Rrjetet e Premte të Zezë Raiola 27-11 deri 02-12

Mirëmëngjes të gjithëve! Siç e dimë të gjithë sot është Zi e premte, një datë e njohur e shënuar nga zbritje dhe oferta të bëra nga kompani dhe marka nga të gjithë sektorët.

Për fat të mirë kjo datë është marrë gjithashtu parasysh nga ndërmarrjet e mbajtjes së faqeve në internet nga tregu dhe na ofroni një seri ofertash dhe zbritjesh.

Së pari, unë do t'ju tregoj rreth ofertës në mënyrë që të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë dhe pastaj, nëse jeni të interesuar, unë do t'ju ofroj mendimin dhe përvojën time në lidhje me këtë lloj oferte dhe se si ato mund të ndikojnë tek ju.

Pas disa orësh do të publikoj rishikimet e testeve të shpejtësisë që do t'i bëj një host dhe një vps të optimizuar.

 

Promovim falas 1 muaj zbritje nga Raiola Networks

Rrjetet Raiola na jep sa më poshtë promovime:

 

1 muaj pritje falas (çdo plan)

Shijoni 1 muaj strehim në rrjetet e Raiola plotësisht falas me:

 • Server i optimizuar
 • cPanel
 • IP Spanjolle

Duke ndjekur lidhjen që unë ju lë, duhet të zgjidhni vetëm planin që dëshironi, nëse dëshironi një që nuk shfaqet në faqen e ofertës Thjesht duhet të plotësoni formularin që shfaqet në tekstin e faqes për të kërkuar atë që dëshironi.

Ju duhet të arrini në fund të porosisë për të parë se çfarë merrni për 0 €

 

1 muaj i VPS ose VPS i optimizuar falas (çdo)

 • Server i optimizuar
 • CentOS (mund të zgjidhni një OS tjetër për vps normal)
 • VestaCP (ul shumë koston për muaj të vps)
 • IP Spanjolle
 • VPS të optimizuar kanë një CentOS të optimizuar për të punuar me VestaCP në performancën maksimale.

Duke ndjekur lidhjen që unë ju lë, duhet të zgjidhni vetëm planin që dëshironi, nëse dëshironi një që nuk shfaqet në faqen e ofertës Thjesht duhet të plotësoni formularin që shfaqet në tekstin e faqes për të kërkuar atë që dëshironi.

Ju duhet të arrini në fund të porosisë për të parë se çfarë merrni për 0 €

 

Mendimi im për zgjedhjen e ofertës më të lirë.

Me siguri ata kanë arritur emailin tuaj oferta dhe kupona hosting dhe vps kudo, përndryshe mund t'i gjesh në çdo forum që lidhet me këtë temë, në fakt kjo është problemi i pare. Shumë kompani të web hosting pëlqejnë Hostgator ata e kalojnë tërë vitin duke marrë kupona dhe oferta, duke nxitur çmimet në një masë të tillë që në fund të vitit ata të bëjnë "super promovimet" dhe "të shesin gjithçka lirë", por çfarë po blejmë me të vërtetë?

Unë kam qenë në botën e webmasterit që kur isha 14 vjeç dhe punoj çdo ditë me hostime të ndryshme, vps dhe server të rastit të përkohshëm dhe tani me 21 kam mësuar më shumë se sa mësimin e njohur "i lirë është i shtrenjtë" dhe pastaj shpjegoj pse.

Siç është logjike, çdo kompani që ju ofron një Ulje 65% ose 75% Në shërbimet e tyre për 1 vit, 1 muaj ose çfarëdo kohe që është disi ata duhet të marrin përfitim dhe në rastin e këtyre kompanive është duke përdorur serverat e tyre të vjetër për të mirëmbajtur faqen tuaj të internetit së bashku me mijëra faqet e internetit. Çfarë ndodh kur serveri godet tavanin? Epo, ata e kufizojnë më shumë mbajtjen tuaj. A është ky problemi i vetëm?, Jo.

Problemet kryesore që sjellin këto kompani janë:

 • servers- Burimet e serverit tuaj janë të ngopura me thithje dhe ndërprerje spontane të ngadaltë
 • Adresa ip: Si një webmaster, unë e di që IP-ja me të cilën faqja ime shoqërohet ndikon në pozicionimin dhe listat e postave të padëshiruara të internetit, prandaj keni një rrezik mbresëlënës që 1 prej atyre mijëra faqeve të internetit me të cilët ndani IP të jenë në listat e postave të padëshiruara.
 • Mbështetja: Ato janë matematikë e pastër, sa më shumë klientë, aq më shumë mbështetje do t'ju duhet dhe nëse keni një shërbim web hosting që nuk përgjigjet si duhet, do të keni mijëra bileta dhe biseda për t'iu përgjigjur.
 • Cilësia e faqeve të internetit: Unë e theksoj këtë pasi është për të medituar mbi të, me ato çmime, cilat faqe në internet do të ruhen atje? Përgjigjja është e lehtë, më e keqja (spam, pishing, SEO nivele që marrin lidhje).

Duke thënë këtë, unë gjithmonë ju rekomandoj që të zgjidhni shërbimet që ju nevojiten duke lexuar më parë mendimet e klientëve tuaj në forume. Në rast dëshire shërbime profesionale të mbajtjes në internet për faqe serioze si faqja e internetit e një kompanie ose blogu juaj personal Unë ju rekomandoj që të mos e luani atë dhe të lidhni kontrata me kompani të tilla si rrjetet raiola Me të cilën do të keni një mbështetje të shpejtë dhe profesionale në Spanjisht, një shërbim të mirë, një IP dhe server Spanjoll dhe ngarkesën më të mirë në internet të të gjithë hostit spanjoll në treg.

Tani kontrolloj x1 vps 4 të optimizuar, x3 vps 2 të optimizuar, x1 vps 2 normal dhe një hostim me ta dhe nuk mund të jem më i lumtur, më e mira nga të gjitha mbështetja dhe shpejtësia e ngarkimit të rrjetave.

Shpresoj që artikulli dhe oferta të të pëlqejë. Gëzuar!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   P3drr0 dijo

  Unë i kam kërkuar formës vps 4 për ta provuar dhe është mbresëlënëse faleminderit shumë!

 2.   Mario dijo

  Unë kam kërkuar vps 2 për të parë se si është. Thnx