Si të shfaqni prefiksin http në Firefox 7

Leximi në Genbeta Zbulova një artikull ku ata na mësojnë se si të vendosim dy nga opsionet e reja që përfshin përsëri si më parë Firefox 7.

Njëri prej tyre është të tregojë përsëri prefiksin http:// në shiritin e adresës. Epo, për këtë, gjithçka që duhet të bëjmë është të shkruajmë në një skedë të re about: config, premto se do të sillemi dhe do të kërkojmë filtrin:

browser.urlbar.trimURLs = true

Ne klikojmë dy herë mbi të dhe e vendosim të gabuar.

browser.urlbar.trimURLs = false

Opsioni tjetër që mund të mundësojmë është të mos nënvizojmë domenin e URL-së. Pra, në të njëjtën skedë të about: config ne kërkojmë:

browser.urlbar.formatting.enabled = true

bëjmë të njëjtin operacion dhe e vendosim në false.

browser.urlbar.formatting.enabled = false

Gati, me këtë do të kemi gjithçka si më parë ... Nuk më pëlqen veçanërisht, por hej. Ka kaluar tashmëose shtoni këto këshilla në artikull Këshilla për të optimizuar Firefox.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eduardo dijo

  Ky informacion vlerësohet

 2.   Javi dijo

  Ju faleminderit!

 3.   CACA dijo

  Faleminderit nëse funksionon ee

  1.    elav <° Linux dijo

   Faleminderit per komentin Unë jam i lumtur që ishte e dobishme për ju.

 4.   ydv2125 dijo

  Gëzuar për të shpërndarë këtë postim. ju jeni në gjendje të merrni të gjithë historinë e shfletimit në një platformë të vetme, http://deletebrowsinghistory.net/ kjo është më e rëndësishmja për pastrimin e shfletuesit pa ndonjë ndërprerje.