[Blogs 2012] IV Klasifikimi i pjesshëm dhe lajme të këqija

Klasifikimi IV i Pjesshëm i Çmimeve të Blogut 2012 është botuar tashmë dhe fatkeqësisht kam një lajm të keq për të dhënë.
Që nga tremujori i dytë, Desdelinux ishte në krye në kategorinë Shkenca Kompjuterike, por këtë javë ne kemi rënë në vendin e katërt, të njëjtin që mbajmë në Sigurinë Kompjuterike.

Tani më shumë se kurrë na duhet vota juaj pasi ka gjithnjë e më pak kohë dhe vetëm 3 të parat e secilës kategori shkojnë në raundin tjetër.
Thjesht duhet të klikoni në imazhin që do të shihni vetëm djathtas.

Shpresoj që javën e ardhshme të sjell lajme të mira.

Votoni në Çmimet Bitacoras.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

60 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fitoskido dijo

  E vërteta është që unë nuk jap një dreq në lidhje me konkursin. Jam lodhur pak duke e lexuar këtë në grumbulluesin tim të lajmeve, sepse nuk është në përputhje me temën për të cilën kam lexuar këtë blog. 😉

  1.    nano dijo

   Ok, perfekt, por na intereson sepse ne jemi ata që përpiqemi çdo ditë ta mbajmë grumbulluesin tuaj gjithnjë të azhurnuar me diçka për të lexuar, të gjitha pa fituar asnjë qindarkë ... ne do të dëshironim të fitonim një konkurs, vetëm sepse.

   Unë i urrej këto qëndrime.

   1.    engjëll dijo

    ISSHT E VRTET DUHET TI FALEMINDERONI N S DISA MAYNYR FOR P INR INFORMACION DHE NJOHURI T SO SHUM SO,

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Nëse ju pëlqen faqja, komuniteti i saj, autorët, ose thjesht të paktën një pjesë e përmbajtjes së saj (prandaj ne jemi në RSS tuaj unë imagjinoj), nëse është kështu dhe nëse ju pëlqen, ju do të na ndihmoni me votën tuaj.

   Nëse nuk ju pëlqen faqja, përmbajtja e saj ose komuniteti, faleminderit që u ndalët gjithsesi.

   Në mënyrë të ngjashme, një postim në javë në lidhje me këtë nuk e shoh që mund të jetë një shqetësim, nëse dikush tjetër është i shqetësuar, ju lutemi na tregoni.

 2.   Emanuel dijo

  Gati, unë kam votuar tashmë për FromLinux

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Ju faleminderit shumë për votën tuaj. 😉

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit, le të shpresojmë që të kthehemi në 3 vendet e para

 3.   elynks dijo

  Hiperlidhja e imazhit me sa duket nuk ngarkohet pasi klikoj në imazh dhe nuk ka ridrejtim në ndonjë ueb.

  PS: Për të votuar

  Përshëndetje!

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Kjo është për shkak se ai nuk ka vendosur ndonjë lidhje, por ju ende e keni atë në shiritin anësor.

   Edhe pse sipas meje duhet të vendoset në secilin artikull ku diskutohet për Çmimet, por sidoqoftë.

   EDIT: Unë tashmë e kam vënë atë. Dhe po, tani e tutje mos të harrojmë ta vendosim sa herë që flasim për çmimet. Nuk ka rëndësi nëse përsëritet sepse tashmë është në shiritin anësor, është e qartë se ne po lëshojmë votat duke mos e vendosur atë dhe nuk kemi më mundësi ta bëjmë atë.

 4.   derrkuc dijo

  Dhe cila është lidhja për të votuar? 🙂

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Isshtë shtuar tashmë në artikull dhe gjithashtu mund ta shihni në shiritin anësor. 😉

 5.   mfcollf77 dijo

  Përshëndetje përsëri këtu.

  Kam lexuar postimin që ata publikojnë dhe më ndihmon shumë pasi që jam i ri në LINUX (përdor FEDORA 17)

  Dhe personalisht mendoj se përpjekja e njohjes për kontributin ia vlen. Megjithëse lexova vetëm dhe nuk mora përgjigje në pyetjet e mia.

  Dhe Nano, me gjithë respektin e duhur, unë ju them se komenti i Fitoshidos është diçka e ngjashme me atë koment ose postim që thoshte "që ne nuk duhet të bëjmë pyetje dhe që do ta hetonim vetë" kujtohet? kjo bëri që shumë prej nesh të ndiheshin keq, duke përfshirë edhe mua sepse po kërkoja ndihmë dhe ato më bëjnë të kuptoj se jam në gjendje të mirë dhe se po kërkoja të lehtëën.

  Unë mendoj se me polemikat që gjeneroi ky post, çdo aspiratë për njohje ndikon.

  Pavarësisht nga të gjitha të këqijat që më bënë të ndjehem mbështetës për pjesëmarrjen dhe që bloget të fitojnë njohje.

  Dhe kjo na ndihmon të jemi një person më i mirë në gjithçka. kritika na bën të rritemi si person dhe në përgjithësi.

  Suerte

  P.S. Unë do të vazhdoj të hetoj disa dyshime në lidhje me FEDORA 17 (domethënë, kërkoni kanalet përkatëse dhe mos kërkoni këtu në këtë faqe) mos u zemëroni .. është disponimi i mirë që jam sot !!!!

 6.   mfcollf77 dijo

  Ah, është e vërtetë, ai nuk e dërgon imazhin për të votuar askund

  1.    Luani dijo

   Ju duhet të regjistroheni ose të vërtetoni veten. Mendoj se mund të bëhet me facebook dhe twitter

 7.   kalbet87 dijo

  A mund të votoj vetëm një herë ose mund të votoj përsëri?

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Mund të votoni për të njëjtin blog në maksimumi në dy kategori, dhe vetëm një herë për secilën.

   Me fjalë të tjera, nëse tashmë keni votuar për ne në Blogun më të mirë të Teknologjisë dhe Blogun më të Mirë të Sigurisë së Kompjuterit, të cilat janë dy kategoritë kryesore në të cilat marrim pjesë, nuk do të keni më mundësi të votoni për ne në ato ose në ndonjë kategori tjetër.

 8.   I ngurtë dijo

  Lidhja e lidhjes së lidhjes !!

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Theshtë butoni që shihni në fund të artikullit dhe në shiritin në të djathtë. 🙂

 9.   Luani dijo

  Unë tashmë kam votuar

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Faleminderit shumë. 😉

 10.   Germaine dijo

  Unë jam regjistruar në Bitacoras për herë të tretë, me një email tjetër në secilin sepse njoftimi i konfirmimit nuk mbërrin dhe nuk kam qenë në gjendje të hyj për të votuar, nuk përdor Facebook ose Tuiter, (më pëlqen të bashkëveproj personalisht), turp sepse atëherë si a mund të ndihmojë dikush nëse jo me votën?

 11.   Manuali i Burimit dijo

  Në të vërtetë nuk më habit. Siç paralajmërova nga kualifikimi i dytë, ishte shumë herët për të pretenduar fitoren. Nga përvoja e di që këto pozicione janë shumë të paqëndrueshme, ne ende mund të ngjitemi në pozicione ose të shembemi edhe më shumë, gjithçka do të varet nga përpjekja që kemi bërë për të.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Compa Kam lexuar njoftimin nga DM me email, si mund ta gjej lidhjen që thua? 😀

 12.   anti dijo

  Unë gjithmonë i kam rezistuar votimit për këtë, vit pas viti. Zakonisht kjo është për shkak se unë ndjek blog me të njëjtën temë dhe që konkurrojnë, si Scientia, Hominids dhe Eureka në shkencë. Por këtë herë unë u jap atyre votën. Jam duke ardhur.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit

   1.    anti dijo

    Ajo është bërë. Rekordi është një lloj i çuditshëm, por unë tashmë i kam votuar. Dhe siç thonë ata këtu:
    "Voto me votim, kuti me kuti"

    1.    Manuali i Burimit dijo

     Ex një complo!

 13.   ren434 dijo

  Unë tashmë kam votuar. Fat i mirë dhe shpresojmë të shërohen. 😀

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Faleminderit, dhe shpresoj se po. 😀

 14.   jorgemanjarrezlerma dijo

  Po në lidhje me komunitetin.

  Duke pasur parasysh shumëllojshmërinë dhe divergjencën e madhe që ekziston praktikisht në të gjitha bloget dhe faqet ku bashkëveproni me përdoruesit e tjerë, do të ketë kritere të ndryshme dhe, nga ana tjetër, nivele të njohurive veçanërisht në Linux dhe në Shkencat Kompjuterike. Nëse përdoruesit e kësaj hapësire nuk janë të interesuar të mbështesin këtë vend, i cili kërkon hapësirën e tij në hapësirën kibernetike si një burim i lajmeve, njohurive dhe gjërave të tjera, atëherë thjesht injoroni atë dhe kaq. Ata prej nesh që marrin pjesë si duke dhënë mendime dhe në publikimin e pikëpamjeve në lidhje me këtë apo atë, sepse me të vërtetë na intereson pasi qëllimi është që të kemi një vend ose vende ku jo vetëm të mund të ndajmë dhe të ngremë dyshime, por më tepër të kanë një komunitet që pasuron shumëllojshmërinë e tij.

  Kjo pjesëmarrje nga ana ime në këtë post, është vetëm për t'ju ftuar që pavarësisht nga ndryshimet dhe interesat tona, si personale dhe profesionale, madje edhe të një natyre tjetër, na tregoni ndjenjat tona dhe kaq.

  Virtyti dhe përparësia e madhe që këto hapësira na ofrojnë është shkëmbimi i informacionit dhe njohurive, që në vetvete është më e vlefshme se gjithçka tjetër. Microsoft dhe Apple në filozofinë e tyre për gjithçka të gatshme konsiderojnë (nënkuptuar) që përdoruesit dhe klientët e tyre janë budallenj që nuk dinë se çfarë duan dhe si ta përdorin atë, mendimi është i pronarit dhe jo i hapur. E di që shumë do të kenë ndryshime nga ato që shkruaj, por kjo është çështja.

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Siç thoni ju, ky blog, dhe forumi, dhe gjithçka që përbën DesdeLinux si një e tërë është një komunitet i bërë nga të gjithë dhe për të gjithë. Askush nuk është i detyruar të votojë nëse nuk dëshiron dhe ata nuk do të trajtohen keq, e aq më pak të përjashtohen nga komuniteti për shkak se nuk e bëjnë këtë, por sigurisht që ne e vlerësojmë mbështetjen e atyre që vendosin të na e japin sepse në fund të fundit do të jetë një votë për të gjithë komunitetin. komuniteti dhe ajo që është arritur do të ketë qenë rezultat i përpjekjes së përbashkët të të gjithë. 🙂

 15.   Rho dijo

  gati

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Faleminderit shumë. 😀

 16.   Qyteti dijo

  Epo unë sapo krijova një llogari në bitacoras.com tek apollarlos! shume suksese

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Hahaha, faleminderit shumë vërtet. 😀

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit mik

 17.   krunde2n dijo

  votoni tani për https://blog.desdelinux.net/ Shpresoj që ato të rriten sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që ta fitojmë atë çmim.

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Faleminderit shumë, dhe po, le të shpresojmë që të fillojnë të lëvizin përsëri lart. 😉

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit

 18.   nerjamartin dijo

  Unë tashmë kam votuar në të dy kategoritë, kështu që nuk mund ta bëj përsëri ... ajo që unë do të bëj është të ndaj lidhjen midis kontakteve të mia për të parë nëse dikush inkurajohet të votojë, por nuk e di për shkak të kontakteve të mia nuk i bëj kanë shumë linuxer që nuk janë Ata janë nga ky komunitet kështu që ata ndoshta kanë votuar tashmë.
  Unë thjesht ju uroj fat dhe, me të vërtetë, vazhdoni të dërgoni çfarëdo që të jetë, ne jemi një komunitet për të mirën dhe për më të mirën (sepse këtu nuk ka asgjë të keqe !!! mirë po, vetëm Son_Link është xhixhijiji shumë e shëmtuar) dhe këto gjëra bëjnë mungesë

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Me të vërtetë faleminderit shumë për mbështetjen tuaj ... dhe për gjëra të tjera, është hera e parë që shoh dikë që lundron me Thunderbird, hahaha.

   1.    nerjamartin dijo

    Hahahaha, kjo sepse hapa lidhjen nga Thunderbird (unë kam FromLinux në burime), dhe hapet brenda vetë Thunderbird në vend që të hap Firefox. Dhe simboli i Windows tani është sepse unë shkruaj nga puna ehhh! hehehe

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Do të ishte mirë
   Shpresojmë që më shumë të bashkohen dhe të votojnë haha.

   Faleminderit kompanisë.

 19.   david dijo

  Ai më thotë këtë.

  Ju tashmë keni votuar në kategorinë "Blogu më i mirë i teknologjisë" të gjitha kohët e lejuara.

  dhe e kam bërë vetëm një herë në javë ose dy më parë.

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Kjo pasi në secilën kategori mund të votoni vetëm një herë për të njëjtin blog.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Ah, ju mund të votoni vetëm një herë në të gjithë garën. Faleminderit për mikun tuaj të votës

 20.   Daniel Rojas dijo

  Ata kanë votën time në teknologjinë Blog dhe Sigurinë. Paç fat

  PS: Nuk e kisha bere me pare per dembel hahaha

  1.    Manuali i Burimit dijo

   Më mirë vonë se kurrë, hahaha. Faleminderit shumë. 🙂

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Falënderim ^ - ^

 21.   nestor dijo

  Mos u shqetësoni se mos dilni në radhë të parë, DL është ende i ri dhe pak i njohur, dhe për këtë arsye nuk ka aq shumë ndjekës sa faqet e tjera që kanë qenë në internet për shumë vite më shumë ose që kanë fushata më të forta reklamuese. Pjesëmarrja gjithsesi llogaritet, sepse lexuesit e këtyre llojeve të sondazheve shpesh rishikojnë të gjitha faqet finaliste, kështu që duke marrë pjesë në këto lloje të renditjeve, ekziston mundësia që më shumë njerëz të gjejnë gjëra të dobishme në DL dhe të bëhen ndjekës.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit Nestor, ke shumë të drejtë. Unë mendoj se Blogs duhet të përfshijë kategori të tilla si Blog Novel ose Blog Revelation ose gjëra të tilla, pasi është e pamundur që një blog i ri të mund të konkurrojë me disa që janë në internet për vite me rradhë.

 22.   Robin Ju dijo

  Sapo ju lashë votën, shpresoj të jeni me fat dhe të dilni në finale.Fakti që Linuzx është një blog i ri, siç thoni në komente, nuk nënkupton që nuk ka një nivel për të qenë finalist. inkurajim me promovimin qe mbetet nje muaj !!!

  Unë ju lë një lidhje me timen që konkurron në kategori të tjera, në mënyrë që pa angazhime dhe kush dëshiron të votojë. Blog: http://bit.ly/QMu1OG Voto: http://bit.ly/TbLz59