KDM me sfond SolusOS

Unë jam një përdorues i KDE, distro që përdor tani është Debian Wheezy (Testimi aktual) ... kështu që menaxheri im ...

Panteoni: Përvoja Fillore

Përshëndetje komuniteti FromLinux, unë shkrova elruiz1993 me një artikull / tutorial të vogël. Të gjithë e dimë historinë e ekipit Fillor, i cili filloi ...

Uniteti në HP Mini Netbook

Dje më duhej të çinstaloja Xubuntu nga Netbook që po përdor tani dhe instalova Ubuntu, kështu që si është ...

34 Fotografitë e Slagve

Ky nuk është postimi i parë i sfondit që kemi vendosur, megjithatë ky është një postim shumë i domosdoshëm. Ndodh që

Uniteti tërësisht. (Redaktuar)

Nuk supozohet se është e nevojshme të thuhet se është Uniteti, por e vërteta është se është më mirë ta bësh këtë. Le të fillojmë me ...

ArchBang Linux 2012.05 lëshuar

Publikimi i versionit 2012.05 i njërës prej shpërndarjeve më të njohura të bazuara në ArchLinux: ArchBang është njoftuar.

MATE në dispozicion 1.2

Projekti MATE është ende aktiv, dhe pasi është miratuar nga Linux Mint, ai është bërë më i miri ...

Ikona për statuset e Bisedave

Unë jam një përdorues plotësisht i dashuruar me mjedisin tim të desktopit (KDE) ... Aplikacionet Qt thjesht më duken të shkëlqyera, ...

CoverGloobus

CoverGloobus Për të gjithë ne që duam të kemi pajisje në tavolinën tonë, CoverGloobus është një gëzim. Isshtë një

Uniteti në openSUSE? Jo

Natën e kaluar, duke qenë pothuajse në kohën e gjumit, kujtova një hyrje që kisha lexuar muaj më parë ...

Temë për Linux Mint KDM

Vazhdoj të vendos tema për KDM hehehe ... kësaj radhe është radha e Linux Mint me këtë: Këtu është

Tema Kotonaru për KDE

Ata thonë se një imazh vlen një mijë fjalë dhe unë ju sjell tre nga kjo temë e bërë nga mcder3 ...

4 sfonde Ubuntu + Unity

Unë ndaj këto 4 sfonde që i gjej në KDE-Look 🙂 Autori: tanra Çfarë mendoni? .. përveç se disa tekste ...

Ikona Pokemon për XFCE

Shumë prej nesh kujtojnë se gjatë pushimeve kemi përdorur lojëra Pokemon, i kemi shkëmbyer ato ...

Tema Adwaita për Firefox

Shumë përdorues nuk e pëlqejnë Adwaita, tema e paracaktuar për Gnome 3, megjithatë, natyrisht, për të ...

Kanella 1.4 në dispozicion

Edhe pse njoftimi zyrtar nuk është bërë ende në blogun zyrtar, Kanella 1.4 tani është në dispozicion me ...

Font Spirit Font

Mint Spirit, një tip i ri i krijuar për sistemin operativ Linux Mint Debian Edition, tani është në dispozicion për ...

Splash Helium për Gimp

Kur hapim një aplikacion, shumë herë shfaqet një imazh që na tregon se aplikacioni po hapet, se po ngarkohet ... kur ...

LXDE

Disa këshilla për LXDE

LXDE është një mjedis i shkëlqyeshëm Desktop që, siç e dinë shumë prej nesh, ofron si tiparin e tij kryesor, një përdorim të shkëlqyeshëm të ...

Testimi i kanellës

Dje instalova Archlinux për të bërë disa teste me disa paketa dhe brenda tyre, përfshinte testimin e Kanellës. TE

Letër-muri i bukur KDE

Unë kam redaktuar një sfond të vogël që kisha, asnjë ide se ku e shkarkova disa kohë më parë ... asnjë ide kush ...

Pse e përdor Xfce?

Duke iu përgjigjur artikullit të botuar nga kolegu KZKG ^ Gaara mbi arsyet pse përdoruesit përdorin KDE, radha ime ...

ZukiTwo + Bluebird = ZukiBird

Bluebird është për mua, tema më e mirë që ekziston për Xfce për momentin (edhe pse duket bukur edhe në Gnome) por ...

Le të flasim për kanellën.

Le të flasim për Kanellën, një mjedis mjaft i ri për desktop, në fakt, mendoj se është më i riu që kemi brenda ...

Font i oksigjenit: Shkronja KDE

Më pëlqen të përdor shkronja të këndshme në paraqitjen time dhe është diçka që është thelbësore për mua nëse dua ta rregulloj ...

Publikimi i Xfce 4.10 u vonua

Unë jam duke pritur me padurim që të vijë Janari për të shijuar versionin tjetër të Xfce dhe rezulton se, siç di unë ...

Post-instalimi i KahelOS

Dje pamë se si të instalojmë KahelOS dhe si shumica dërrmuese e distros, ajo ka nevojë për konfigurimin e saj.

Ndani konfigurimin tuaj Conky

Conky është një aplikacion që na lejon të kemi kontroll të disa gjërave në kompjuterin tonë në desktop. The ...

Tavolina ime sot

Unë i jam përkushtuar vetes për të ndryshuar pak pamjen e Xfce tim duke zëvendësuar simulimin që kisha për oksigjenin me ...

Pse përdoruesit e GNOME pëlqejnë Xfce?

Artikull interesant me qëllime të fshehura (shumë flakë) botuar në Barrapunto, bazuar në këtë tjetër (në anglisht). Unë citoj fjalë për fjalë: Ata llogariten në The ...

Unë e dua KDE, por.

Mund ta them pa frikë, KDE është aktualisht mjedisi më i mirë Desktop që ka GNU / Linux, më i bukuri dhe ...

16 sfondet e harkut Linux

Disa kohë më parë i vendosa këto sfonde në Artescritorio, i lë edhe këtu 😉 Ka gjithsej 16 sfonde të ...

Mac Lion për Unitetin

Shumë përdorues pëlqejnë pamjen e Mac OS dhe çfarëdo që të thonë, edhe unë e bëj. Për ...

G HZUAR DITELINDJEN KDE !!!

Dje, vetëm dje KDE mbushi 15 vjeç. Ka qenë një rrugë e gjatë, e gjatë që kur Matthias Ettrich filloi këtë ...

Vendos Proxy Global në LMDE Xfce

Ata prej nesh që janë përdorues të Xfce e dinë se ky mjedis i shkëlqyeshëm dhe minimalist i Desktopit nuk ka të njëjtën mundësi ...

Integro Firefox 7 me KDE

Ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për ta bërë ndërfaqen Firefox të integrohet me KDE Desktop Environment,

Gnome 3.2 i disponueshëm

Sapo është njoftuar se kush thotë, lëshimi i versionit të pritur 3.2 të Gnome dhe ndryshimet që ...

32 sfonde për Debian

Artescritorio është vendi më i mirë për të gjetur burime për të na ndihmuar të rregullojmë desktopin tonë. Bëni një

Wallpaper: Evolucioni i Ubuntu

Unë prezantoj një seri Wallpapers që edhe pse nuk shquhen për nga bukuria, ata e bëjnë këtë për kuriozitet që ...