Si të rritni fitimet me softuer të lirë

Unë përdor softuer falas çdo ditë, besoj në potencialin e tij dhe mbi të gjitha mendoj se është një mekanizëm integrimi masiv ku qasja në informacion nuk është e kushtëzuar, ku kontributi i komunitetit na bën të rritemi me shpejtësi dhe në të cilin pavarësisht aftësive tona mund të ndihmojnë në krijimin e gjërave më të mira.

Unë fillova me një lloj serie të Si ta rrisim biznesin tonë me softuer të lirë, në të deklaroi se objektivat kryesore të biznesit duhet të jenë rrit fitimet, krijoni një markë, ndërtojmë besnikëri ndaj klientëve tanë dhe të zvogëlojë shpenzimet ose humbjet, qëllimi ynë është të vazhdojmë të sigurojmë njohuri në mënyrë që këto objektiva të përmbushen në një mënyrë të përshpejtuar nga NVM-të dhe ndërmarrjet e mëdha.

Shumë nga kompanitë besojnë se mënyra e vetme për të rritur fitimet është rritja e vëllimit të shitjeve, megjithëse është e vërtetë që burimi kryesor i rritjes së të ardhurave të reja janë më shumë shitje, kjo nuk ndikon domosdoshmërisht në fitime më të larta, për shkak të strukturës së kostos në shumë raste nuk është i favorshëm ose kushtet dhe kapacitetet prodhuese zvogëlohen ndërsa maksimizohet prodhimi. Pavarësisht nga rasti, ne jemi të bindur se rritja e fitimeve ndikohet drejtpërdrejt nga aftësitë tona të shitjes, aftësitë tona logjistike dhe pikat tona të forta për të parandaluar që konsumatori përfundimtar të ketë nevojë të kthejë produktin tonë, i cili lidhet padyshim me uljen e mbështetjes. , kontrolli pas shitjes ose thjesht për të optimizuar përdorimin e burimeve.

Procesi për të rritur fitimet

Procesi për të rritur fitimet bazohet kryesisht në zbulimin e mundësive për të zvogëluar shpenzimet që lidhen me procesin e prodhimit, marketingut dhe shpërndarjes së produktit, të cilat duhet të plotësohen me një kontroll të shkëlqyeshëm të cilësisë së produktit dhe strategji të përshtatshme për të kryer shndërrime të reja të shitjeve me negociata ku marzhet janë më të favorshme.

Softueri i lirë mund të ndikojë drejtpërdrejt në procesin për të rritur fitimet pasi që ai ka mjete që lejojnë optimizimin e kontrollit të prodhimit, komercializimit dhe shpërndarjes së produkteve, në të njëjtën mënyrë, ekziston një sasi e madhe e softuerit të lirë që është menduar për komercializim dhe kontrolli i shitjeve që ndikon në një rritje të konvertimeve, gjithashtu falë shumëllojshmërisë së mjeteve për menaxhimin e klientëve dhe punëtorëve ne mund të zgjedhim shërbimet tona.

Kombinimi i saktë i të gjitha këtyre mjeteve na çon drejt një epërsie teknologjike që ndoshta do të na bëjë konkurrentë më të mirë, do të na japë çmime më të mira prodhimi dhe do t'u sigurojë klientëve tanë mënyra më të lehta për të marrë produktet tona me garanci më të mira të kënaqësisë.

Mënyra më e lehtë për të rritur fitimet me softuer falas është duke identifikuar mjete që lejojnë optimizimin e proceseve të lartpërmendura, në përgjithësi mjetet që ne dimë që mund t'ju ndihmojnë në këtë punë të rëndësishme janë:

  • Një shumëllojshmëri e CRM-ve të specializuara që janë shpjeguar në detaje në artikull 6 mjetet kryesore me burim të hapur CRM.
  • ERP me burim të hapur që lejon menaxhimin e proceseve të prodhimit të kompanisë, të cilat me zbatimin e duhur mund të ndihmojnë në kursimin e kostove dhe standardizimin e procedurave të prodhimit, të cilat gjithashtu kryesisht përfshijnë module crm dhe post-shitje. Midis tyre mund të përmendim faturëScript, Odoo, Idempiere, Adempiere, LibertyaERPwebERPERPTjetraMixERP ndër të tjera.
  • Mjete të shkëlqyera E-commerce si Magento, Prestashop, osCommerce, OpenCart, Tregtia zbavitëse ndër të tjera, që na lejojnë të tërheqim klientë të rinj dhe të bëjmë shitje në më pak kohë me shpenzime më të ulëta operative.
  • Menaxhimi i përmbajtjes, statistikat dhe mjetet e komunikimit të tilla si WordPress, fantazmë, mephisto, panel panel, socioboard, piwik, mautic, ligjërim, ndër të tjera.

Pavarësisht nga mjeti i përdorur, gjëja e rëndësishme është të kuptojmë se aftësia për të gjeneruar fitime në një kompani është vërtet e lidhur me menaxhimin e proceseve të saj, cilësinë e produkteve të saj dhe përmirësimin e procedurave për të prodhuar produkte me cilësi më të mirë me konsum të ulët të burimeve.

Në rastin tim personal, unë zakonisht përdor mjete të tilla si ERP Odoo që më ndihmon të përmirësoj dhe standardizoj proceset e klientëve të mi, kjo në radhë të parë më jep kontroll të shpenzimeve dhe të ardhurave të një kompanie, identifikon dështimet organizative dhe procedurale të organizimi dhe më lejon të kujtoj mundësitë për përmirësim. Kryesisht unë përqendrohem në optimizimin e procesit të prodhimit të kompanisë (Moduli i prodhimit të Odoo më ndihmon shumë në këtë detyrë), atëherë unë përqendrohem në bërjen e logjistikës një procedurë për të shtuar vlerën e shtuar të produktit dhe për të mos vazhduar të shihet si një shpenzim në zinxhirin e furnizimit, e fundit por jo më pak e rëndësishme krijoj politika adekuate për të përmirësuar kanalet tona të shitjes dhe në mënyrë që blerjet e inputeve të jenë më efikase.

E gjithë kjo nuk është një detyrë që duhet të ndiqet në letër, por është një demonstrim i provuar se përmirësimi i proceseve tona të brendshme pavarësisht nga fluksi i parave tona do t'i kursejë organizatës sonë më shumë para, e cila është drejtpërdrejt në proporcion me gjenerimi i fitimit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.