3 Shtojca Freemium që nuk mund t’i humbni në WordPress-in tuaj

WordPress është nga CMS më e plotë që ekziston dhe një pjesë e funksionalitetit të saj përcaktohet nga numri i gjerë i shtojcave të disponueshme në platformë për të qenë në gjendje ta përshtatin atë me të gjitha llojet e projekteve.

3 Shtojca Freemium që nuk mund t’i humbni në WordPress-in tuaj

Shtojcat janë module shtesë që përfshijnë funksione të personalizuara në një sit të ndërtuar në WordPress në mënyrë që të përmbushë qëllimin e qëllimit të tij të instalimit, të tilla si krijimi i formave të personalizuara, kapja e postave elektronike të përdoruesve, ndarja në rrjetet sociale, filtrimi i postës së bezdisshme dhe shumë funksione të tjera që nuk janë përfshirë si parazgjedhje.

Shtojca falas vs shtojca të paguara

Ka fjalë për fjalë qindra Shtojcat WordPress për të mbuluar të gjitha llojet e funksioneve dhe në disa raste mund të jetë pak konfuze të vendosësh për opsionin ideal. Shumë shtojca janë falas dhe të tjerët paguhen, shtojcat falas mund të ofrojnë funksione të një blogu standard mesatar, por nëse keni një blog të specializuar si një blog marketingu, mund të keni nevojë për funksione të përparuara që mund të mbulohen vetëm me shtojca të paguara dhe në këtë pikë, shtojcat freemium janë zgjidhja.

Çfarë janë shtojcat freemium?

Shtojcat Freemium janë shtojca falas me veçori të kufizuara. Këto shtojca janë plotësisht funksionale dhe i ofrojnë përdoruesit mundësinë për t'i instaluar dhe testuar ato pa paguar asgjë, por për të qenë në gjendje të përdorin potencialin e tyre të plotë është e nevojshme të blini versionin e plotë.

Ky format ofron shumë përparësi shtesë mbi opsionet e tjera sepse ato ju lejojnë të provoni shtojcën përpara se të paguani për të, prandaj kur e blini atë tashmë e dini se si funksionon dhe çfarë saktësisht po kërkoni.

Shtojca të rekomanduara Freemium për WordPress

Për të zgjedhur shtojca freemium që i përshtaten më mirë secilit projekt, funksionaliteti i tij duhet të vlerësohet individualisht për të verifikuar që plotësojnë secilën prej kërkesave të blogut tonë. Në këtë përmbledhje mund të shihni disa shembuj të shtojcave më të njohura freemium për të mbuluar funksionet e përbashkëta në blogje të specializuar ose teknikë të përshtatur për marketing dixhital.

Sumo mua

Sumo Me është një tjetër alternativë ndaj mailchimp që do të sjellë në jetë gazetën tuaj për të zgjeruar listën tuaj të pajtimtarëve sepse mbështet shumë variante në konfigurimin e saj. Versioni i tij falas është plotësisht funksional dhe versioni i paguar përfshin shumë veçori të tjera të shtuara siç është fshehja e reklamave nga pajtimtarët. Shkarkoni këtu

Lidhje Seosmart

Ne tashmë e dimë se sa të rëndësishme janë lidhjet e brendshme në pozicionimin në faqe dhe me këtë shtesë WordPress ju mund të automatizoni fjalët tuaja për të shtuar automatikisht lidhje, duke kursyer shumë kohë gjatë procesit. Versionet e tij premium ju lejojnë të konfiguroni një numër më të madh opsionesh të përparuara për projekte në shkallë të gjerë. Shkarkoni këtu

WPML në MultilingualPress

Një përkthyes i përparuar shumëgjuhësh për WordPress me të cilin mund të përktheni përmbajtjen e blogut tuaj në disa gjuhë në një mënyrë profesionale për të tërhequr vizitorë nga të gjitha vendet. Shkarkoni këtu

Epo, deri më tani zgjedhja jonë e shtojcave freemium për WordPress, shpresojmë që ato të kenë qenë të dobishme dhe t'i zbatoni ato në projektet tuaja në internet.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.