Mbyllur përkohësisht regjistrimi i përdoruesit në DesdeLinux për shkak të SPAM

bllokuara

Përshëndetje për të gjithë përdoruesit, lexuesit, etj. Të këtij Komuniteti. Ditët e fundit kemi marrë shumë regjistrime të përdoruesve Related, kryesisht Bots, i cili me sa duket mësoi të anashkalojë sistemin tonë Captcha.

Si ta shmangim SPAM-in?

Ndërsa kemi rregulluar këtë problem, ne kemi mbyllur përkohësisht identifikimin Nga Linux për t'i parandaluar ata që të mbushin bazën e të dhënave tona me mbeturina.

Ne gjithashtu kemi hequr një ton përdoruesish me pamje të dyshimtë, kështu që nëse në një farë mënyre kemi hequr një përdorues jo-BOT, ju lutemi na falni. Ju mund të na shkruani postat tona elektronike për të korrigjuar gabimin dhe për t'i lejuar ata të regjistrohen përsëri.

Për momentin ne po konsiderojmë të provojmë disa shtojca të moderimit të përdoruesit, edhe pse të jemi të sinqertë ne kemi gjetur vetëm dy alternativa deri më tani: Miratimi i përdoruesit të ri y WP Miraton Përdoruesin. Possibleshtë e mundur që ndërsa ato janë duke u testuar, regjistri do të hapet përsëri sepse padyshim, ne duhet të testojmë se funksionon. 😉

Në të njëjtën mënyrë, nëse disa nga të pranishmit dinë një shtojcë WordPress ose një masë efektive për të shmangur këtë dhimbje koke, ju lutemi, na lini një koment me sugjerimin tuaj.

Përshëndetje ..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gerson dijo

  Duket e matur që ta bëjnë këtë, për mirëqenien e të gjithëve dhe integritetin e faqes.

  1.    eliotime3000 dijo

   Dhe gjithashtu nga forumi.

 2.   Jorge dijo

  Epo, nëse do të komentoj këtu, nuk kam nevojë për regjistrim

  Po, ata mund të lejojnë përdorimin e rrjeteve sociale për këtë. Për shembull: kjo shtojcë: https://wordpress.org/plugins/oa-social-login/

  Dhe kjo shtojcë që shton reCaptcha për rekorde, komente, etj. Shumë e dobishme.
  https://wordpress.org/plugins/wp-recaptcha/

  Unë i përdor të dyja dhe harroj SPAM-in. Mos harroni shokun tuaj Akismet

  të fala

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit për sugjerimin

  2.    eliotime3000 dijo

   Nuk e di, por reCAPTCHA ka probleme në internet kuban që edhe @elav e dërgoi në ferr. Kjo është arsyeja pse ata përdorin metoda të tjera, edhe pse metoda e aprovimit personal është më e mirë në rastin e tyre.

 3.   Yoyo dijo

  Mbështetu në shpatën time !!!

 4.   Sergio dijo

  Cilët njerëz të këqij bëjnë SPAM? Pse? Mendova të bashkëpunoj në të ardhmen, atë që kemi ardhur për të shmangur spam-in. por mirë

 5.   Cristianhcd dijo

  qenia ime njerëzore, le të postoj: qesh

  Kam qëndruar në të kaluarën, kam përdorur vetëm akismet… dhe nga rruga nuk është një mundësi për të përdorur disqus?

  1.    kockat dijo

   Skynet dërgoni ping përshëndetje, thoni: John Elav connor, ndaloni së rezistuari

   1.    Cristianhcd dijo

    Miratimi i vulës John Titor = D

 6.   Francis Capote dijo

  Unë i përdor këto dy dhe më përshtaten shumë mirë:

  Akismet
  -https: //wordpress.org/plugins/akismet/

  Anti-spam
  -https: //wordpress.org/plugins/anti-spam/

 7.   Fega dijo

  Epo, një teori e tërë konspiracioni mund të montohet në funksion të votimit të PortalProgramas

 8.   raalso7 dijo

  Ka njerëz që nuk kanë shërim ...

 9.   Bruno cascio dijo

  Pershendetje elav!

  A është e mirë për atje?

  http://code.tutsplus.com/articles/data-sanitization-and-validation-with-wordpress–wp-25536#highlighter_882727

  "Antispambot" është një filtër që zbatohet në hyrje.

  Përshëndetje!

 10.   John dijo

  Kurdoherë që ata përdorin një antispam të bërë më parë ata do të ekspozohen ndaj këtij problemi, sepse botët janë krijuar me porosi për CMS dhe antispamët e tij të zakonshëm.
  Përdorni një antispam të personalizuar, edhe nëse është më i gafë në botë dhe do të jeni më të sigurt.

 11.   bj dijo

  Faqja është shumë e mirë, shpresoj që ta mundësojnë së shpejti që të mund të regjistroheni