Çmimet PortalProgramas (1400 euro në donacione)

Fillojnë Çmimet PortalProgramas për Programin e Lirë 2011. Këtë vit lajmi përfshin 1400 euro në donacione dhe 5 kategori të reja.

Por Për cilat janë këto çmime?
Të thjeshta, ata shpërblejnë programet / softuerët që kanë ndikuar më shumë në përparimet teknologjike.
Unë lë ekstraktin e artikullit zyrtar:

Ne të gjithë i dimë programet më të njohura falas si Ares, eMule, OpenOffice.org ... por prapa shumë prej përparimeve aktuale teknologjike është përdorur software të lirë, program kompjuterik që shpesh kalon pa u vënë re dhe nuk njihet gjerësisht, por megjithatë është thelbësor për teknologjinë.
Prandaj, në Çmime Programet Portal Këtë vit kemi prezantuar 5 kategori të reja:

 • Thelbësore për teknologjinë: Sistemet kompjuterike përmirësohen falë faktit se ekziston një bazë e mirë e softuerit të lirë mbi të cilin ato janë zhvilluar (kornizat, testimi, bazat e të dhënave ...). Ne shpërblejmë programin falas që ka ndihmuar më shumë zhvillimin
  teknologjike gjatë këtij viti.
 • Të domosdoshme për Web: Faqet e internetit janë evoluar dhe janë bërë më të shpejta, më dinamike dhe të pajtueshme me të gjithë shfletuesit. Ne shpërblejmë programin falas që ka ndihmuar më shumë për të përmirësuar teknologjinë e faqeve të internetit këtë vit.
 • Thelbësore për komunikimin: Përhapja e lajmeve dhe komunikimeve janë një shtyllë themelore në internet që kanë kontribuar në një revolucion në shoqëri. Dhe këto janë më të shpejta falë programeve të caktuara falas që lehtësojnë menaxhimin e blogeve, revistave, forumeve ... dhe komunikimit midis falas që ka ndihmuar më shumë për të përmirësuar komunikimin në internet këtë vit.
 • Të domosdoshme për rrjetet e komunikimit: Ne e shpërblejmë softuerin falas sa më shumë që ka ndihmuar për të përmirësuar performancën e rrjeteve të komunikimit.
 • Të domosdoshme për biznesin: Ne e shpërblejmë programin falas që
  Ka ndihmuar rritjen e biznesit.
 • Softueri më i popullarizuar falas: Softueri falas do të kalonte pa u vërejtur nga shumë përdorues nëse nuk do të kishte disa programe të përdorura gjerësisht që kanë ndihmuar për ta bërë atë të njohur për publikun e gjerë. Ne shpërblejmë personin që ka ndihmuar më shumë për të publikuar softuer falas këtë vit.
 • Softueri më revolucionar falas: Ne nxjerrim në pah projektin që është rritur më shumë këtë vit dhe që po ndihmon më shumë për të përmirësuar teknologjinë.
 • Potencial më i madh i rritjes: Ne nxjerrim në pah softuerin e lirë që
  keni më shumë pritje të rriteni nëse merrni një donacion. Ka shumë projekte me ide të mira, por që megjithatë nuk kanë infrastrukturë të mjaftueshme për t'i realizuar ato: servera të fuqishëm, CPU ... Ky çmim i shkon programit që mund të rritet më shumë falë një donacioni.

1.400 euro në donacione:

nga Programet Portal ne duam të përhapim softuer falas ndërsa bashkëpunojmë për ta zhvilluar atë. Kjo është arsyeja pse ne kryejmë dhurime financiare që ndihmojnë zhvillimin e shumë projekteve. Vitin e parë kemi shpërndarë 500 euro, në edicionin e dytë të Award ishte 1.000, dhe këtë herë do të jetë 1.400 euro në donacione. Ka shumë arsye pse softueri i lirë
ka nevojë për donacione, disa prej tyre i kemi përmbledhur tashmë kur flasim Si gjeneron para programi falas.

Kalendar:

 • 23 nëntor - " Fillojnë nominimet
 • 1 Dhjetor - » Fundi i Nominimeve dhe Fillimi i Votimit.
 • 20 Dhjetor - " Fundi i Votimit.
 • 24 janar - » Fituesit do të publikohen.

Nga ajo që ju tashmë e dini ... për të marrë pjesë që sot ju mund të filloni të votoni

Përshëndetje dhe ne falënderojmë Imazhi i mbajtësit të vendit Carmen Manzanares (Komunikimi dhe marketing) për të na kontaktuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Sa të mira do të ishin ato 1400 euro për mua, së bashku me ato që kam kursyer do të ishin pothuajse për një njeri muzikor Bongo

  1.    ren dijo

   Çmimi Guximi SISI për të qenë hahaha më e padobishme

   1.    Eduari 2 dijo

    Hej! mos i lëndo pak ndjenjat që Plehrat u kanë mbetur akoma, them Kurajo.

    1.    Guxim dijo

     Jo, askush këtu nuk do të më godasë kurrë aty ku më dhemb

   2.    Guxim dijo

    Njeri në atë fushë nuk jam aq i kotë HAHA