Purism njofton përditësimet e CPU dhe GPU për fletoret e saj

Purism Librem 15 dhe Librem 13

Shitësi i pajisjeve Linux Linux Purism njoftoi sot në Twitter një azhurnim i ri për laptopët tuaj Librem që tani kanë procesorë dhe grafikë më të fuqishëm.

Purism është një kompani e njohur për prodhimin dhe dërgimin e laptopëve Linux me një fokus në sigurinë dhe privatësinë. Ata kanë shpërndarjen e tyre, të quajtur PureOS, bazuar në shpërndarjen e njohur Debian dhe të instaluar paraprakisht në secilin prej laptopëve tuaj.

Kompania njoftoi sot përmes Twitter një promovim të ri për të blerë Librem 13 dhe Librem 15 me CPU dhe GPU të azhurnuar, përfshirë gjeneratën e 7-të Intel Core i7500-XNUMXU me dy bërthama në 3.50GHz dhe grafikë të integruar Intel HD 620.

Librem 15, tani me ekranet 4K / HiDPI

Më e mira nga të gjitha, kompania njoftoi se përveç përmirësimit të CPU dhe GPU, seria Librem 15 gjithashtu mori ekrane 4K / HiDPI, duke i lejuar përdoruesit të shijojnë përmbajtje dixhitale me rezolucione deri në 3840 × 2160.

Ju mund të shihni azhurnimet e Librem 13 dhe Librem 15 në dyqanin online, mos harroni këtë el celular Librem 5 është në promovim për një çmim prej $ 599 dollarë deri më 31 janar 2019 dhe më pas kushtoi 649 dollarë si çmimi zyrtar. Ky celular pritet të dërgohet në prill 2019.

Gjithashtu mos ndaloni të kontrolloni Çelësi Purism Libre, një token USB që premton të bëjë të thjeshtë dhe më të sigurt kriptimin, zbulimin e ndërhyrjeve dhe sigurinë. Çdo laptop Librem dërgohet me njërën nga këto pajisje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.