Rikthim i thjeshtë i WordPress, shtojcë për të bërë kopje rezervë

Rezervimi i thjeshtë i WordPress është një shtesë shtesë e plotë për WordPress që shërben për të bërë kopje rezervë dhe të presë një kopje në server për ta përdorur në çdo kohë dhe për të rivendosur përmbajtjen ndaj incidenteve ose humbjeve të mundshme.

Rezervim i thjeshtë i WordPress, shtojcë e plotë për të kopjuar blogun tuaj

Shumica e njerëzve kur mendojnë të bëjnë kopje rezervë, ata e bëjnë atë për të parandaluar sulmet dhe sulmet kibernetike, por kjo nuk do të thotë të jetë kështu. një rezervë sigurie mund të na shpëtojë jetën në situata të ndryshme në të cilat mund të preken informacionet apo edhe dizajni i faqes sonë të internetit, për shembull, fshirjet aksidentale, modifikimet e skedarëve, etj., veprime të zakonshme në ditë për ditë që nuk duhet të fillojnë pa përkrahjen përkatëse që garanton sigurinë e faqes sonë në rast se diçka nuk shkon mirë.

Karakteristika të thjeshta të versionit falas të rezervimit WordPress

Simple WordPress Backup Free është një nga shtojcat më të vlerësuarat nga përdoruesit për të rivendosur lehtësisht rezervimet në një blog WordPress dhe konsiderohet si një nga shtojcat më të mira të rivendosjes, si në versionet falas ashtu edhe në ato me pagesë.

Kopjet e planifikuara në serverin vetanak

Me Rezervimin e thjeshtë të WordPress mund të caktoni sa më shumë kopje të dëshironi dhe t'i ruani ato në serverin tuaj për t'i shkarkuar në çdo kohë.

Përputhshmëria maksimale

Sistemi i kopjeve dhe kopjeve rezervë të Simple WordPress Backup, funksionon si në Windows ashtu edhe në Linux, në strehime të përbashkëta dhe të dedikuara.

Kopje totale ose të pjesshme

Sistemi i tij i kopjimit ju lejon të përjashtoni disa skedarë për të zgjedhur vetëm skedarët që dëshironi të kopjoni në kopje të pjesshme ose të kopjoni të gjithë sitin për një restaurim total. Alsoshtë gjithashtu e mundur që të programohen lloje të ndryshme të kopjeve njëkohësisht.

Pro i thjeshtë i WordPress Backup, tipare të versionit premium

Megjithëse versioni falas i kësaj shtojce është mjaft i plotë, versioni pro përfshin funksione të përparuara që ofrojnë shkathtësi më të madhe në kopjet rezervë.

Magazinimi i reve

Karakteristika kryesore që diferencon versionet premium dhe falas të kësaj shtojce është mundësia e ruajtjes së kopjeve në cloud dhe zgjedhja midis serverave të ndryshëm të ruajtjes, pasi që versioni falas mbështet vetëm ruajtjen e kopjeve në serverin tuaj, ndërkohë që keni Opsione të shumta ruajtjeje ofrojnë fleksibilitet më të madh në vënien në dispozicion të kopjeve dhe hyrjen në to në çdo kohë.

Midis akomodimeve në dispozicion që mund të gjejmë në versionin e plotë, spikasin Dropbox, Amazon S3 dhe Dreamhost Dream Objects.

Planet e personalizuara

Nëse ju intereson vetëm një nga opsionet e disponueshme për ruajtjen në re, ju keni mundësinë të blini atë opsion veçmas, për shembull, le të imagjinojmë që përdorni vetëm Dropbox ose Google Drive për të menaxhuar kopjet tuaja, pasi që zhvilluesit e shtojcave ofrojnë mundësinë për të blerë atë modul të pavarur për ta aktivizuar atë në shtojcë dhe për të sinkronizuar kopjet tuaja me hapësirën ruajtëse të preferuar.

Zhvilluesit dhe administratorët e rrjetit mund të blejnë një licencë të vetme me të gjitha modulet në dispozicion me një çmim shumë konkurrues.

Rezervimi i thjeshtë i WordPress mund të jetë shtojca përfundimtare për kopjimet dhe kopjet rezervë të një blogu të vendosur në WordPressSi në versionin e tij falas, ashtu edhe në versionin e plotë me hapësirë ​​të brendshme për ruajtje, është një nga opsionet më të mira që ekzistojnë sot. Ju mund t'i shkarkoni të dy versionet nga kjo lidhje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.