RPCS3 0.0.30: Një version i ri është lëshuar për 2024

RPCS3 0.0.30: Lajmet e versionit të disponueshëm për 2024

RPCS3 0.0.30: Lajmet e versionit të disponueshëm për 2024

Pak më shumë se 3 vjet më parë, ne folëm për herë të parë për një softuer të madh dhe inovativ të lojrave me burim të hapur të quajtur "RPCS3". Të cilën, ne e përshkruajmë në kohën e duhur si a Emulator dhe korrigjues ndër-platformë me burim të hapur për konsolën e lojërave Sony PlayStation 3, shkruar në C++ për Windows, Linux dhe BSD. Dhe deri në atë datë (janar 2021) ishte në versionin e tij 0.0.14-11518 Alpha, dhe shumë ka ndryshuar pozitivisht për të.

Prandaj, sot ne do të trajtojmë informacionin aktual (veçoritë) dhe do të tregojmë ndërfaqen e tij aktuale grafike (GUI) përmes pamjeve të ekranit të softuerit në fjalë në versionin e tij aktual, domethënë për versionin «RPCS3 0.0.30». E cila u lëshua fillimisht më 02 janar 2024 dhe së fundi ka marrë (05 shkurt 2024) një përditësim të ri të version 0.0.30-16056.

RPCS3: Azhurnuesi i Parë i PS2021 Cross-Platform Emulator 3

RPCS3: Azhurnuesi i Parë i PS2021 Cross-Platform Emulator 3

Por, përpara se të filloni të lexoni për disponueshmërinë e këtij versioni të ri të zhvillimit «RPCS3 0.0.30» të të njohurit emulator dhe korrigjues i konsolës së lojërave PS3 ndër-platformë, ne rekomandojmë një postimi i mëparshëm i lidhur me aplikacionin multimedial të përmendur për lexim të mëvonshëm:

RPCS3: Azhurnuesi i Parë i PS2021 Cross-Platform Emulator 3
Artikulli i lidhur:
RPCS3: Azhurnuesi i Parë i PS2021 Cross-Platform Emulator 3
RPCS3 0.0.30: 2 përditësime të shkëlqyera deri më tani në 2024

RPCS3 0.0.30: 2 përditësime të shkëlqyera deri më tani në 2024

RPCS3 0.0.30: 2 përditësime të shkëlqyera deri më tani në 2024

Karakteristikat aktuale të RPCS3

 1. Është falas, me burim të hapur dhe i zhvilluar në C++.
 2. Është zyrtarisht i disponueshëm për Windows 10/11, për macOS (12.6+, 13.0+, 14.3 dhe versionet më të larta), sistemet operative të bazuara në GNU/Linux përmes një ekzekutuesi AppImage dhe FreBSD nëpërmjet Porteve.
 3. Është një softuer në zhvillim të plotë, prandaj, Ata janë instalues ​​dhe ekzekutues aktualë, nuk janë ndërtime të qëndrueshme. RPCS3 është më shumë si një softuer i lëshuar në lëvizje pa ndërtime të qëndrueshme.
 4. Aktualisht, është i disponueshëm në versionin e tij aktual 0.0.30 në tuaj seksioni zyrtar në GitHub. Sidoqoftë, një version më i përditësuar, 0.0.30-16056, është i disponueshëm nga seksionin e shkarkimit të faqes së saj zyrtare.
 5. Deri më sot, më shumë se 3600 lojëra të përputhshme me emulatorin e përmendur janë testuar dhe regjistruar. Nga të cilat, mbi 2500 janë vendosur si plotësisht të qëndrueshme dhe të luajtshme. Ndërsa, më shumë se 1000 mund të luhen, por Ato nuk mund të ndërpriten, qoftë për shkak të dështimeve serioze ose për shkak të performancës së dobët. Pjesa tjetër, pak më pak se 100, zakonisht nuk shkojnë përtej menusë kryesore të lojës ose emulatorit.
 6. Është një nga emuluesit më kompleksë të konsolave ​​të lojërave video të të gjitha kohërave me synimin e pafund për të emuluar në mënyrë efektive Sony PlayStation 3 dhe të gjitha aspektet e tij.

Për më tepër, diçka e rëndësishme për t'u mbajtur parasysh është se, në këto versione të fundit ekzistuese, zhvilluesit e këtij softueri kanë implementuar një përditësim me të cilin kanë rikthyer modalitetin online të shumë video lojërave në tastierën Sony. E cila ka qenë e mundur përmes RPCN (Sistemi i Matchbërjes Emulator) i cili ju lejon të luani shumë lojëra të tjera PS3 në internet.

Pamjet e ekranit të versionit aktual RPCS 0.0.30

Karakteristikat e versionit RPCS3 0.0.30 - Pamja e ekranit 01

Karakteristikat e versionit RPCS3 0.0.30 - Pamja e ekranit 02

Karakteristikat e versionit RPCS3 0.0.30 - Pamja e ekranit 03

Karakteristikat e versionit RPCS3 0.0.30 - Pamja e ekranit 04

Karakteristikat e versionit RPCS3 0.0.30 - Pamja e ekranit 05

Karakteristikat e versionit RPCS3 0.0.30 - Pamja e ekranit 06

Pamja e ekranit 07

Pamja e ekranit 08

Pamja e ekranit 09

Pamja e ekranit 10

Pamja e ekranit 11

Pamja e ekranit 12

Pamja e ekranit 13

Pamja e ekranit 17

Qëllimi i projektit RPCS3 është të imitojë plotësisht dhe me saktësi sistemin argëtues kompjuterik Sony PlayStation 3 në tërësinë e tij me fuqinë e komunitetit me burim të hapur dhe inxhinierinë e kundërt. Qëllimi ynë është të ruajmë trashëgiminë e harduerit PlayStation 3 dhe bibliotekën e tij të gjerë, duke e sjellë atë dhe ekskluzivitetet e tij në platformën e PC-ve. Ne duam ta arrijmë këtë duke synuar dhe mbështetur sisteme të shumta operative, si dhe duke mbështetur një gamë të gjerë të pajisjeve kompjuterike me kërkesa realiste. Rreth RPCS3

Yuzu: Një Emulator interesant me burim të hapur Nintendo Switch
Artikulli i lidhur:
Yuzu: Një Emulator interesant me burim të hapur Nintendo Switch

Imazhi përmbledhës për postimin e vitit 2024

Përmbledhje

Me pak fjalë, ky version i ri zhvillimi i quajtur "RPCS3 0.0.30" Ajo me siguri do të vazhdojë të konsolidojë zhvillimin e saj deri në një version të ardhshëm të qëndrueshëm pas disa vitesh. Ndërkohë, softueri i përmendur do të vazhdojë të marrë përditësime të vazhdueshme nga zhvilluesit e tij për të arritur një nivel të performancës dhe cilësisë të ngjashme me atë të konzollës fizike dhe origjinale duke emuluar lojërat në një kompjuter me kërkesat e nevojshme të harduerit dhe softuerit.

Së fundi, mbani mend vizitoni tonën «filloni faqen» në spanjisht. Ose, në ndonjë gjuhë tjetër (vetëm duke shtuar 2 shkronja në fund të URL-së sonë aktuale, për shembull: ar, de, en, fr, ja, pt dhe ru, ndër shumë të tjera) për të mësuar më shumë përmbajtje aktuale. Për më tepër, ju ftojmë të bashkoheni me ne Kanali zyrtar Telegram për të lexuar dhe ndarë më shumë lajme, udhëzues dhe mësime nga faqja jonë e internetit. Dhe gjithashtu, tjetra Kanali alternativ Telegram për të mësuar më shumë rreth Linuxverse në përgjithësi.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.