Testimi i Clouding.io, një eksponent i shkëlqyeshëm i Cloud Servers në Spanjë

Kohët e fundit ka shumë zhurmë në mediat sociale dhe në komunitetin e blogjeve për një kompani të quajtur Mjegullimi.io që i kushtohet qiradhënies së Serverat e reve dhe çfarë ka Qendra e të dhënave në Spanjë. Epo, ne gjithashtu jemi të inkurajuar ta provojmë dhe të japim mendimin tonë për atë që mendojmë për këtë projekt interesant, i cili na pëlqeu shumë që në fillim, sepse vështirë se i kemi kontaktuar ata, ata janë përgjigjur sa më shpejt që të jetë e mundur, në Spanjisht dhe me informacion të saktë.

Vlen të përmendet se Serverat VPS në SpanjëKa shumë, me karakteristika, cilësi dhe dobësi të ndryshme, prandaj zgjedhja e më të përshtatshmes është një detyrë e mundimshme. Por për të përshpejtuar atë proces, ne do të përshkruajmë këtë platformë në detaje, duke dhënë një përshtypje të sinqertë të asaj që ofron dhe duke lënë të hapur mundësinë që t'i provoni ato falas.

Çfarë është Clouding.io?

Isshtë një kompani me seli në Barcelona - Spanjë, e cila është përgjegjëse për ofrimin e shërbimeve të Me qira të serverave Cloud VPS, me sisteme operative Linux dhe Windows, SSD hosting, burimet e zgjerueshme, tepricat e të dhënave dhe më e rëndësishmja faturohen për orë.

Kjo platformë bazohet tërësisht në teknologjitë me burim të hapur ashtu siç janë Dollap i hapur y Ceph, i përshtatur kërkesave dhe nevojave të përdoruesve, vë bast të konsiderueshëm në përdorimin e mjeteve që janë në domenin publik dhe gjithashtu krijon strukturën e vet. Pa dyshim, kjo është një vlerë e shtuar, duke ditur se është një histori suksesi që përdor teknologjinë e lirë. Serverat e reve

Çfarë e bën Clouding.io ndryshe?

Mjegullimi.io Shtë rezultat i punës së administratorëve me përvojë të pritjes, të cilët janë grupuar në një shërbim të vetëm:

 • Një gamë e gjerë e shpërndarjeve Linux për të zgjedhur.
 • Performanca e lartë (Rrjeti 20Gbps, procesorët Intel dhe SSD).
 • Një platformë 100% e tepërt.
 • Tarifat për orë të tëra dhe përdorimi.
 • Përdorimi i teknologjive të hapura.
 • Kontrolle të gjera monitorimi.
 • Zhvillimi i teknologjive të personalizuara dhe i kryer nga i njëjti ekip.
 • Dhe më e rëndësishmja, mundësia e zgjerimit sipas nevojave tona.

Bashkimi i të gjitha këtyre karakteristikave e bën atë një ofrues të serverave Cloud që mund të shihet se ka disponueshmëri të lartë, premton të ardhme dhe një mundësi të mirë për çdo lloj projekti.

Prodhuar në Spanjë

Kjo platformë është e vendosur në Spanjë dhe në të Qendra e të dhënave janë të vendosura në Spanjë, kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme, veçanërisht për ato projekte që synojnë audiencat në këtë vend dhe në të gjithë Evropën. Duke pasur serverat tuaj në atë vend, teorikisht e bën më të shpejtë qasjen në të dhe madje edhe disa ekspertë të SEO (Nuk e di nëse është e vërtetë) thonë se është më lehtë të pozicionohet për një vend specifik nëse IP-ja e serverit është nga ai vend.

Testimi falas i një serveri VPS

Kjo kompani spanjolle po dhuron 5 Në mënyrë që ne të provojmë serverat e tyre, në DesdeLinux ne kemi përdorur këtë promovim, duke krijuar një llogari për të parë karakteristikat dhe për të verifikuar se gjithçka që ata ofrojnë është e vërtetë.

Që edhe ju ta shijoni, thjesht krijoni një llogari nga ketu, do të kërkojë të dhëna personale për të verifikuar që ju jeni një përdorues i vërtetë dhe se nuk keni një llogari shumëfishe.

Pasi llogaria juaj të verifikohet dhe aktivizohet, ju mund të shijoni 5€, në rastin tonë ne kemi krijuar një server me ubuntu 16.04, megjithëse ishte gjithashtu në dispozicion Debian, cent, përveç objekteve të përgatitura të prerës, Magento, Prestashop dhe madje edhe instalimet me panelin e kontrollit Plesk y VestaCP.

Krijoni server të ri Clouding.io

Në rastin tonë ne kemi zgjedhur kërkesat minimale, pasi të kemi zgjedhur dhe duke klikuar në butonin e konfirmimit, nuk u desh një minutë që të kishim në dispozicion serverin tonë (Përrallore!).

Serverat e Clouding.io

Lidhja me SSH

Në skedën Firewall mund të japim hyrjen në IP që duam të mund ta lidhim nga SSH dhe në skedën Key SSH mund të shkarkojmë çelësin për tu lidhur me serverin tonë.

Pastaj me të dhënat e hyrjes së serverit tonë ne mund të ekzekutojmë komandën e mëposhtme nga tastiera jonë, duke zëvendësuar me të dhënat tuaja:

ssh -i "llave.pem" root@servidor.clouding.host

Do të na kërkojë fjalëkalimin e hyrjes, i cili mund të gjendet në skedën e serverave dhe do të na mirëpresë me këtë mesazh.

mjegullimi i ssh.io

Përfundimi im mbi Clouding.io

Unë kam rishikuar Clouding.io nga koka te këmbët, duke bërë standarde, duke instaluar azhurnime dhe duke bërë disa teste stresi, rezultatet kanë qenë mbi pritjet. Theksoj mbështetjen dhe aftësinë e tij për të zgjeruar tiparet në kohë reale.

Diçka që mbase nuk kam qenë në gjendje ta shfrytëzoj është se si sillet me vizitat jo-Spanjolle dhe deri më tani nuk mund të zvogëlojmë kapacitetin e ruajtjes së diskut që punësojmë, megjithëse e kuptojmë se kjo është për shkak të arsyeve teknike të qenësishme të infrastrukturës.

As unë nuk kam qenë në gjendje të provoj me mijëra vizita reale, por nga karakteristikat e infrastrukturës së saj supozoj se ato nuk do të kenë një problem të madh. Shtë një projekt mjaft frymëzues dhe premtues që me siguri mund t'ia rekomandoja kujtdo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   federico dijo

  Artikull shumë i mirë, Luigys. Unë nuk mund të provoj siç e keni shkruar, sepse ISP-ja ime nuk lejon daljen në internet përmes SSH. Nëse jo, u vërtetua me siguri.

 2.   nestor dijo

  Do ta provoj sepse kam një projekt që mund ta vendos atje dhe jam i sigurt që do të përmirësohej. Faleminderit!

 3.   Jon gërmon dijo

  Për pionierët në këtë me infrastrukturë në Spanjë (në pika të ndryshme) unë preferoj GinerNet.

  Kush e di kush është prapa do ta vlerësojë atë.