Shtojcë private e përmbajtjes për anëtarësimet premium

Shtojca e Përmbajtjes Private është një shtesë shtesë për WordPress me të cilën mund të konfiguroni anëtarësimet premium në blogun tuaj për të kufizuar përmbajtjen tek lexuesit tuaj pas pagesës.

Shtojcë private e përmbajtjes për anëtarësimet premium

Në vitet e fundit, mënyrat e fitimit të parave me një blog janë larmishëm dhe anëtarësimet premium janë postuluar si një nga mënyrat më efikase dhe praktike për të fituar para sepse nuk është e kufizuar në luhatjet e reklamave dhe sistemeve të tjera në favor të disa fitime të qëndrueshme përmes një audience të konsoliduar.

Kufizimi i pjesshëm i përmbajtjes gjithashtu merr rezultate shumë të mira në blogosferë dhe konsiston në sigurimin e një pjese të përmbajtjes falas (siç është një artikull) që shërben si pretendim për lexuesin, i cili do të duhet të pajtohet në një anëtarësi për të lexuar pjesën tjetër. +

Shtojcë private e përmbajtjes, veçoritë Premium për të organizuar anëtarësimet tuaja në blog

Organizimi i qasjes në përmbajtjen e kufizuar përmes anëtarësimeve është një detyrë e lehtë falë Shtojcës së Përmbajtjes Private, pasi ka një ndërfaqe të thjeshtë dhe intuitive nga e cila për të konfiguruar lehtësisht hyrjen tek përdoruesit sipas faqeve, kategorive dhe madje artikujve të pavarur, le të shohim disa nga veçoritë e tij .

Pa kode

Aq e thjeshtë sa instalimi i shtojcës dhe aktivizimi i saj për të qenë në gjendje të konfiguroni me lehtësi opsionet e zbatueshme për secilën anëtarësi me një klikim të thjeshtë të miut, në vend që të merreni me kodin e modelit dhe të modifikoni temën manualisht, sepse shtojca do të kujdeset për gjithçka sapo të aktivizohet të jesh në gjendje të zgjedhësh midis një larmie të gjerë opsionesh konfigurimi ·

Shumë nivele pa kufij

Ky është një nga avantazhet kryesore të kësaj shtojce, mundësia e konfigurimit të disa niveleve në anëtarësimet dhe pajtimet tuaja pa kufij, e cila është shumë e dobishme në raste të caktuara, të tilla si kurse virtuale ose të mësuarit e moduleve në të cilat ka disa nivele si bazë, e ndërmjetme dhe e përparuar, për të cilën mund të kërkohen kushte të ndryshme pajtimi.

Konfigurimet e importit / eksportit

Nëse keni disa projekte në të cilat dëshironi të replikoni sistemin e anëtarësimit, ky funksion do të jetë shumë i dobishëm, sepse do të duhet të konfiguroni shtojcën vetëm një herë dhe të eksportoni konfigurimin e saj për ta importuar në faqet tuaja të tjera.

Zbatim i thjeshtë duke përdorur Kodet e Shkurtra

Sistemi i tij i thjeshtë i zbatimit duke përdorur kodet e shkurtra do t'ju lejojë të kufizoni pothuajse çdo zonë të blogut duke shtuar një kod të thjeshtë të disa rreshtave për të sjellë dritaren e hyrjes, një zgjidhje praktike për të kufizuar përmbajtjen totale ose të pjesshme në anëtarësimet tuaja.

Konfigurimi specifik

Me Shtojcën e Përmbajtjes Private mund të zgjidhni saktësisht se çfarë përmbajtje të kufizoni në çdo kohë nga ndërfaqja e saj, e cila mbështet një shumëllojshmëri të gjerë të parametrave për të vendosur nivele të ndryshme të regjistrimeve në anëtarësimet tuaja.

Asistencë 24 orë

Anëtarësia në shtojcë siguron qasje në asistencën teknike 24H për të konsultuar çdo pyetje në lidhje me konfigurimin dhe vendosjen e shtojcës tek zhvilluesit.

Nëse keni një blog WordPress dhe konsideroni sisteme të ndryshme të fitimit të parave si anëtarësimet dhe pajtimet, Shtojcë private e përmbajtjes Isshtë një mundësi e mirë për t'u marrë parasysh për shkak të shkathtësisë, thjeshtësisë dhe konfigurimit të përparuar që mund t'ju kursejë orë pune në vetëm disa klikime. Për të shkarkuar shtojcën dhe për të filluar konfigurimin e anëtarësimeve tuaja mund të shkoni lidhja tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.