<º Lojtarët: Grindje

Nëpërmjet rootgamer Unë zbuloj në lidhje me Beta publik të një loje të re për GNU / Linux: grindje. Kjo lojë bie brenda të njëjtit zhanër si DOTA dhe League of Legends, por edhe sa me mënyrën e historisë, e cila në rastin tim vlerësohet (lojërat pa histori, përveç rasteve të rralla, zakonisht luaj pak ose aspak).

Ne do të kemi në dispozicionin tonë heronj të ndryshëm, përveç disa Pets me fuqi të ndryshme për të na ndihmuar gjatë lojës. Ai gjithashtu ka si një bisedë të përgjithshme dhe dhoma të krijuara nga lojtarët (ose krijoni tonat). Loja është falas, por si në ato të përmendura më lart, sa me një sistem pagese të jeni në gjendje të blini Gurë Kristali për të blerë artikuj të rinj.

Tema grafike është mjaft e mirë nga këndvështrimi im dhe kolona zanore shoqëron. Ende ka gjëra për të shtuar, si më shumë mënyra historie, mbase edhe gjuhën spanjolle për të cilën nuk jemi të mirë në anglisht, por në përgjithësi është argëtuese.
Për të luajtur duhet të regjistroheni vetëm në lidhjen më poshtë (e cila gjithashtu ju shton tashmë në listën e miqve të mi) dhe të shkarkoni paketën që korrespondon me sistemin tuaj.
Kërkesat:

 • OS: Windows XP SP3 ose më i lartë, Mac OS X 10.7 ose më i lartë, Linux
 • Procesori: Intel Dual-core ose AMD 2.4 GHz
 • Kujtesa: 2 GB RAM
 • Grafikë: NVIDIA GeForce 8600 ose më mirë, ATI / AMD Radeon HD 2600 ose më i mirë, Intel HD 2000 ose më i mirë / li>
 • Lidhja: internet me bandë të gjerë
 • Hard disk: Të paktën 4 GB hapësirë ​​të lirë

Fotografitë e ekranit:

Shihemi në lojë

Regjistrohuni në lojë
Burimi origjinal: rootgamer


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

21 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Master dijo

  Interesante mendoj se do ta shkarkoj për ta provuar.

 2.   elav dijo

  E shkëlqyeshme, unë tashmë jam regjistruar .. Tani më duhet vetëm të shkarkoj 1.5Gb hahaha

  1.    Joshua dijo

   Elav më ndihmo të lutem! Si mund ta instaloj në Ubuntu 14.04?

 3.   i papërpunuarBasic dijo

  Shkëlqyeshëm .. .. le të shkojmë për Mobën time të parë .. .. Shpresoj të mos jem shumë i ndezur .. 😛

  Kjo po vazhdon për një kohë..Unë jam regjistruar..por shkarkimi bëhet nesër se kam qasje në 20mb simetrik .. xD

 4.   xino93 dijo

  duket mirë, nga të gjithë MOBA-të atje, është ai që më shumë i ngjan League of Legends (i preferuari im).

  1.    nano dijo

   Do të zhgënjeheni, duket vetëm si LoL në larje, përndryshe ka gjëra shumë më të shpejta dhe mekanikë të ndryshëm ... kjo është arsyeja pse unë e luaj atë, e urrej LoL dhe nëse do të ishte shumë e ngjashme nuk do ta luaja xD

 5.   alex dijo

  Unë tashmë e kam shkarkuar, por nuk di si ta ekzekutoj

 6.   alex dijo

  duke kontrolluar gjithçka që pashë që në dosjen bin është xD e ekzekutueshme

 7.   eliotime3000 dijo

  Mirë Shpresoj të ketë një moderim të mirë në përdoruesit (në DOTA 2 u zhgënjeva sepse ishin mbledhur shumë fëmijë të egër).

  1.    nano dijo

   Ju mësoni t'i injoroni ata ose të ngatërroheni me ta për t'i bërë ata të shkojnë jashtë ose të bëni gjëra për të gjithë për të raportuar, më besoni, është kënaqësi me kalimin e kohës.

 8.   nano dijo

  Interestingshtë interesante, por keni pasur nevojë ta përshkruani më mirë. Isshtë një lojë e mirë, por është një përzierje e rrallë me shumë LoL dhe një majë të Dota, në nivelin e mekanikës nuk paraqet shumë, por në nivelin e ndërfaqes dhe lojës me atë të ngritjes automatike të aftësive tuaja sipas një skema që ju keni dhënë dhe automatikisht blini artikuj.

  Nëse do të më duhet të lëshoj një kriter në lidhje me atë MOBA do të thosha që është rastësor dhe gjithmonë do të jetë, është bërë në mënyrë që të mos ketë nevojë për një ekip, padyshim që ka eleminuar shumë mekanikë taktikë që lejojnë të anashkalohen rregullat e lojë qëllimisht (po, Dota është xD mizore), por ne shkojmë është kënaqësi disa herë.

  Nëse luani Dota dhe nuk keni miq të lidhur (siç bëj unë ndonjëherë), më mirë shkoni në Strife për një kohë, është e tmerrshme të prekeni nga minjtë fëmijë ... tani për tani në Strife, nuk ka asnjë nga ata .

 9.   i panjohur dijo

  E kam luajtur pak (një pjesë e tutorialit dhe një lojë në internet) dhe është mirë. Unë mendoj se është alternativa e parë Dota 2 në Linux. Siç kisha lexuar, kjo lojë është më pak konkurruese se dota ose lol. Disa gjëra që unë vë re është se secili lojtar ka lajmëtarin e tij dhe se fusha e betejës është më e vogël se ajo e dota (ose kështu më dukej mua), çka nëse nuk më bind shumë është se secili hero ka kafshën e tij shtëpiake. Sidoqoftë, mbani në mend se loja është ende në beta

  Përshëndetje!

 10.   lafor22 dijo

  Unë tashmë jam regjistruar. Le të shohim tani se si e marr këtë lloj loje, e cila për mua është e para e këtij stili. Unë jam më shumë nga Kryengritja dhe Arma, por tashmë jam lodhur pak me këto, prandaj duhet të provoj gjëra. Faleminderit.

 11.   Joshua dijo

  Përshëndetje, a mund të bëni një tutorial për të mësuar se si ta instaloni lojën? Unë jam mjaft i ri, si mund ta instaloj në Ubuntu 14.04?

 12.   cristian dijo

  Unë tashmë e kam shkarkuar lojën, por kur e filloj, grafikët nuk ngarkohen mirë, a mund të më ndihmoni me një zgjidhje
  shkarkoni versionin 64-bit për linux dhe unë kam luna elementare

 13.   David dijo

  Sot është e premte dhe pasdite nuk punoj, prandaj sot e provoj me siguri. Shpresoj të mos jem shumë i fiksuar. Artikull i mirë