Përputhja e KDM + KSplash për Slackware

Shpresoj t'i kënaq përdoruesit e Slackware+KDE që ata të na lexojnë

Rishikimi KDE-Shikoni Unë gjej një lojë të KDM+KSplash që edhe pse është diçka e vjetër, pamja e saj nuk është e keqe

Siç mund ta shihni ... është nga kur KDE 4.2, por ato nuk janë aspak të këqija ... I lë lidhjet e shkarkimit

Nuk mendoj se është e nevojshme të shpjegohet se si t'i instaloni, apo jo? … Nëse përdorni Slackware, kjo do të jetë lojë për fëmijë LOL !!! 😉

Gjithsesi, shpresoj që dikush ta gjejë këtë interesante, ndoshta nëse ju pëlqen dhe nuk e përdorni këtë distro ... mos harroni se ju mund ta modifikoni lehtë këtë 😉

të fala


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   pandev92 dijo

  Unë mendoj se duhet të jetë e thjeshtë për të modifikuar imazhin për të lexuar kde 4.8 xD ...

  1.    Ujk dijo

   Në përgjithësi, është shumë e thjeshtë: skedari i temës zbërthehet, png, jpeg, etj kërkohen dhe ato modifikohen për t'iu përshtatur konsumatorit. Pastaj gjithçka ripaketohet dhe instalohet normalisht. Shtë metoda që unë përdor për të prekur disa tema ose për t'i bërë ato në masën time, dhe nuk merr pothuajse asnjë kohë.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Pikërisht
    Kush ofron të bëjë ndonjë modifikim? 🙂

    Unë dua të sjell një temë të hollë në KDM ... që më pëlqeu, por është bërë për Slim hehe.

 2.   të ianpock dijo

  Epo, unë gjithashtu imagjinoj që modifikimi i tij do të jetë lojë e fëmijëve, duhet të jesh shumë mirë që të kesh xhuxh dhe që të zgjasë pa petarte ...

  Por unë imagjinoj se magjia është në varësitë dhe vargun e tyre

  1.    i duhur dijo

   Nuk është e vështirë ta bësh të zgjasë pa e prishur. Sekreti është të krijoni një kopje rezervë të asaj që do të modifikoni ose përjetoni në një makinë virtuale përpara se të bëni modifikimin në sistemin tuaj.
   Rreth varësive ... uff që zgjidhja e tyre me dorë është e mundimshme, por ka faqe që ndihmojnë dhe projekte jozyrtare nëse i zgjidhin ato.

   Për KSplash… është bukur

   1.    të ianpock dijo

    e duhur keni të drejtë makinat virtuale janë për këtë.

    Në çdo rast, duket si një distro komplekse, madje mund të them pa frikë se jam më e vështira në botë gnu / linux.

    Gentoo është i vështirë, por të paktën ka bartje, slackware Unë e di që gjithashtu mund të përdorë diçka të ngjashme me apt, por unë nuk mendoj se ishte 100% i ngadaltë, xhuxh për mua është ta përdor atë me topa, të ha dokumentet në lidhje me varësitë dhe konfiguroni gjithçka me dorë, madje edhe më lehtë ...

    Një distro për budalla me më shumë kohë të lirë sesa kain

    1.    i duhur dijo

     Çdo arsye në lidhje me Gentoo. Dhe megjithëse ka mjete të ngjashme me apt, ekziston një projekt i quajtur SlackBuilds.org që janë skripte instalimi për programe të ndryshme, nuk zgjidh varësitë, por ju tregon në leximet. Unë kam bërë disa skenarë për atë projekt dhe tani po bëj një tjetër për emesene. Dhe kjo është ajo që unë jam duke bërë xDDDDD

     Përshëndetje.

    2.    KZKG ^ Gaara dijo

     Ju harroni Linux nga Scratch hehehe

     1.    të ianpock dijo

      dhe gjithashtu Lunar dhe Minix ????

      E tyre është të kapin një distro mjaft të pjekur në mënyrë që të mos hedhur në plehra dhe të keni dokumentacion, le të shkojmë.

      Kush është pimp që kalon përmes linux nga e para dhe për më pak se një ditë ka mbaruar, edhe pse nëse ai do ta bënte këtë unë nuk kam kohë ose njohuri, menaxheri i pacman do të shkonte te saka.

      Per mua eshte menaxheri me i mire pa nenvleresuar te tjeret, me i shpejti dhe pa probleme varesie (dhe nuk shikoj asnjerin prej tyre !!!) Lol !!!

      Unë e shoh Slackware si shumë të qëndrueshëm, edhe pse leximi i dorëshkrimeve nga koha kur Stallman nuk kishte mjekër më duket shumë e rëndë, megjithëse kushdo që e bën atë ka admirimin tim!

      Gaara për të parë se kur do tutorial i dobët në modalitetin minimal të ekspertit

bool (e vërtetë)