Si të merrni faqet e internetit me email?

Ka disa shërbime që na lejojnë të marrim faqe në internet përmes postës elektronike. Kjo është shumë e dobishme nëse nuk kemi internet të PLOT. Le të shohim disa prej tyre.

Web2PDFC e mirë

Siç tregon emri i tij, ajo që bëni me këtë shërbim është të na dërgoni në faqen e internetit që duam të shohim në formatin PDF. Për ta përdorur atë thjesht duhet të dërgojmë një email në adresën:

submit@web2pdfconvert.com

Dhe URL e faqes që duam të shohim në këtë çështje.

Flexamail

Një shërbim që ne e përdorim shumë, veçanërisht sepse na lejon të shkarkojmë disa lloje skedarësh. E keqja për ata që nuk kanë internet është se ata nuk do të jenë në gjendje të përdorin këtë shërbim nëse nuk regjistrohen së pari në faqen e Flexamail.

Për ta përdorur atë ne dërgojmë një email në adresën:

www@flexamail.com

Dhe URL e faqes që duam të shohim në këtë çështje.

Uebfaqe Rumkin

As ky shërbim nuk ka nevojë për regjistrim dhe na dërgon faqen në një skedar të kompresuar me të gjithë strukturën e tij. Për ta përdorur atë ne dërgojmë një email në:

webpage@rumkin.com

Dhe ne duhet ta fusim çështjen:

webpage http://url_que_deseamos_ver.

Ata nuk janë gjithçka që janë, por janë të gjitha ato që janë dhe funksionojnë. Nëse njihni dikë tjetër, lini detajet në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sebastian dijo

  Shume mire! Dhe mbase mund të sqaroni një pyetje për mua:
  "Nëse ata janë bllokuar nga Google, si do të arrinin të merrnin ndonjë kërkim me e-mail?"
  Faleminderit shumë për vizat e mira të gjithmonë ...
  Përqafime

  1.    elav <° Linux dijo

   Përshëndetje Sebastian:
   Përdorimi i një shërbimi tjetër postar. Edhe pse është më mirë të mos flasim për këtë këtu, sa të aftë që ata të mbyllin faqen hahahaha

 2.   kapje me duart pas zverkut të kundërshtarit dijo

  Sa herë që filloj të kërkoj diçka, normale… .e keni këtu hahaha

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   HAHAHAHA pak nga gjithçka, por me cilësi të mirë

 3.   Ileana dijo

  Artikulli juaj është shumë i mirë, faleminderit për mua do të jetë shumë i dobishëm sepse unë jetoj në një vend ku ekziston një diktaturë (Kubë) që parandalon shumicën e njerëzve për të hyrë në internet, nëse nuk është një shqetësim ju mund të më thoni më shumë adresa ose shërbime të atij lloji (që janë në fuqi) ose të paktën një sit ku shfaqen listat e atyre shërbimeve aktualisht në fuqi

  nje perqafim dhe nje mije faleminderit per emailin tim: lacedaista@yahoo.es

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   IP-ja juaj nuk është nga Kuba.

 4.   Neo61 dijo

  shoku, ka gjithmonë dikush që i pëlqen të gjejë telashe, pse të vendosësh politikë këtu nëse kjo është për të mësuar dhe argëtuar në atë mënyrë? Dhe ky postim është për këtë, për të ndihmuar ata prej nesh që në çdo vend e kemi të vështirë të hyjnë në INTERNET, pavarësisht nga shkaku, sepse ai person nuk ka parë statistikat e lundrimit në të gjithë botën ku një i pasur dhe aq i madh sa Afrika renditet i fundit në shumë nga vendet e saj pa qasje në INTERNET në shumicën dërrmuese të popullsisë së saj? Dhe kush ishin ata që sollën tërë mjerimin e tij në atë kontinent?
  Nga ana tjetër, kontributi i mikut tim është shumë i mirë, unë gjithashtu jetoj në Kubë dhe kam vështirësi dhe lidhja në të cilën mund të hyj është shumë e ngadaltë, kjo është arsyeja pse më shërben edhe mua sepse shumë faqe nuk hapen plotësisht nëse kanë grafikë, edhe ky blog që ju djema po ia dilni aq mirë me një punë të shkëlqyeshme.

 5.   lokadio dijo

  Kontributi vlerësohet në emër të nevojtarëve të kësaj bote

 6.   Yolo dijo

  Përshëndetje, ky postim është shumë interesant, deri më tani është ai që më ka dhënë rezultatin më të mirë, faleminderit shumë për informacionin. Ju lutem, nëse nuk është i bezdisshëm, a mund të më thoni cilat shërbime ekzistojnë në momentin që kur dërgoni një lidhje në një faqe në internet duke përdorur emailin tim, ata do të ma kthejnë këtë faqe në formatin PNG - JPG, sikur të ishte një screenshot . Faleminderit shumë paraprakisht dhe pres përgjigjen tuaj.