Rritni produktivitetin në Linux me Brain

Ne kalojmë orë e orë të tëra para tonave Kompjuter Linux, duke bërë n sasi gjërash dhe ne do të donim të bënim shumë më tepër, koha po mbaron (mungojnë mijëra aktivitete për të bërë), Nëse çështja juaj është si e imja, ndoshta detajet e vogla janë ato që përfundojnë duke na ndihmuar rrisin produktivitetin ditor.

Isshtë problemi i shumë vetave dhe kjo është arsyeja pse çdo ditë shumë programues janë përgjegjës për krijimin e aplikacioneve që na lejojnë të jemi më produktivë, ky është rasti i tru, një aplikacion i vogël, por me një shtrirje të madhe, i cili do të na ndihmojë të jemi më produktivë dhe të kursejmë shumë kohë në aktivitete të ndryshme.

Çfarë është Cerebro App?

Shtë një mjet platformë kryq, burim i hapur, zhvilluar me korniza elektronike nga Alexander Subbotin, që na lejon të rrisim produktivitetin tonë, duke hyrë në kërkime, informacione, kalkulator, aplikacione, procese mbylljeje, ndër të tjera, nga një aplikacion i vetëm dhe përmes një shkurtoreje tastiere.

Ky aplikacion i fuqishëm, por i thjeshtë na lejon të kërkojmë nga kudo përveç përkthimit të frazave ose fjalëve që duam. Në të njëjtën mënyrë, ju mund të menaxhoni hartat, përkthimet, kalkulatorin, skedarët tuaj nga aplikacioni.

Gjëja më e rëndësishme në lidhje me Cerebro App është aftësia e tij për tu rritur, pasi ka një sistem shtojcash që gradualisht do të shtojë veçori të reja.

Si ndihmon Cerebro App në rritjen e produktivitetit në Linux?

Cerebro na jep mundësinë për të kryer shumë procese nga një aplikacion i vetëm, nga çdo dritare në kompjuterin tonë mund të bëjmë kërkimin ose përkthimin që duam me një shkurtore të thjeshtë të tastierës.

Për shembull, nëse marrim një film në Netflix që na tërheq vëmendjen, por ne do të donim më shumë informacion në lidhje me të, thjesht hyni në Cerebro me shkurtoren e tastierës dhe shkruani filmin që do të kërkohet në IMDB, nga i njëjti vend që do t'i tregojë të gjithë informacionin që ju nevojitet.

Nuk është më e nevojshme të kemi të hapur shfletuesin, kalkulatorin, terminalin, motorin e kërkimit, përkthyesin dhe atë listë të gjatë të aplikacioneve ose uebit që duhet të kemi shpesh burime konsumuese, Cerebro kujdeset që të na japë qasje në këto funksione shpejt dhe me efikasitet . Rritni produktivitetin

Karakteristikat e aplikacionit të trurit

Midis shumë veçorive për të rritur produktivitetin që ka Cerebro, ne mund të nxjerrim në pah:

 • Karakteristika të shumta të paracaktuara
 • Ju lejon të kërkoni me shumë pak klikime.
 • Mundësia e hyrjes në shumë aplikacione nga një vend.
 • Konvertuesi i valutës.
 • Shfletoni sistemin e skedarëve me pamjet paraprake të skedarëve (për shembull ~/Dropbox/passport.pdf);
 • Zgjerohet falë menaxhimit të shkëlqyeshëm të shtojcave.
 • Ajo ka një të fuqishme API për të ndërtuar shtojcat tuaja dhe t'i ndani ato me komunitetin.
 • Cerebro mund të arrihet në çdo kohë dhe nga kudo falë përdorimit të tij të shkëlqyeshëm të Shkurtores.
 • Shumë platformë.
 • Plotësisht falas.

Plugins në dispozicion në Cerebro App

 • Gif - Ju lejon të kërkoni gif-të përkatëse, dmth gif linux;
 • Emoj - kërko për emoji përkatës, si emoj this is awesome;
 • IMDB - gjeni filma në vlerësimin e imdb.com dhe detaje të tilla si imdb Mr. Robot;
 • IP - tregoni adresën tuaj lokale dhe të jashtme IP;
 • vras - vrasin një proces që tregon emrin, dmth kill cerebro;
 • Predhë - Ekzekutoni komandat shell pa hyrë në terminal;

Si të instaloni Cerebro App

Përdoruesit e Debian dhe derivatet mund ta instaloni tru shkarkimit truri_0.2.3_amd64.deb dhe pastaj ta instaloni me menaxherin e preferuar të paketës.

Të gjithë përdoruesit e tjerë të Linux mund Shkarkoni versionin Linux, atëherë duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 • Bëni të ekzekutueshëm AppImage: Ju duhet të hapni një terminal, shkoni te direktoria ku keni shkarkuar skedarin dhe ekzekutoni komandën e mëposhtme: chmod a+x cerebro-0.2.3-x86_64.AppImage
 • Drejtoni AppImage: Thjesht ekzekutoni komandën e mëposhtme: ./cerebro-0.2.3-x86_64.AppImage
 • kënaqësi

Shpresojmë që ju të filloni të shijoni këtë aplikacion të shkëlqyeshëm që askush nuk duhet ta humbasë, në të njëjtën mënyrë, ne kërkojmë nga zhvilluesit të na befasojnë me shtojca të reja për ta bërë këtë mjet një mjet vizionar që ndihmon në rritjen e produktivitetit të përdoruesve të tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Krishtlindje dijo

  Kontribut i shkëlqyeshëm për të instaluar për të qenë më produktiv.

 2.   Lucas Matías Gomez dijo

  Isshtë shumë e ngjashme me kontrabandistin e KDE-së

 3.   David dijo

  Nuk instalohet në Ubuntu 16.04.1. E hap me GDebi, e lexon saktë, shfaqet butoni për ta instaluar, shfaqet dritarja që më kërkon fjalëkalimin dhe kur ia jap nuk kthehet më në GDebi. Ka ndonjë ide si ta zgjidhim? Faleminderit shume paraprakisht.

 4.   David dijo

  Gjithashtu nuk funksionon në Debian. GDebi vepron njësoj siç kam komentuar në komentin tjetër.

 5.   Pablo dijo

  Unë kam një fedora dhe nuk mund ta instaloj ose nuk do të nisë