PCLinuxOS KDE 2012.02 në dispozicion!

PCLinuxOS, është një shpërndarje shumë interesante, për shkak të saj stabiliteti, për të qenë lundrimi, për të pasur një numër të madh, por jo të ekzagjeruar të paketave dhe për të qenë një shpërndarje drita para y fillestar.


Disa nga tiparet e këtij versioni:

 • Kernel 2.6.38.8
 • KU 4.6.5
 • Mbështetje për grafikë Nvidia dhe ATI.
 • Mbështetje multimediale për formatet më të njohura.
 • Kontrollo prindin
 • Mbështetje për një numër të madh pajisjesh (printerë, rrjete, etj.)
 • Ndryshoni gjuhën lehtë falë mjetit Addlocale (+ se 60 gjuhë përfshirë Spanjisht)

Versionet e zgjedhura të bërthamës konservatore dhe KDE janë mbresëlënëse. Kjo është për shkak të rëndësisë që ata i japin stabilitetit (më shumë në përputhje me "filozofinë Debian").

PCLinuxOS 2012.02 është në dispozicion për tu shkarkuar si ISO për djegie në CD / DVD. Tani për tani vetëm në arkitekturën 32-bitëshe, në botimet e tij KDE, që është desktopi i plotë i rekomanduar për shumicën e përdoruesve, dhe KDE Mini për përdoruesit më të përparuar që duan të rregullojnë distro-n nga fillimi.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Sebastian Varela dijo

  Pse nuk e shoh botimin Gnome? në faqen zyrtare të PC Linux OS 🙁

 2.   JesusIamKëtu dijo

  Super ... Platforma më e mirë deri më sot dhe gjithmonë ... çfarëdo që të jetë ...

 3.   Le të përdorim Linux dijo

  Me siguri do të dalë për pak kohë.

 4.   Gabriel C. dijo

  Sa keq që nuk ka akoma një përrua.

 5.   bonilla karoline dijo

  rroftë nindiri im

 6.   Carlos dijo

  Ai që e lexon këtë është dundo dhe i ngathët dhe indian sepse askush nuk e kupton këtë kurvë të vjetër ha ..hahahahahajaajajajaja dhe ha

 7.   STEYLOR CARLOS MENDEZ B ... dijo

  pershendetje te gjithe nikaragua, vecanerisht nindirit tim nga fitorja ne fitore ... IV VIVA NINDIRI! Përshëndes sidomos danelia bonilla, caroline daniela dhe carlos mena dhe miqtë e mi nga klasa e shtatë A nga instituti INAN-UTR në Nindiri

 8.   Carlos dijo

  Kjo shpërndarje është shumë e mirë ... hahahahahahahahahahahahahaha

 9.   Germaine dijo

  VETM Problemi që kam hasur është ta vendos në Spanjisht.

  1.    pandev92 dijo

   Kjo është e lehtë, në një menu ishte menaxheri i lokalizimit, ju kërkoi gjuhën, ju pritët disa minuta dhe të gjitha paketat e gjuhës u instaluan.