Rritja e kapacitetit të përdoruesit në Zentyal (Ebox i vjetër)

Zental është një mundësi e shkëlqyeshme për të zbatuar një server lehtë dhe shpejt në NVM-të. Me çdo lëshim Zental shton përmirësime, korrigjime dhe bëhet zgjidhja ideale për rrjetet e korporatave me format të vogël.

Një gabim i zakonshëm del në dritë kur 500 përdoruesit, pasi që si parazgjedhje LDAP vendosni atë shumë si parazgjedhje. Zgjidhja për këtë qëndron në shtimin e rreshtit:

olcSizeLimit: 50000

në fund të dosjes /etc/ldap/slapd.d/cn=config/olcDatabase=Nip1-lex.europa.euhdb.ldif

Ne ristartoni ldap dhe gati ..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.