Shutter: Mjet i shkëlqyeshëm për kapjen e ekranit.

Ndoshta ju e dini atë ose ndoshta nuk e dini, por Shutter është deri tani mjeti më i mirë për kapjen e ekranit atje për Linux. Me rregullime të thjeshta është e mundur të merren të gjitha rezultatet e dëshiruara: kapni vetëm një fragment, dritare ose menu, rregulloni rezolucionin dhe madhësinë e fotografive ose kryeni të gjitha llojet e efekteve në kapjen, të tilla si vendosja e skajeve të rrumbullakosura, hijeve, etj.


Nëse keni përdorur ndonjëherë Shutter me siguri do të jeni dakord me mua, nëse nuk e keni bërë akoma, mendoj se ky është mjeti që po kërkoni.

Ky aplikacion u ofron përdoruesve cilësime të shumëfishta kur kapni një objekt nga desktopi ynë. Me një ndërfaqe të rregullt dhe intuitive, është e mundur të kapni të gjithë desktopin, dritaret, menutë, kutitë e dialogut, rajonet e zgjedhura dhe madje faqet e internetit pa pasur nevojë ta hapni atë nga shfletuesi ynë.

Nëse dëshironi të instaloni Shutter në Ubuntu 10.10: Ne shtypim sa vijon në një Terminal.

sudo add-apt-depo ppa: grila / ppa sudo apt-get azhurnimi sudo apt-get instalimi i grilave

Ky është një shembull i asaj që mund të merrni me Shutter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   marcoshipe dijo

  Gjithmonë kam dëgjuar për këtë, por nuk e kisha provuar kurrë. Kam provuar versionin e debian, i cili është pak më i vjetër dhe më pëlqyen shumë opsionet që ka, jo vetëm që ka disa efekte, por edhe për menu dhe gjëra, mjet i mirë. Unë nuk e di se sa do ta përdor, por kur kam nevojë është aty pranë

  ps: po, tani i vë hundët në emoticonët e mi

 2.   Le të përdorim Linux dijo

  Ju siguroj se ky mjet është më i miri!

 3.   os dijo

  Unë dua të komentoj se aktualisht e përdor atë së bashku me një aplikacion python (në Ubuntu) për të ngarkuar pamje ekrani në MyCloudApp, pasi që nuk ka asnjë port për aplikacionin tuaj që të linux.

 4.   marcoshipe dijo

  po, duket kështu!

 5.   MAVERIK dijo

  Pajtohem plotësisht and .dhe falas… :)

  Rebel