Fedora Utils ose si të optimizoni Fedora tuaj

Kur instalojmë Fedora ne shohim se keni nevojë për një proces të pas instalimit disi gjatë.

Shumë herë faktori kohë është vendimtar dhe nuk mund të kalojmë aq kohë sa duam të konfigurojmë Fedora-n tonë.

me Shërbimi Fedora ne mund të modernizojmë procesin.


Fedora Utils është një skenar që na lejon të instalojmë kode, programe shtesë, të kryejmë detyra mirëmbajtjeje dhe më shumë në një mënyrë shumë të thjeshtë.

Gjithçka që na lejon të bëjmë është në këtë imazh:

Ne mund ta instalojmë atë në mënyrën vijuese:

Ne hyjmë në dosjen ku kemi shkarkuar skenarin dhe e ekzekutojmë atë si root:

chmod a + x fedorautils- * 
su -c "./fedorautils-*"

Ne gjithashtu mund ta instalojmë atë në mënyrën vijuese:

su -c "yum localinstall http://fedorautils.sourceforge.net/fedorautils-latest.noarch.rpm"

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Disa kohë më parë një lexues kërkoi informacion në lidhje me të, unë përdor Arch, kështu që nuk kam provuar Fedora Utils

 2.   SamEXDZ dijo

  Unë kam provuar Fedora (madje është një nga distrot e mia të preferuara përveç Mint) dhe mund të garantoj që ky mjet është shumë i dobishëm. Kam shkruar për të jo kohët e fundit dhe e di që mund t'ju ndihmojë të përshpejtoni shumë procesin, më duhen 2 ditë për ta bërë gati Fedora, me këtë e bëra gati në 3/4 e ditës.

  Për atë që ia vlen, do të të lë lidhjen, shpresoj se nuk është shqetësuese -> http://hpubuntu.wordpress.com/2011/11/12/jugando-con-fedora-utils/

 3.   idjosemiguel dijo

  Po sikur, personalisht preferoj autoplusin pasi ka funksionuar më mirë se F Utils, ka më pak mundësi, por ndryshimi është minimal.

 4.   Le të përdorim Linux dijo

  Nuk ka problem

 5.   diego dijo

  A mund të shpjegoni nga mënyra e hyrjes në root dhe pastaj te dosja ku shkarkohet ???
  Unë jam i ri në këtë. Faleminderit për përgjigjen tuaj të shpejtë