Pinpoint Booking System PRO, shtojcë për shitjen e librave elektronikë

Pinpoint Booking System PRO është një shtesë shtesë për WordPress e përqendruar në shitjen e librave dixhitalë. Librat elektronikë dhe anëtarësimet private përbëjnë disa nga sistemet kryesore alternative ndaj reklamave standarde për të fituar para nga një blog dhe përmes kësaj shtojce mund të konfigurojmë lehtësisht banderola promovuese për shitje, duke rritur normën e konvertimit.

Pinpoint Booking System PRO, shtojcë për shitjen e librave elektronikë
Nëse keni një dyqan librash dixhital, promovoni produkte partnere në blogun tuaj ose madje shesni ebooks tuaj në faqen tuaj, kjo shtojcë do të funksionojë shumë mirë për ju për të tërhequr pritjet e vizitorëve drejt titujve të rinj, lansimeve dhe promovimeve.

Funksionet e plugpoint Booking System PRO, plugin

Shtojca në thelb konsiston në krijimin e banderolave ​​promovuese për librat elektronikë që mund të personalizohen duke përdorur një larmi të gjerë të dizenjove të personalizueshme dhe zbaton funksionet ecomerce për shpërndarjen, shitjen dhe menaxhimin e tyre. Le të shohim disa prej tyre.

Orari i lëshimit

Me një dizajn të ngjashëm me kalendarin WordPress, Pinpoint Booking System PRO përfshin një përzgjedhje të gjerë të shablloneve të parapërgatitura për t'u zbatuar në blog si një kalendar nisjeje dhe për të vendosur datat e lëshimit të ebook-ut, si dhe çmimin e tyre dhe shënimet shtesë.

Kontakt formë

Shtojca zbaton një formë të efektshme kontakti që mund të personalizohet gjithashtu duke përdorur modele të para-dizajnuara në mënyrë që përdoruesit e faqeve të mund të dërgojnë pyetjet dhe pyetjet e tyre në lidhje me porositë e tyre tek webmasterat ose të marrin vëmendje ose mbështetje pas shitjes.

Dizajn të përgjegjshëm

Të gjithë modelet e shtojcave janë optimizuar në mënyrë të përsosur për pajisjet mobile, duke garantuar që faqja të funksionojë me kapacitet të plotë pa ndikuar në shpejtësinë e ngarkimit.

Promovime dhe zbritje

Promovimet dhe zbritjet janë një nga pretendimet kryesore në dyqanet dixhitale dhe Pinpoint Booking System PRO përfshin funksione shtesë për t'i përfshirë ato në platformën tuaj të shitjeve në ebook dhe për të rritur normën e konvertimit.

Banderolat dhe paketat e tyre promovuese janë përgatitur nga specialistë të marketingut dixhital për të rritur shitjet, duke përdorur ngjyra të mrekullueshme dhe forma të studiuara që garantojnë një numër më të madh të klikimeve.

Përputhshmëria e Woocomerce

Sistemi i rezervimit të pikave PRO Ai ka një sistem të plotë integrimi me platformën Woocomerce që ju lejon të importoni disa nga funksionet e tij përmes shtesave, të tilla si portat e pagesave të përdorura kryesisht ose karrocat në dyqanin tuaj dixhital.

Gestión e aksioneve

Shtojca përfshin shënjat e dobishme të shitjeve për të organizuar stok dhe për t'u treguar klientëve kur një libër është i rezervuar, i padisponueshëm, i disponueshëm ose me zbritje.

Menaxhimi i plotë i rezervimit

Rezervimet janë të orientuara ekskluzivisht në lansime të reja që nuk janë komercializuar ende dhe përmes kësaj shtojce ne do të marrim një sistem të avancuar të menaxhimit në mënyrë që klientët të bëjnë kërkesat e tyre në dyqan. Opsionet e përfshira në këtë seksion lejojnë miratimin, refuzimin, anulimin dhe eliminimin e një rezervimi. Të gjitha rezervimet do të shfaqen në seksionin e kalendarit.

Nëse keni një blog të pritur nga WordPress që shet produkte dixhitale, me siguri do të gjeni disa shtojca aq të përgjegjshme sa PSistemi i prenotimit të prenotimeve PRO dhe zgjidhjet e saj elektronike për të menaxhuar porositë tuaja duke ofruar në mënyrë të qetë një ndërfaqe tërheqëse dhe të thjeshtë për klientët tuaj për të menaxhuar blerjet dhe promovimet. Nëse dëshironi të shkarkoni shtojcën dhe të filloni të përfitoni nga të gjitha avantazhet e saj sa më shpejt të jetë e mundur, mund të klikoni në kjo lidhje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos dijo

    Mendoj se jeni gabim, kjo shtojcë nuk funksionon për ato që thoni, është një sistem rezervimi për një hotel, një restorant, një konsultë mjekësore, etj. Nuk e di nga e gjen nga librat dixhitalë, nuk mendoj se është për shkak të rezervimit, apo jo?