<º Lojtarët: Good Old Games tashmë ka lojëra për Linux

Lojrat e mira të vjetra

Disa muaj më parë Lojrat e mira të vjetra (GoG) njoftoi se do të lëshonte versione të lojërave të disponueshme në dyqanin e saj për të GNU / Linux, përfshirë ato që nuk janë lëshuar kurrë për sistemin tonë. Epo përmes Twitter Zbuloj se ajo ditë ka ardhur, dhe asgjë më pak se me 50 Tituj

Për ata që nuk e dinë GoG është një faqe në internet nga e cila mund të blejmë lojëra klasike me çmime të ulëta, dhe më e mira nga të gjitha, jo DRM, si dhe përmbajtje shtesë për të shkarkuar (të tilla si sfonde, kolona zanore, etj.)

Ndër titujt që gjejmë Duke Nukem 3D: Botim Atomik, Flatout 1 dhe 2 ose Civilizimi dhe gjithashtu, për 5 ditë (duke numëruar sot) disa prej tyre janë në shitje, kështu që është një mënyrë e mirë dhe e lirë për të blerë klasike. Ato janë gjithashtu të disponueshme si në pako .deb (për Ubuntu) dhe topuz për ata prej nesh që përdorin sisteme të tjera (zhbllokoni dhe shkoni)

Pa dyshim, një lajm i mirë për lojtarët e Linux.

GoG
Track: Eurogamer
Njoftim zyrtar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   eliotime3000 dijo

  Lajm i mirë, megjithëse unë tashmë jam bërë i varur nga avulli me Half-Life dhe CS 1.6.

 2.   SnKisuke dijo

  Përshëndetje. Lidhja është një lajm i mrekullueshëm dhe një pyetje e vogël, a nuk quhet ajo faqe në internet Lojëra të Vjetra të Mirë?

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Titulli tani është korrigjuar.

 3.   elruiz1993 dijo

  Epo, sapo lexova lajmet që provova 2 lojëra që kam me përputhshmërinë (Stargunner dhe Dragonsphere) dhe ato shkojnë pak më shpejt (veçanërisht të bezdisshme në Stargunner pasi bëhet fjalë për anije). Akoma një iniciativë e mirë nga CD Projeckt, shpresoj që ata të mos vonojnë të vendosin The Witcher në dispozicionin tonë.

  1.    elruiz1993 dijo

   PS: Mendoj se nuk e keni vendosur emrin e faqes në mënyrë korrekte, janë lojëra të mira të vjetra

 4.   edo dijo

  Ari i lojrave?, A keni menduar "Lojërat e mira të vjetra"

 5.   Rajonant dijo

  Sapo pashë lajmet përmes @tannhauser, është një lajm i mrekullueshëm, gjithashtu çmimet janë shumë të ulëta, ne duhet ta mbështesim këtë iniciativë, përveç plusit të shkëlqyeshëm të GOG dhe kjo është që të gjitha lojërat e tyre të vijnë PA DRM.

 6.   gabim dijo

  Unë jam duke pritur për versionin e mbështetur për linux; (

 7.   Sasuke dijo

  Meqenëse ky lajm nuk më tërheq shumë, mendoj se do të provoj disa lojëra.

 8.   Juanse dijo

  Dhe po ... do të duhet ta provojmë.