Si të anashkaloni automatikisht kufizimet falas të Wi-Fi

Dje ata vendosën shërbimin e internetit në banesën time,Një lehtësim i madh! Gjatë gjithë kësaj kohe, unë duhej të bëja mashtrime për të qenë në gjendje të lidhesha dhe të bëja detyrat e mia të përditshme, të përdorja çdo ditë wifislax, qasja në wifi falas, ndër të tjera. Problemi kryesor kur hyni në rrjetet falas, ishte se ata më kufizonin herë pas here dhe më kërkonin vërtetim, në atë kohë, akoma nuk e dija rollmac, një skenar që lejon të shmangen automatikisht nga kufizimet e Wi-Fi.

Jeta ime ka qenë më e durueshme këto ditët e fundit, nëse ky skenar do të ishte i disponueshëm më parë, kapaciteti i tij i evazionit është i bujshëm, nga ndryshimet e MAC te kufizimet e të dhënave dhe kohës. Një mjet që duhet ta analizojmë dhe ta përdorim sa më shumë që është e mundur, i cili është gjithashtu në një fazë shumë beta, kështu që presim shumë përmirësime dhe veçori të reja.

Çfarë është Rollmac?

Rollmac es un script de código abierto, desarrollado en Python, que nos permite evadir las restricciones de las redes libres, las cuales pueden ser, tiempo de uso limitado, autenticarse y aceptar los términos de uso constante, bloqueos de MAC entre otros.

La herramienta está diseñada, para automatizar el proceso de evasión de restricciones, haciendo uso del protocolo WPAD para descubrir la página de inicio de sesión, además de volver a aceptar los términos y condiciones. También mantiene un reloj que monitorea el tiempo de uso de la red, para asegurarse no sobrepasar el límite de uso que aprueba la red libre.

Skenari vazhdimisht automatizon makin, duke u rilidhur në rrjete, duke pranuar termat dhe kushtet ndër të tjera, procesi i "rifillimit" të lidhjes zgjat afërsisht 10 sekonda.

Pse të përdorni Rollmac?

Avantazhi kryesor i rollmac, është se na lejon të jemi të lidhur në një rrjet për më shumë se koha që lejon ai rregullisht, në praktikë, është një mjet që na kursen kohën e bërjes së procesit të ndryshimit të mac, pranimin e termave ndër të tjera.

rollmac na lejon të shkarkojmë sasi të mëdha të të dhënave, krijoni një email, shikoni transmetimin, pa ndërhyrjen tonë, kështu që sapo të konfigurohen, ne mund të lëmë atë që duam të shkarkojmë, duke pasur besimin se nuk do të ndalet për shkak të kufizimeve të rrjetit.

Pa dyshim, është një mjet që të gjithë ne që përdorim Wi-Fi falas me kufizime duhet ta përdorim, duke ditur që procesi manual i anashkalimit të tij është i lodhshëm.

Si të përdorim Rollmac?

Hapat për të përdorur Rollmac janë si më poshtë:

Instaloni SpoofMac

pip install SpoofMAC

Klononi depon e Rollmac

git clone https://github.com/violentshell/Rollmac.git

Konfiguroni Rollmac

Ne duhet configurar el script ligeramente para ajustarse a los detalles específicos de la red. Para ello debes editar el archivo conf.json. Los parámetros a configurar, se especifican a continuación:

 • ssid i rrjetit që dëshironi të lidhni:
ssid = 'Free WiFi'
 • Vendosni kufijtë e MB, përdorni 99999999999 për të mos zbatuar kufij:
MB_limit = 250
 • Establezca el límite de tiempo en minutos, use 99999999999 para no aplicar límites:
TIME_limit = 60
 • Configure el nombre de la interfaz inalámbrica:
interface = 'Wireless Local Area Connection'
 • Establezca el dominio de la red a la que se está uniendo:
domain = 'freewifi.com'

Drejtoni Rollmac

Ekzekutoni komandën e mëposhtme në tastierë:

python Rollmac.py

Me të gjitha këto hapa, ju do të shijoni mundësinë e shmangies së kufizimeve të rrjeteve falas Wi-Fi, mund të shkarkoni gjatë gjithë natës, të shmangni shkurtimet për një kohë të gjatë, etj.

Shpresoj që ky mjet të jetë i dobishëm për secilin nga lexuesit tanë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   I lavdishëm dijo

  Me të vërtetë shumë interesante. Më ka ndodhur në aeroporte në përgjithësi, të cilat kanë këtë lloj lidhjeje.

 2.   E marte dijo

  Dhe për vërtetim? Cilat parametra duhet të modifikohen? Brohoritje

 3.   Rubén dijo

  zbavitje mjaft e mirë, do ta përdor për disa gjëra, përshëndetje nga fuc ime $ # $ #% Venezuela