Shkëmbinj dhe diamante: Lojë e thjeshtë 2D

Në këto ditë kam folur për disa lojëra me avull, por për të mos e humbur zakonin, pashë në depo për një lojë për të cilën nuk kam folur tashmë dhe ... doli Rocks'nDiamonds

Shkëmbinj dhe Diamante

Kjo është një lojë që do të jem e sinqertë, nuk më ka argëtuar sa duhet. Më duket një lloj përzierje midis Bomberman (nga tastierat e dikurshme) dhe atyre lojërave që ju është dashur të lëvizni karakterin (ose figurën gjeometrike) me hapat e duhur për të arritur rezultatin e dëshiruar (Sokoban).

Kjo nuk është një lojë e varur (të paktën mendoj kështu) siç mund të jetë Dont Starve, ata prej nesh që instalojnë disa si Subway Surfers në Android-in tonë ose të tjerët që preferojnë shkarko Geometry Dash (duke përdorur Google Play, Aptoide ose të tjera) dhe instalojeni atë në kompjuterin tuaj.

Shkëmbinj dhe Diamante

Për ta instaluar, gjeni (dhe instaloni) paketën e quajtur rocksndiamonds nga depoja zyrtare e saj.

Në ArchLinux, Chakra ose diçka e ngjashme do të ishte:

sudo pacman -S rocksndiamonds

Në Debian, Ubuntu ose derivatet do të ishte:

sudo apt-get install rocksndiamonds

Pasi të instalohen, thjesht duhet ta ekzekutoni ... mund ta ekzekutoni në një terminal ose ta kërkoni në menunë e aplikacioneve.

shkëmbinj dhe diamante1 Për çfarë bëhet fjalë

Qëllimi i lojës është i thjeshtë, ne duhet të marrim të gjitha gurët e çmuar ose objektet në mënyrë që dera e daljes së nivelit të hapet, megjithatë duhet të marrim rrugën e treguar, një hap të gabuar të ndërmarrë dhe diçka mund të na parandalojë që të arrijmë një perlë ... mirë, shkëmbinjtë janë aty për ta bërë të vështirë detyrën tonë, prandaj dhe emri i lojës.

gurë-dhe-diamante Mendimi përfundimtar?

Siç mund ta shihni në screenshot më lart, loja nuk është aq e vjetër në asnjë mënyrë ... 2013, gjë që më bën të pyes veten, WTF, atë grafik dhe 2013? ...

Fuqia e lojës padyshim që nuk është grafika e saj, në fakt ka lojëra me grafikë shumë më të mirë për pajisjet mobile (unë përmenda tashmë disa, Subway Surfers për Android ose Gjeometri Dash iPhone), megjithatë na kujton Sokoban

Epo asgjë, shijojeni. Unë kam për të kontrolluar të gjitha games që kemi vënë për të bërë një përzgjedhëse


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis dijo

  Isshtë një version i ri i Rockford klasik nga Atari i cili nga ana tjetër është një vazhdim i Dash, të dy ishin lojëra të shkëlqyera në kohën e tyre.

  I luajta në 086 me ekranin e fosforit të gjelbër. Hehehe

 2.   John dijo

  Nuk e di si do të jetë, por duke parë imazhet më kujton (dhe më duket) një pseudo klon i Supaplex, ai që meqë ra fjala ka lëshuar kodin e tij. Sqaroj se nuk më duket e gabuar të ripërdor mekanikën për sa kohë që ajo ka identitetin e vet dhe mendoj se është kështu.

  Më kujton gjithashtu një që kam luajtur pak kohë më parë (nuk mund të kujtohet nëse ishte në distro apo flash lojë ose HTML ose diçka tjetër), por tre androide, secili me aftësinë e vet (plumbi, shtytja ose mbledh)

 3.   Dayara dijo

  Më pëlqen estetika e saj. Do të duhet ta shikoni.

 4.   Luajnë Store dijo

  Një kontribut i madh, këto lloj lojërash më pëlqyen shumë në të kaluarën.

 5.   gjeli dijo

  me kujton lojrat e vjetra DOS

 6.   Ariel dijo

  Kjo lojë nuk është e re. Kam luajtur për shumë vite versionin e tij Commodore 64 dhe 128 nën emrin e tij Boulderdash. Një lojë e shkëlqyer! Faleminderit për sjelljen e kujtesës. Gëzuar!

 7.   Franco dijo

  Shume mire. Grafika është e drejtë për lojë.

 8.   Juan Carlos dijo

  si zhvillohet loja ????

 9.   jojor dijo

  ooohhh… kjo ishte ajo që kam përdorur për të luajtur Zotin për vite me radhë ... Unë nuk e mbaj mend emrin XD por drejt përpara