ArchBang Linux 2012.05 lëshuar

Publikimi i versionit 2012.05 i njërës prej shpërndarjeve më të njohura të bazuara në ArchLinux: ArchBang është njoftuar.

Trisquel 5.5 në Libre Planet

Përshëndetje djema, vetëm në edicionin e fundit të Libre Planet, Rubén Rodriguez (quidam), zhvilluesi kryesor i Trisquel GNU / Linux, ishte

LMDE është azhurnuar

Shumë përdorues të LMDE (përfshirë edhe veten time) të cilët ankohen se distroja jonë nuk përputhet me ...

triskelion

A e dini ... Trisquel?

Le të fillojmë me pak histori: Kur flasim për 100% program falas, ne zakonisht e shoqërojmë atë menjëherë me Richard Stallman, ...

Si të: Post-Instalimi i Chakra Linux

Po në lidhje me një komunitet, kësaj here do t'ju tregoj se çfarë të bëni pasi të keni instaluar Chakra në kompjuterët tanë, në mënyrë që ...

Lëshuar PCLinuxOS 2012.02 KDE

Një pamje e re e ekranit PCLinuxOS është lëshuar së fundmi. Për ata që nuk e dinë, PCLinuxOS është një bazë distro ...

Udhëzues: Krijoni LiveUSB me Terminal

Ekzistojnë mënyra të ndryshme për të bërë një LiveUSB në Linux, njëra prej tyre është përdorimi i Unetbootin, nga të cilat KZKG ^ Gaara bëri një

LMDE ka rënë në gjumë

Lëshimi i LMDE ka qenë një nga vendimet më të mira që kanë bërë zhvilluesit e Linux Mint. Edhe pse jo ...

Në dispozicion ALDOS 1.4.2

Kurrë më parë në DesdeLinux Ju kisha treguar për këtë shpërndarje të bazuar në Fedora dhe të mirëmbajtur nga Joel Barrios, krijuesi dhe...

Arch Linux kundër Debian

Unë sjell një artikull që kam shkruar në Le të përdorim Linux shumë kohë më parë në mënyrë që elav dhe KZKG ^ Gaara të ndalonin shtrembërimin me Arch ...

Uebfaqja ArchLinux Hispano u hakua

Një tjetër lajm për komunitetin që sigurisht nuk është diçka e këndshme. Personalisht nuk jam përdorues i shpeshtë i ArchLinux Hispano ...

Më pëlqen ArchLinux por.

Siç e dinë shumë prej jush, unë kam përdorur Archlinux për dy ditë dhe mendoj se është koha të nxjerr një përfundim të shpejtë nga ...

Në dispozicion Pinguy OS Mini 11.10

Nga Webupd8 (imazhi i mëparshëm marrë nga artikulli) ata na njoftojnë për fillimin e Pinguy OS Mini, një version i reduktuar i Pinguy OS ...

OpenSUSE 12.1 në dispozicion

Tani është në dispozicion për të shkarkuar versionin 12.1 të openSUSE, një tjetër nga shpërndarjet që i ka thënë lamtumirë ...

SUSE Linux VS Red Hat?

SUSE Linux është bashkuar me projektin OpenStack, prandaj është edhe një distro tjetër që bashkohet me ...

Urime Ditëlindjen Ubuntu

Sot, 20 tetor 2004, Ubuntu 4.10 (Warty Warthog) u shfaq ... mmm Unë do të flas me ju për Ubuntu, ju them ...

100% shpërndarje falas Linux

FSF-ja është paksa e rreptë për shpërndarjet e të cilave konsiderohen 100% Softuer pa Kod ose Pronësi. Ata kane…

Ubuntu 11.10 i disponueshëm

Shumë e prisnin atë dhe versioni i ri i shpërndarjes më të popullarizuar dhe të diskutueshme të GNU / Linux është këtu:

Ubuntu 12.04 do të quhet ...

Tashmë Mark Shuttleworth kaq origjinal ka njoftuar emrin për LTS të ardhshëm, Ubuntu 12.04. Dhe po, "origjinale", Mark ...

Shkarkoni Canaima 3.0 VC5

Canaima është një shpërndarje venezueliane GNU / Linux e bazuar në Debian që lind si një zgjidhje për të përmbushur nevojat e IT të ...

Mbyllni Ubuntu

A po i vjen fundi Ubuntu?

Artikull interesant i shkruar nga Katherine Noyes për Linuxinsider, ku ai mbledh komentet e disa njerëzve të njohur në botën e ...