Si të hapni skedarët .MHT (udhëzues me 3 hapa)

Përshëndetje,

Kam zakon të kursej shumë tutoriale që i gjej në net, lajme, çdo artikull që e konsideroj interesant, dhe në këtë mënyrë më vonë kur kam ndonjë pyetje / problem, mund të konsultoj udhëzimet, etj.

Çështja është që unë i ruaj, por jo siç bëhet normalisht ... Unë gjithmonë përdor formatin MHT. E bëj si kjo sepse vërtet më shqetëson (dhe shumë) që dosja është .HTML dhe pastaj një dosje me imazhet, që dosja është në krye dhe .HTML në të fundit ose të fundit të direktorisë nuk më pëlqen. Kur i ruani ato brenda MHT ruhet një skedar i vetëm që përmban gjithçka, atje gjithçka bukur dhe së bashku hehe.

Por, le të shohim pak më shumë detaje se çfarë është MHT:

(MIME HTML - Shtojcë e postës në internet me shumë qëllime HTML ose MHT) Standard që përfshin në një dokument burime që zakonisht janë të lidhura nga jashtë. Këto burime mund të jenë të dhëna të imazheve ose tingujve. Kjo do të thotë që në të njëjtën skedar ku ndodhet kodi HTML, të dhëna të të dhënave të koduara duke përdorur MIME.

Le të fillojmë

1. Gjëja e parë, ne duhet të instalojmë Firefox, në rast se nuk e kemi të instaluar tashmë. Klikoni KETU nëse nuk kanë shfletuesin Firefox.

2. Tani, ne hapim lidhjen e mëposhtme, ajo do të instalojë shtesën automatikisht:

https://addons.mozilla.org/firefox/downloads/latest/8051/addon-8051-latest.xpi?src=dp-btn-primary

Kjo do të hapë kutinë e mëposhtme:

Duhet të presim rreth 4 ose 5 sekonda derisa butoni që tregoj (Install tani) të jetë aktiv, pasi ta klikojmë mund ta bëjmë dhe voila, shtojca do të instalohet.

3. Le të rinisim Firefox.

Gati, ne tashmë kemi instaluar shtesën e nevojshme (shtesë, shtojcë, shtesë) për t'u hapur .MHT me Firefox.

Kjo eshte e gjitha.

të fala


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   mac_live dijo

  dhe gjithashtu për ta ruajtur atë si të vërtetë, është shumë mirë, në fakt e bëri atë, por pastaj shfletuesit e tjerë nuk e hapën atë, dhe thjesht e ruajti faqen me dosjen e saj, por ju keni të drejtë, është pak e bezdisshme dhe e pakëndshme, dhe nganjëherë ajo gjërat mungojnë në faqe.

 2.   Oscar dijo

  Faleminderit mik të dhëna shumë të mira, unë jam gjithashtu një tifoz i kursimit të udhëzimeve dhe artikujve,
  Unë jam duke shkuar për të instaluar atë.

 3.   Oscar dijo

  Instaluar dhe duke punuar si duhet, ajo konfirmon që ju jeni të shkëlqyer.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Një kënaqësi për të ndihmuar
   Pershendetje shoku.

   1.    Oscar dijo

    Na vjen keq për shqetësimin që mund t'ju shkaktojë, nuk do të keni një udhëzues për të instaluar një firewall KDE në Debian?

    të fala

    1.    Guxim dijo

     Shikoni të shihni këtë që është në nivelin e sistemit:

     http://jrballesteros05.blogspot.com/2011/05/lo-prometido-es-deuda-configuracion.html

     1.    Oscar dijo

      Faleminderit Guxim, do të shoh nëse mund ta instaloj në Debian.

 4.   moskosov dijo

  Gracia Gaara, informacioni më ndihmoi shumë, kalova nëpër të gjitha faqet me udhëzues që kisha shkarkuar në këtë format dhe gjithçka është shumë më e organizuar. Tani po mendoj të konvertoj gjithçka në pdf për të pasur më shumë pajtueshmëri.