Si të konfiguroni Jdownloader për rilidhjen automatike

Tutoriali i mëposhtëm duhet funksioni praktikisht për ndonjë router, pavarësisht nga sistemi operativ nga i cili po vraponi Shkarkues (në rastin tonë, Linux).


Siç supozoj se të gjithë e dinë deri më tani, jDownloader është një menaxher i shkarkimit me burim të hapur, i shkruar në Java, i cili lejon shkarkimin automatik të skedarëve nga faqet e menjëhershme të pritjes të tilla si Mediafire, Rapidshare, ndër të tjera.

Lidhjet e shkarkimeve të specifikuara nga përdoruesi janë të ndara në paketa për të lejuar ndërprerjen individuale dhe vazhdimin e shkarkimeve. Opsionale, skedarët në formatin RAR nxirren automatikisht pas shkarkimit.

hapat

1. - Instaloni Jdownloader

En Ubuntu dhe derivatet:

sudo add-apt-repository ppa: jd-team / jdownloader sudo apt-get update sudo apt-get install jdownloader

En Fedora dhe derivatet:

wget-i juaj http://dl.dropbox.com/u/964512/lffl_fedora/jdownloader-0.2-2.noarch.rpm yum - instaloni jdownloader-0.2-2.noarch.rpm

En Hark dhe derivatet:

yaourt -S jdownloader

2. - Hapni Jdownloader. Shkoni te Settings> Modules> Reconnection and Router.

3. - Vendosni IP-në e routerit (në rastin tim ishte 10.0.0.2) dhe emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin që ju caktoi ofruesi juaj i Internetit. Kjo, sigurisht, është e nevojshme në mënyrë që Jdownloader të mund të shkëputë / rifillojë automatikisht routerin.

Në fund, duhet të klikoni në butonin Krijo skenarin e rilidhjes.

4. - Faqja e konfigurimit të routerit do të hapet.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të rindizni ose ta rilidhni atë. Nuk ka asnjë udhëzues "hap pas hapi" për këtë pikë pasi ndryshon nga router në router. Sidoqoftë, duhet të jetë mjaft e thjeshtë. Ju e shkëputni atë, ju ruani ndryshimet. Ju e lidhni përsëri, ruani ndryshimet dhe prisni disa sekonda.

5. - Sapo router të rindizet / rilidhet, do të shihni se dritarja Jdownloader pulson, hapni mesazhin që thotë se ishte rinegociuar me sukses. Do t'ju pyesë nëse doni ta ruani skenarin; ti i jep po, natyrisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pablo dijo

    Dhe në Debian 7 ???? 🙁 si ta instaloj ???