Si të konvertohet .MDF në .ISO

Përshëndetje,

Ekzistojnë formate të ndryshme të imazheve virtuale, .ISO është thjesht më i popullarizuari, pothuajse një standard.

Ditën tjetër pata një imazh në format .MDF, dhe më duhej ta shndërroja në .ISO.

Këtu i lë hapat:

1. instaloj IAT

 • sudo apt-get instaloni iat (për distros bazuar në Debian)
 • sudo pacman -S iat (para ArchLinux)

2. Supozoni se .MDF Eshte ne "/home/usuario/imagen.mdf". Ne vendosim sa vijon:

 • iat /home/usuario/imagen.mdf /home/usuario/imagen.iso

Dhe kaq, do të bëhemi ne

të fala


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sGoico dijo

  Informacion shumë i mirë, vetëm një detaj: Kur thoni ".ISO është thjesht më i popullarizuari, pothuajse një standard". Duket se NUK është një standard kur është qartë.
  Meqenëse Organizata Ndërkombëtare për Standardizim (ISO) e pohon atë. Për të qenë më specifik, ky standardizim njihet si 9660 ose ISO9660.

  të fala

  1.    KZKG ^ Gaara <° Linux dijo

   Po keni të drejtë, gabimi im
   Faleminderit që u ndalët dhe e sqaruat këtë, vërtet.

   Mirësevini në sit
   të fala