Mirëmbajtja e planifikuar në serverat DesdeLinux

Mirëmbajtje

Mirëmbajtja e planifikuar

Përshëndetje për të gjithë:

Ofruesi ynë (Transferimi GNUT) na ka informuar se sonte do të bëhet puna e mirëmbajtjes në VPS që ne përdorim Nga Linux. GNUTransfer jo vetëm që ofron shërbime të shkëlqyera, por gjithashtu i përmirëson ato herë pas here.

Me këtë rast, klientët e VPS-së që kanë kontraktuar ndonjë prej tyre do të marrin një rritje të burimeve të planeve të VPS-së pa ndryshime të çmimit. Në rastin tonë, VPS-ja jonë më e madhe do të ketë 4 GB ram dhe 80 GB disk

Siç thashë më parë, këto ndryshime do të hyjnë në fuqi sonte dhe më së shumti, ne duhet të jemi jashtë linje për rreth 30 minuta, kështu që ne kërkojmë falje për shqetësimin e shkaktuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Felipe dijo

  E shkëlqyeshme, si gjithmonë duke u përmirësuar dita ditës.

 2.   Satani dijo

  Nuk ka sherr, është më shumë, urime! Me të vërtetë duhet të jetë mjaft e dobishme për të marrë më shumë karakteristika të VPS.
  Merrni atë si një dhuratë për punën e madhe që bëni

 3.   Rafael Kastro dijo

  Lajme të shkëlqyera djema!

 4.   zzz dijo

  kjo është mirë, më pëlqen shumë kjo faqe, ofron informacione shumë të dobishme

 5.   Joaquin dijo

  Faleminderit për këshillimin!

  Një pyetje: cila është zona kohore e blogut? sepse ka një ndryshim në orën time me kohën e komentit tim prej rreth 3 orësh.

  1.    Joaquin dijo

   Na vjen keq, gabova. Jam 2 orë përpara blogut.

   1.    Charlie Brown dijo

    Pritja e GNUTransfer është në Hjuston, Teksas, kështu që koha lokale është UTC -7 (-6 koha e verës), ndërsa nëse e keni fjalën për kohën e Havana, ku janë elav dhe KZKG ^ Gaara, atëherë është UTC -5 (-4 koha e verës ) Nuk e di se në cilën orë do të referohej reklama.

   2.    Joaquin dijo

    Përshëndetje @ Charlie-Brown i referohesha datës dhe orës që shfaqet në komentet poshtë secilit emër përdoruesi. Unë jam nga Argjentina dhe këtu referenca është UTC-3 ( https://es.wikipedia.org/wiki/Hora_oficial_argentina )

 6.   Yo dijo

  Ndoshta duhet të shikoni ofrues të tjerë, VPS-i im është shumë më i lartë se sa keni, dhe nëse paguani atë që thotë në internet ... Ata po tallen me ju.

  Përshëndetje.

  PS: Unë nuk e them emrin sepse unë jam ai që paguaja për shërbimin dhe nuk jam një reklamë në këmbë, aq më pak falas. XD

  1.    i gjallë dijo

   Superiore në çfarë mënyre? Cili është ofruesi juaj nëse mund të tregoni? Deri më sot, me të gjithë ofruesit që kemi pasur, GNUTransfer ka qenë më i miri jo vetëm në burime, por në mbështetje dhe vëmendje. 😉

   1.    Yo dijo

    Sa i përket burimeve, për të njëjtën gjë që thotë se ju paguani, unë kam pak më shumë se gjysmën, (Ram / Disk) CPU Unë nuk e di se cilën e keni por më e ulta e ofruesit tim është 2 bërthamat në 3.0, në të gjitha planet SSL, transferim i pakufizuar, etj etj.

    Shërbimi është i shkëlqyeshëm, bisedoni në kohë reale, Skype ose në të njëjtin telefon, dhe kur një problem mund të zvarritet, ata janë ata që ju telefonojnë, shqetësohen se nuk ka gabime, etj.

    Siç e kam thënë tashmë, unë jam ai që paguaj për shërbimin, dhe jo e kundërta, nuk do të reklamoj nëse nuk paguhem, por siç kam thënë tashmë, nëse kërkoni pak, do të gjeni më mirë ofertat

    PS: Pse pyetni se çfarë ndryshimi ka midis një VPS dhe Hosting, është që Hosting është një server i përbashkët midis shumë vetave dhe ka shumë që tërheqin CPU, RAM etj etj, ju zakonisht keni një minimum Ram të caktuar me maja, por Ata nuk janë shumë të larta, çështja e transferimit dhe të tjerët janë të njëjta, ajo që ju jep një maksimum ose të pakufizuar është e njëjtë për të dy, VPS (është një server virtual) ju keni burime të caktuara vetëm për ju, si dhe ju mund të ketë qasje në shh, si përdorues rrënjësor, të zgjedhë shpërndarjen që dëshironi të keni të instaluar dhe të menaxhoni sipas dëshirës, ​​(vetëm kjo VPS dhe ato të dedikuara) për shembull një CPU të dyfishtë me 3.0GHZ dhe 4 GB Ram, me një disk të caktuar hapësirë, por është një server virtual, kështu që serveri kryesor ndahet në të njëjtën mënyrë, por ju gjithmonë e siguroni atë pajisje për ju. Pastaj janë serverat e dedikuar, të cilët nuk janë më virtualë, por janë 100% pajisje reale për ju, por kjo çon në një numër më të lartë prej € ose $ në varësi të vendit ku jeni, nga këtu futni nëse është SSD apo HDD, ndryshimi është abysmal duke qenë i njëjti pajisje, gjithçka dhe që shumica e ofruesve tashmë përdorin SSD, nëse e veçojnë atë sistem, unë e rekomandoj që ato nuk janë shumë më të shtrenjta, por vlerësohet.

 7.   eliotime3000 dijo

  Lajme te mira. Unë kam qenë i vëmendshëm ndaj forumit më shumë se kurrë.

  Gjithashtu, unë kam një pyetje ne forum në lidhje me panelin e administrimit të internetit që ata përdorin.

 8.   françeska fernandez dijo

  Unë nuk e kuptoj asgjë
  Unë varet nga Speedy Telefónica, për fat të keq, a ka diçka më të mirë dhe nuk jam në dijeni të saj?
  Cili është ai server?
  Mundohuni ta shpjegoni atë në një mënyrë që një person jashtë botës dixhitale ta kuptojë
  Unë përdor distux linux

  1.    i gjallë dijo

   Francisca, ne po i referohemi serverit tonë, ku pritet DesdeLinux.net .. 😉

  2.    Joaquin dijo

   @Francisca: një server është një kompjuter i krijuar posaçërisht për të pritur faqet e internetit. Ka kompani që janë të përkushtuara për marrjen me qira të këtyre pajisjeve me plane të ndryshme, sipas asaj që i nevojitet klientit. Në këtë rast, kompania që ofron shërbimin është GNUTransfer dhe "klienti" është Elav dhe djemtë e tjerë që drejtojnë uebfaqen "desdelinux.net". Kjo për një gjë.

   Nga ana tjetër, ne përdoruesit, për të hyrë në faqen e internetit duhet të lidhemi me internetin. Kjo është ajo ku shfaqen kompani të ndryshme që ofrojnë shërbimin e lidhjes (në rastin tuaj, të shpejtë) me plane të ndryshme.

   Mendoj se pyetja juaj vjen sepse ndoshta keni dëgjuar për shpejtësitë e transmetimit që trajtojnë serverat. Ndërsa shpejtë ju ofron një shërbim, për shembull, 1 MB (i njohur si "a Mega") që është e mjaftueshme që ju të lundroni në internet në heshtje, shërbimet shumë më të shpejta kontraktohen në një server (nuk kam shumë ide për sa, por ndryshimi është i madh) për arsyen e thjeshtë që serveri dërgon shumë të dhëna për shkak të numrit të vizitave që ka faqja. Kur hyni në blog, ajo që po shihni në atë moment, të gjitha ato të dhëna (imazhe, tekst komenti, etj.) Shkarkohen në kompjuterin tuaj nga shfletuesi i internetit. Dhe ato të dhëna janë të rënda (në këtë moment, kjo faqe ka një madhësi prej 15,11 KB (15.475 bajt)), duket e parëndësishme, por në këtë faqe kishte 492 vizita, domethënë serveri dërgoi 15.475 * 492 = 7613700 bajt ( .7.2 XNUMX MB) në një sekondë, e cila është koha që u desh për të ngarkuar faqen në PC tuaj dhe pasi që Linux ka qindra vizita në të njëjtën kohë nga disa postime.

   Epo munda rreth shkurret, shpresoj se isha i qartë.

 9.   hip në qiell dijo

  Për mua është disi konfuze. Cili është ndryshimi midis pritjes dhe VPS?
  Nëse mund të shpjegoni më vonë edhe pse PPS është më i përshtatshëm për ju sesa pritja dhe si trajtohet GNUTransfer

  të fala

  1.    i gjallë dijo

   Pritja: ashtë një hapësirë ​​që punësoni në të cilën mund të ngarkoni skedarët tuaj HTML, PHP ose të instaloni nga një CPanel. Të gjitha shërbimet (Apache, MySQL) janë konfiguruar nga ofruesi.

   VPS: ashtë një hapësirë ​​të cilën ju e punësoni në të cilën mund të konfiguroni vetë shërbimet, përveç që mund të ngarkoni skedarët tuaj HTML, PHP ...

 10.   linux dijo

  Kur kjo, duke qenë në një vend tjetër, unë fle