Si të keni lojën tuaj Multiplayer Geography me Posio

Unë i luaj Linux Ato po bëhen gjithnjë e më të zakonshme, madje edhe me kalimin e kohës janë krijuar zgjidhje që na lejojnë të kemi serverat tanë të lojërave, në Si të keni lojën tuaj Multiplayer Geography me Posio, ne do t'ju mësojmë se si të instaloni dhe drejtoni një server lojërash të Gjeografisë në mënyrë që të mund të luani me miqtë tuaj.

Çfarë është Posio?

pozicion është një lojë me shumë lojtarë, me burim të lirë dhe të hapur, e cila konsiston në përgjigjen e pyetjeve të gjeografisë, gjetjen e vendit të treguar në një hartë interaktive. pozicion është bërë në Piton përdorim WebSockets, mund të arrihen nga çdo shfletues.

En pozicion Secili lojtar mund të zgjedhë emrin e tij të përdoruesit, përveç paraqitjes së një renditje të azhurnuar sipas rezultatit që grumbulloni, duke iu përgjigjur secilës pyetje saktë.

Kërkesat për të luajtur Posio

Posio mund të luhet nga çdo shfletues që mbështet Websockets, kërkesat e Ram janë minimale.

Kërkesat për të instaluar Posio në serverin tuaj

 • Minimumi i dashit 100 mb
 • Piton
 • Shfletues uebi që mbështet Websockets

 

Si të instaloni Posio

Për të instaluar Posio në serverin tuaj, duhet të ndjekim procedurën e mëposhtme:

Shkarkoni një kopje të projektit:

git clone https://github.com/abrenaut/posio.git
cd posio

Varësitë e shkarkimit:

python setup.py install

Konfigurimi i eksportit:

export POSIO_SETTINGS=/path/to/config.py

Drejtoni aplikacionin:

python run.py

Si të luani Posio

Për të luajtur Posio ne duhet të përdorim shfletuesin në URL ose IP të serverit ku është konfiguruesi, në serverin tuaj lokal si default url ndodhet në:

http://127.0.0.1:5000

Ne zgjodhëm emrin tonë të përdoruesit dhe filluam t'u përgjigjemi pyetjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   wsnlndr dijo

  Përshëndetje, faleminderit për informacionin!

  Po në lidhje me një pamje të ekranit të lojës në artikull?

  Përshëndetje.

bool (e vërtetë)