Social Share plugin wordpress, ndajeni në rrjetet sociale me dizajn të përgjegjshëm

L ndërveprimet shoqërore janë postuluar si një nga burimet më të vlefshme për të rritur pjesën e trafikut jo-organik (që nuk vjen nga motorët e kërkimit) në një blog dhe shtojca të tilla si Shtojca e Ndarjes Sociale, Ata arrijnë të përmirësojnë shkallën e konvertimit përmes një zbatimi të thjeshtë të butonave të përgjegjshëm në faqen e internetit.

Shtojca Social Share, ndajeni në rrjetet sociale me dizajn të përgjegjshëm

Social Share plugin Karakteristikat e versionit falas, falas

Shtojca e Ndarjes Sociale është një nga shtojcat më të shkarkuara sociale për platformën WordPress, mundësia e saj e përdorimit dhe modeli i përgjegjshëm i butonave të saj i japin asaj një pjesë të suksesit, por përveç kësaj, shtojca Social Share ka një ndërfaqe të thjeshtë dhe intuitive që ju lejon të rregulloni cilësimet e dizajnit lehtësisht për ta përshtatur atë me kërkesat e secilit blog, duke qenë në gjendje të ngarkoni edhe vetë skica të butonave. Le të shohim disa funksione.

Dizajn 100% i përgjegjshëm

Ndryshe nga shtojcat e tjera sociale, dizenjimi i shtojcës Social Share është 100% i përgjegjshëm për të shpejtuar funksionimin e blogut dhe për të kursyer sa më shumë peshë të jetë e mundur përmes imazheve të lehta të adaptuara posaçërisht për pajisjet mobile.

Mbulim i plotë i mediave sociale

Shtojca Social Share ka rrjetet sociale më të përdorura të mbuluara, përfshirë Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Xing dhe Pinterest etj.

Personalizimi

Ndërfaqja e shtojcës është përshtatur për të zbatuar me lehtësi parametrat individualë të personalizimit siç është mundësia e shtimit të tekstit para butonave, shtimi i butonave me modelin tuaj, ndryshimi i renditjes së rrjeteve sociale dhe shtimi i vetëm butonave në postimet individuale ose në tërë faqen.

Zbatim i thjeshtë përmes kodeve të shkurtra

Kodi i shkurtër i siguruar nga zhvilluesit ju lejon të zbatoni lehtësisht butonat në çdo model pa pasur nevojë të prekni kodin.

Social Share plugin Pro, veçoritë e versionit premium

Megjithëse versioni falas i shtojcës është shumë i plotë dhe i gjithanshëm, përdoruesit më kërkues mund të kërkojnë funksione të përparuara të personalizimit në dizajn dhe karakteristika të përparuara të tilla si ato të përshkruara më poshtë.

Një sasi më e madhe e rrjeteve sociale

Me versionin pro të kësaj shtojce ju do të jeni në gjendje të shtoni më shumë butona social në blogun tuaj dhe të zgjidhni nga shumë rrjete më të disponueshëm duke rritur ndërveprimet sociale të përdoruesve.

Më shumë dizajne

Me shtojcën Social Share do të keni shumë më tepër dizajne për të zgjedhur midis një shumëllojshmërie të gjerë të shablloneve të para-dizajnuara që janë shumë të lehta për t'u konfiguruar që do t'i japin blogut tuaj një pamje shumë më të pastër dhe më profesionale, duke iu përshtatur modelit bazë.

Përshtatje e përparuar

Me versionin premium të kësaj shtojce ju do të jeni në gjendje të konfiguroni modelin e butonave përmes funksioneve të përparuara të personalizimit për t'i përshtatur plotësisht ato me dizajnin e blogut, të tilla si rregullimi i gjerësisë së butonave, hapësira e ndarjes dhe kufijve, midis shumë funksione të tjera.

Blloko përmbajtjen

Kjo është një nga tiparet më të njohura të shtojcës Social Share që ju lejon të bllokoni pjesërisht përmbajtjen e një artikulli në këmbim të një veprimi shoqëror.

Vendosja në Pop-up

Formati pop up që lejon shfaqjen e butonave në një dritare të veçantë ose në një dritare më të vogël brenda vetë blogut, është në dispozicion në versionin premium.

Efekti i animacionit

Versioni pro përfshin gjithashtu një seri efektesh të animuara që ndryshojnë pozicionin, ngjyrën ose madhësinë e butonave kur rri pezull mbi ta për t'i bërë ato vizualisht më tërheqëse për përdoruesin.

widget

Versioni pro i shtojcës gjithashtu ju lejon të përdorni butonat e krijuar si një widget duke krijuar një element të pavarur dhe duke e vendosur atë kudo që mbështetet nga shablloni, të tilla si në shiritin anësor.

Asistencë 24 orë

Përvetësimi i version premium i shtojcës Ne do të kemi ndihmë të personalizuar për të konsultuar pyetje në internet në lidhje me instalimin dhe integrimin me modelin e blogut tonë.

Me pak fjalë, nëse doni të rrisni ndërveprimet shoqërore të blogut tuaj, Shtojca e Ndarjes Sociale është një mundësi e mirë për t'u marrë parasysh nëse nuk doni të sakrifikoni shpejtësinë dhe funksionalitetin. Ju mund të shkarkoni versionin falas ose të vini bast në versionin premium me funksionet e tij shtesë në këtë lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.