unë e dua gjithë këtë mani të lojrave retro. Unë preferoj një lojë të mirë të viteve tetëdhjetë sesa ato moderne të tani. Tani do ta ndez spektrin tim që e kam atje dhe do të luaj një lojë me fantoma hehehe

 7.   Marleksi dijo

  Si funksionon në lojë?
  Në shkarkim nuk marr asnjë skedar .deb

  1.    chinoloco dijo

   Në cilën distro e instalove?

 8.   Marleksi dijo

  Falë të dyve, ishte vërtet leja.
  Unë nuk e kam bërë këtë për një kohë të gjatë XD
  Unë njoh ca C ++, e kopjoj, përdor terminalin, por ju e dini, ndonjëherë i harroni gjërat e mospërdorimit të tyre.
  Nga rruga që unë përdor Ubuntu. Po shkon mjaft mirë. Kam provuar disa shpërndarje (Fedora, Opensuse, Debian, Archlinux etj).

  PS: loja është XD pritëse.
  Përshëndetje.

 9.   furtunë.te.theli dijo

  Sa bukur duket ajo lojë! E marr menjëherë ...

 10.   anderson freitas dijo

  Lojë shumë e mirë !!