PyRenamer: Riemëruesi masiv i skedarit

Unë njoh dikë që e quan veten KZKG ^ Gaara se ai pëlqen të vendosë të gjitha skedarët në kompjuterin e tij, diçka si kjo: skedar– = KZKG ^ Gaara_Mbledhje = -. jpg. Unë nuk e di nëse kjo është për shkak të një kompleksi identiteti apo ndonjë traume

Sidoqoftë, shakatë mënjanë A mund ta imagjinoni që duhet të vendosni etiketën - = KZKG ^ Gaara_Mbledhja = - në qindra fotografi manualisht? Do të ishte super e lodhshme. Kjo është arsyeja pse ne mund të përdorim mjete si ajo që ju tregoj sot: PyRenamer.

Siç nënkupton emri, PyRenamer është një aplikacion i shkruar në Piton gjë që na ndihmon të riemërtojmë masivisht çdo numër skedarësh në të njëjtën kohë. Opsionet tuaja janë të shumta, kështu që unë nuk mund t'i shpjegoja të gjitha, dhe për këtë arsye ju rekomandoj që ta instaloni dhe ta provoni vetë.

$ sudo aptitude install pyrenamer


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

17 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Unë mendoj se kështu që ata nuk i shohin ato "dosje sekrete" që unë e di se ai ka hahaha. Po në lidhje me thashethemet për kompjuterin ... a e keni birësuar atë si bir? LOL

  Epo, programi duket i rehatshëm, dhe gjithashtu i lehtë

  1.    elav <° Linux dijo

   Hahaha nuk kam pse të bëj thashetheme për asgjë. Në të gjithë rrjetin Kuban, ku ka një skedar që i përket Alejandro, ai ka - = KZKG ^ Gaara_Collection = - ...

   Dhe po, e lehtë, por e fuqishme !!!

 2.   KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

  Nuk më duhet kjo, mjafton [F2] e thjeshtë në KDE is dhe shumë

 3.   Eduari 2 dijo

  Nuk është hera e parë që e shoh këtë aplikacion, por prapë pyes veten se për çfarë mund ta përdor: D, domethënë e di për çfarë përdoret, por për mua është praktikisht e padobishme.

  1.    Guxim dijo

   Pyete KZKG ^ Gaara se çfarë përdor mund të vihet në haha.

   Për fat të mirë unë jam i vetmi që përdor këtë kompjuter sepse përndryshe do ta shihja veten duke vendosur emra të vegjël që ata të mos shohin diçka që unë kam shtrirë përreth.

   Përndryshe as për mua nuk është i dobishëm

   1.    elav <° Linux dijo

    Emri nuk është aspak i çuditshëm, është thjesht si një shenjë që kjo skedar është e tija.

    1.    Guxim dijo

     Qij, si një emër i vogël dua të them çfarëdo emri që është, jo ai në veçanti

    2.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

     Gabim ... sa herë do të duhet të ta shpjegoj ty ¬_¬
     Në MCAnime.net disa vite më parë, kam ngarkuar shumë gjëra, dhe një nga standardet që përdoret kur dikush ngarkon skedarë X është të vendosësh një referencë se kush i ka ngarkuar, në rast të ankesave, pyetjeve, ideve, sugjerimeve apo çfarë Me fjalë të tjera, ju e dini me kë të kontaktoni.

     Ashtë një zakon që unë ende e kam.

     1.    elav <° Linux dijo

      Dua të them .. MCAnime Post Traumatike ...

     2.    Guxim dijo

      Elav për të parë Shënimin e Vdekjes tani!

      1.    elav <° Linux dijo

       Mërzitem ta shoh ... ¬¬


     3.    Guxim dijo

      Z. Alejandro, ju duhet t'i vendosni seri të reja këtij njeriu

 4.   Luis Giardino dijo

  ok, më duket interesante, por unë përdor një që kopjon dhe zëvendëson emrat, për shembull kur kopjoj fotot nga kamera ime në kompjuter që kalojnë nga dcss001 në chida001 të partisë, ekziston një që e bën këtë, pasi kur përdorni një program për të fotot e importit i ndan ato sipas datave. ka nese e dine aty a me thone te lutem ...

  1.    elav <° Linux dijo

   PyRenamer e bën këtë dhe shumë më tepër. Tani, nëse ajo që dëshironi është një proces i automatizuar, se asgjë më shumë sesa kopjimi nga kamera në PC, ndryshoni emrat e skedarëve, mendoj se do të duhet të përdorni shumë konsol

  2.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Përshëndetje dhe të mirëpritur.
   Shikoni instaloni thunarKy është një menaxher skedarësh si Nautilus, por kur ta instaloni, do të instalojë një aplikacion për të riemërtuar skedarët, është shumë mirë ... ju mund të bëni mrekulli me të, të bëni atë që thoni dhe shumë, shumë më tepër.

   Kjo është padyshim nëse përdorni Gnome, por nëse përdorni KDE instaloni KRename, po aq cool
   Përshëndetje dhe mirëseardhje në faqen tonë

   1.    Luis Giardino dijo

    Ne rregull, faleminderit..
    Dhe për të më njohur mua unë përdor Linux Mint 11 Katya pasi e shoh këtë blog çdo ditë dhe filloj të komentoj ...

    1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

     Epo, bukur që u njoha me Luis, unë përdor ArchLinux dhe elav përdor LMDE ose Debian
     Nëse keni ndonjë pyetje ose problem, na tregoni, ne do t'ju ndihmojmë sa më shumë që të mundemi

     të fala