Si të merrni një performancë më të mirë në Steam për Linux

Hyrja në avull ju lejon të identifikoheni në modalitet Avulli BigPicture direkt nga ekrani HyrjaAvantazhi i kësaj metode qëndron në kursimi i burimeve që nënkupton mos ngarkimin e mjedisit të plotë të desktopit, gjë që rezulton në më shumë burime të disponueshme për Steam dhe lojërat që ekzekutohen në të.


instalim

En Ubuntu / Linux Mint dhe derivatet:

sudo add-apt-repository ppa: thor27-gmail / steam-desktop sudo apt-get update sudo apt-get install steam-login

En Hark dhe derivatet:

yaourt -S steam-session-git

Pastaj, mbetet vetëm të dilni dhe të identifikoheni duke zgjedhur opsionin Avull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hektor Hoze Pardo dijo

  shkëlqyeshëm, në këtë mënyrë burimet e ekipit përdoren më shumë ...

 2.   Diego Silverberg dijo

  … Është e qëndrueshme?
  Si mund ta lë seancën pas?
  A duhet të rivendos x?

  1.    Heber dijo

   Butonat për të dalë nga sesioni i avullit nuk funksionojnë për mua kështu që unë e lë bishën me Ctrl + Alt + BackSpace

 3.   Rosa dijo

  Testuar në Manjaro, dhe megjithëse është shumë e lezetshme, lojërat janë shumë më fluide që nga seanca XFCE, kështu që nuk e di shumë mirë se ku është kursimi i burimeve ...

  Përshëndetje!