Rreziku tani është të qëndroni jashtë tregjeve

Teknologjia lejohet të përfitojë nga paqëndrueshmëria e gjeneruar nga 'super e mërkura'

Platformat kryesore të tregtimit të valutave kanë pasur një javë aktivitet të fortë falë 'super të mërkurës', megjithëse pjesë e misterit, ajo që ndikoi në aktivizimin e nenit 50 në Mbretërinë e Bashkuar nuk është kryer.

Më në fund, megjithëse Kryeministri Britanik mësoi të martën se Dhoma e Komunave po jepte dritën jeshile për të thirrur nenin 50 të Traktatit të Lisbonës, i cili lejoi negociatat të fillonin zyrtarisht për t'u larguar nga Bashkimi Evropian, një zëdhënës i qeverisë tha instrumenti nuk do të thirret deri të paktën javën e ardhshme.

Pika e dytë politike të Mërkurën ishin zgjedhjet e përgjithshme në Hollandë, ku e djathta ekstreme e populisti Gert Wilders mund të fitonte. Rezultatet, megjithatë, gjeneruan paqëndrueshmëri në euro, por pak më shumë sepse tregu uli që Wilders nuk do të qeveriste, madje edhe duke fituar zgjedhjet, dhe se vendi do të kishte një qeveri koalicioni, pak a shumë siç ndodh tani, pavarësisht se tensionet me Turqinë e ditëve të mëparshme favorizuan Wilders.

Zgjedhjet në Francë vazhduan të rrokulliseshin, me të gjithë sytë nga Fronti Kombëtar i Marine Le Pen dhe përparimi i ngadaltë i së djathtës së moderuar të Emmanuel Macron, pas rënies nga hiri i François Fillon. Dhe sa i përket rritjes së pritur të normës në Shtetet e Bashkuara, nuk kishte asgjë të re. Rezerva Federale ngriti çmimin e parave 0,25%, siç pritej dhe normat e majta në intervalin 0,75% -1%.

Kështu, me Super të Mërkurën prapa, investitorët përsëri po krijojnë një strategji në tregun e monedhës përmes platformave të tregtisë, duke pritur për lajme në Francë javën e ardhshme dhe të dhëna makro në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara që lejojnë hyrjen dhe dilni nga euro-dollar me fitime.

Për këtë, është thelbësore që të ketë një mjet në kohë reale. Jo vetëm për të operuar me aftësi paguese në tregun e valutave, por për të njohur thashethemet dhe të dhënat që tregu nxjerr vazhdimisht dhe që vetëm aplikacionet më të mira për platformat e tregtimit sipas mendimet e ekspertëve, të tilla si iFOREX, ata mund të ofrojnë.

Epo, siç thonë analistët, me më pak tension politik në Evropë dhe rritjen e konfirmuar të normës, investitorët do të kthehen në variablat klasikë që rregullojnë tregun: të dhënat makro dhe rezultatet e biznesit. Dhe të parët po bëhen gjithnjë e më të mirë në Kontinentin e Vjetër dhe, të dytat, janë rishikuar në mënyrë agresive për të mirë pasi rezultatet për vitin 2016 ishin njohur tashmë.

Sipas Bloomberg, fitimet për aksion për vitin 2017 në indeksin Eurostoxx 50 rriten në 32,3% nga 10,4% më parë, dhe ajo e S&P 500, nga 12,3% në 19,1%, pra, Me makro në favor dhe fitime në rritje, rezervat do të rriten në mënyrë të pashmangshme. Kohë të zënë përpara për aplikacionet e platformave më të mira të tregtisë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alex dijo

  Prisni Çfarë? : S

 2.   Pllakë dijo

  Nuk e kuptoj fare se çfarë lidhje ka postimi i blog-ut në lidhje me Linux-in.
  Duke shfrytëzuar rastin për të pyetur gjithashtu, a ka ndonjë aplikacion për tregtim në linux?

 3.   Alicia dijo

  Mire qe e di!