Skenari për të vendosur një kornizë me Gimp

Nuk është lajm që ka shumë hajdut të zgjuar të përmbajtjes, i cili është i përkushtuar për transferimin e informacionit nga bloget në faqet e tyre.

Imazhet mund të mbrohen me këtë skenar për Gimp që lejon të vendosni një kornizë me emrin tonë dhe atë të faqes:

Skenari instalon direktorinë e shkrimeve të vetë Gimp.

Mund të ndryshojë në varësi të versionit, për të ditur se ku duhet ta ngjisim skenarin që fusim Redakto> Preferencat> Dosjet> Skripte (Skripte-fu) nga GIMP dhe ne shohim rrugën që shfaqet.

Ne do ta vendosim në atë që gjendet në Home.

Skenari vjen me të dhëna nga Jabba, autori i skenarit, por ne mund t'i ndryshojmë ato duke modifikuar të dhënat e theksuara me shkronja të zeza:

 SF-COLOR _ "Ngjyra e kufirit" '(0 0 0) SF-COLOR _ "Ngjyra e brendshme"' (255 255 255) SF-STRING _ "Teksti i duhur" "© © Jabba 2011"SF-STRING _" Teksti i majtë ""www.elblogdejabba.com"SF-FONT _" Font "" Comic Sans MS Bold "SF-ADJUSTMENT _" Madhësia e shkronjave (piksele) "'(14 2 1000 1 10 0 1) SF-COLOR _" Ngjyra e tekstit "' (135 135 135)

Skenari mund të shkarkohet nga këtu

Fuente: Blog i Jabba


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos-Xfce dijo

  Kjo është shumë e dobishme. Faleminderit, kurajo Shpresoj se mund të vazhdoni të ndani më shumë detaje si këto.

 2.   rogertux dijo

  E dobishme për të parandaluar kopjimin e imazheve tuaja. Por nëse hajdutët kanë kohë të kursejnë me një tjetër "gimpazo", ajo pritet dhe zgjidhet.

  1.    Guxim dijo

   Ok njeri, ti tashmë e ke dhënë idenë haha

   1.    rogertux dijo

    hehe, por akoma e dobishme për:

    - shmangni kopjimin shpejt (nëse e bëjnë ata përpiqen shumë)
    - shmangni kopjimin masiv ose në shkallë të gjerë (e dobishme nëse zakonisht ngarkoni imazhe)
    - jepni një ajër më profesional

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë kurrë nuk kam qenë tifoz për të bërë këtë lloj gjëje (Unë dua të vjedh postime, dhe gjithashtu të mbrojë tonat në këtë mënyrë) sepse unë vërtet mendoj se njerëzit duhet të kuptojnë dhe dinë të bëjnë gjëra ... kjo është arsyeja pse unë kam një humor kaq të keq kur ata marrin diçka nga këtu dhe nuk lënë asnjë referencë.

   1.    Guxim dijo

    Logshtë logjike

  3.    Carlos-Xfce dijo

   As me një "gimpazo": thjesht përdorni "screenshot", duke zgjedhur zonën e kapjes dhe voilà! Ju keni një kopje .png të çdo gjëje që shfaqet në ekran.

 3.   djmelo2009 dijo

  pershendetje, duket se ne sistemin tuaj shfaqet lista e te gjithe bashkepunetoreve te Distro qe ju perdorni, ju menaxhoni vete nje sistem falas, me mjete te mira dhe falas, dhe mendoni te mbroni nje imazh te thjeshte ... pastaj përdorni leopard ose dritare ...

  del, ne jemi në një botë si kjo, ku njerëzit janë të mirë ose të këqij, është më mirë të rekomandojmë njerëzit të bëjnë diçka të mirë, sesa t'i nxisin ata të bëjnë diçka të keqe për të marrë diçka.

  pershendetje per te gjithe, dhe faleminderit per detajet.