Bluefish 2.2.7 lëshohet i qëndrueshëm

Redaktuesi i tekstit për krijimin e faqeve në internet arrin një skedul të ri të qëndrueshëm. 2.2.7, dhe bashkë me të, korrigjimi i disa gabimeve që u shpëtuan në versionin 2.2.6. Nëse ende nuk e dini për çfarë bëhet fjalë peshqve, ky post është gjithashtu për ju.

peshqve është një nga opsionet më të mira për programuesit dhe krijuesit e faqeve në internet, si fillestar dhe me përvojë, për zhvillimi i faqeve dinamike dhe faqeve të internetit, skripteve dhe kodeve të programimit në përgjithësi. Sigurisht Bluefish është i njohur zakonisht si Redaktues HTML, por kapaciteti i tij shkon shumë më tej. Bluefish është falas, nën licencë GPL, dhe është në dispozicion për platformat Linux, Solaris, OS X,Dritaret

peshk blu Duke folur gjerësisht, ne mund të përcaktojmë Bluefish si:

 • Të lehta dhe të shpejtë, duke lejuar që mijëra skedarë të ngarkohen në pak sekonda
 • Ndërfaqja për projekte të shumta, të aftë për të trajtuar më shumë se 500 skedarë njëkohësisht.
 • Mbështetje për shumë gjuhë, shumica e gjuhëve programuese të përdorura sot, të tilla si HTML, XHTML, CSS, XML, PHP, C ++, JavaScript, Java, Google Go, Vala, Ada, D, SQL, Perl, ColdFusion, JSP, Python, Ruby y Predhë.
 • Mbështetje për skedarët e largët, Mediante gnome-vfs, FTP, SFTP dhe protokollet HTTP, për shikimin dhe modifikimin e skedarëve të largët me të njëjtën lehtësi si skedarët lokalë. peshqve-2.2.7

Në shkurt 2015, Blueishish lëshoi ​​versionin e tij të fundit të qëndrueshëm 2.2.7. Ngjashëm me 2.2.6 të mëparshëm, ky është një version i bërë kryesisht për korrigjimin e defekteve në program, megjithëse do të gjejmë edhe risinë e çuditshme për 2.2.7.

 • Përmirësim automatik i plotë për HTML
 • Etiketa të reja janë shtuar për HTML5, përveç përcaktimit të tij si gjuhë e paracaktuar për php, cml dhe gjuhë të tjera që përfshijnë HTML.
 • Shfaqja e përmirësuar e gabimeve / paralajmërimeve.
 • Ndihmë dhe sintaksë e përmirësuar për gjuhë të ndryshme, të tilla si javascript, css, html, pascal/deplhi.

Në portalin zyrtar të BlueishishAi tregon se si mund të instaloni versionin më të fundit të këtij programi, përveç gjithë dokumentacionit të secilit prej versioneve të lëshuar deri më sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Felix manuel dijo

  Çfarë turpi nëse është GNU / Linux më i mirë për të punuar në Internet.

  1.    javimg dijo

   Epo, asgjë e bukur ... rrjeti vazhdon të punojë nën zgjedhën e dritareve ...

   Pa keqardhje.

 2.   Bender rodriguez dijo

  Unë nuk e njoha atë, për ta provuar ai tha për të parë se si shkon,

 3.   kik1n dijo

  Vim ose ndryshe Netbeans

 4.   Mikel dijo

  Një shënim i vogël, versioni 2.2.7 u lëshua në shkurt të vitit të kaluar. Që atëherë nuk ka pasur asnjë lajm.

  Përshëndetje.

 5.   Oscar dijo

  Problemi me këtë program është të mos jesh në gjendje të vizualizosh asgjë ndërsa je duke shtypur kod. Për ata që ishin mësuar me Dreamweaver, sot gjëja më e mirë në GNU / Linux është Kompozer (megjithëse është e braktisur).

  1.    Aitor dijo

   Kllapat është gjithashtu një alternativë e mirë, ju mund të shikoni në internet në kohë reale ndërsa ndryshoni kodin në program. Përshëndetje!

 6.   Jordi dijo

  Bluegriffon, gomar deti

bool (e vërtetë)