Libra falas programimi në dispozicion për tu shkarkuar nga Github

Interesant ky lajm që kam lexuar në Bitelia mbi një depo falas e librave të gjuhëve të ndryshme të programimit, e cila është organizuar nga Komuniteti GitHub, dhe si mund të ishte ndryshe, një variant i librave falas ka lindur në español.

Libra falas për të gjithë

Duke rishikuar kategoritë pak kam gjetur gjëra shumë interesante. Ka mjaft material në Përplas, HTML, CSS, Bootstrap, Firefox OS, Android, Linux… Etj

Ndoshta e vetmja gjë e keqe në lidhje me këtë depo të shkëlqyeshme të librave falas është se shumë janë në lidhje të jashtme dhe ne duhet të ndjekim disa udhëzime në disa raste për t'i shkarkuar ato. Një mundësi e shkëlqyeshme për të shfrytëzuar kalibër dhe kemi koleksionin tonë të librave dixhitalë të organizuar mirë.

I lë lidhjet për qasje të shpejtë dhe mbaj mend që ka edhe libra falas në español:

indeks


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   linuxgnu dijo

  Thjesht programimi, sa i mërzitshëm.

 2.   Gabriel dijo

  Unë e dija versionin anglisht, por jo atë në spanjisht, informacion shumë i mirë

 3.   mat1986 dijo

  Interesante !!, nuk dhemb asnjëherë të kesh një nga këta libra në rast nevoje :). Nga rruga, ka diçka që më intrigon: çfarë është "gjuhë / programim agnostik"?

  1.    Më e zezë dijo

   Siç e kuptoj, këto janë gjëra që mund të zbatohen në çdo gjuhë programimi (të tilla si algoritmet ose paradigma që do të përdoret) ose që nuk varen nga një specifike (të tilla si libra mbi licenca, matematikë ose "burim i hapur" ekosistemet "që gjenden në versionin anglisht).

 4.   Kristian David dijo

  E pabesueshme, shumë faleminderit për ndarjen.

 5.   Fitimtar dijo

  Faleminderit për informacionin.

 6.   gjeli dijo

  informacion i mirë për të shkarkuar libra: f

 7.   guiovanny dijo

  Përshëndetje, komenti im është për seksionin e bashkësive të softuerit të lirë nga vendi, pasi pjesa ku rekomandimi juaj thotë se nuk më ndihmoi mua dhe unë shkova në atë pjesë përmes kësaj pjese; duke parë që nuk kishte asnjë vend nga Kolumbia, ekziston dragonjar.org i cili ofron informacione mbi këto komunitete në qytete të ndryshme të Kolumbisë, faleminderit nëse merrni parasysh rekomandimin tim. Unë jam përpjekur të njoh linux nga dreqi, por sudo -s nuk funksionon për mua, e cila është mënyra se si unë kam parë në 10 udhëzime për të qenë në gjendje ta instaloj atë, unë do të vlerësoja nëse ka ndonjë të interesuar të thotë pse.

  1.    le të përdorim linux dijo

   Faleminderit! Unë kam qenë duke parë atë që na po na thoni.
   Për fat të keq, komuniteti Dragonjar.org është drejtuar drejt Siguria e IT, jo softuer falas. Ndërsa të dy mund të jenë të lidhur, ato nuk janë saktësisht të njëjta.
   Nje perqafim! Paul.

 8.   k40sk1d dijo

  Uau !!… sa libra, ata që më interesojnë janë: c / c ++, c # python, java.

 9.   Ankou dijo

  Një përzgjedhje shumë e mirë dhe mbi të gjitha ato e azhurnojnë herë pas here, veçanërisht në anglisht.

 10.   xnmm dijo

  Ajo që do të më interesonte do të ishte një libër në lidhje me programimin e lojërave në Java, jo C ose C ++ sepse ato nuk janë shumë të lëvizshme, dhe ideja është të bësh një minecraft por falas dhe të kesh të gjitha funksionet e tij dhe më shumë.

  A rekomandoni ndonjë libër?

  1.    Raul P. dijo

   Ju duhet të blini libra në lidhje me opengl, unë rekomandoj libra të shkruar në anglisht.

 11.   belkis dijo

  Jam i interesuar për libra për instalimin e programeve që më interesojnë, lojëra dhe njohjen më të mirë të ekipit tim