Skript për të rifilluar dhe rivendosur sesionin tonë në Xfce

Unë kam krijuar versionin 0.1 të një Skripti të thjeshtë bash për të rinisur dhe rivendosur sesionin Xfce sipas dëshirës sonë. Mund ta shkarkoni nga kjo lidhje.

El Dorëshkrim na lejon të bëjmë një kopje rezervë të skedarëve të konfigurimit dhe më vonë ta rikthejmë atë. Udhëzimet janë si më poshtë:

1- Hapim një terminal dhe vendosim:

$ wget -c http://paste.desdelinux.net/paste/?dl=43
$ mv index.html\?dl\=43 Perfil_Xfce.sh
$ chmod +x Perfil_Xfce.sh
$ ./Perfil_Xfce.sh

Pas ekzekutimit të secilit operacion, duhet të dalim nga sesioni dhe të rikthehemi.

Versioni i ChangeLog 0.1

- Ju lejon të bëni një kopje rezervë, në të cilën jeni nikoqir / .xfce4_saves /
- Ju lejon të riktheni cilësimet.

Çështje të njohura.

Rivendosja e cilësimeve ngarkon gjithçka si më parë, përveç cilësimeve të panelit. Me sa duket këto janë ruajtur në disa direktori të tipit Skel nga / shtëpi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Taregon dijo

  Mirë që e kam këtë në dorë, kjo më kujton kur doja të rishfaqesha shiritin në gnome

 2.   akutbal dijo

  Përshëndetje,

  A përdoret ky skenar për të lënë konfigurimin xfce ashtu siç është instaluar? E pyes sepse nëse po, ishte e dobishme për mua në rast se ndryshoja diçka dhe nuk kthehesha në pikën e mëparshme. Nuk e di nëse e mbani mend, por tashmë kemi përmendur diçka të ngjashme në një postim tjetër ... Sistemi i fshirjes së skedarëve të fshehur ishte i mirë për mua

  regards

  1.    elav <° Linux dijo

   Të menduarit për atë hyrje ishte arsyeja pse unë bëra këtë skenar. Mund ta përdorni për ato që ju thashë në atë postim ..

 3.   akutbal dijo

  Fantastike !! Do ta ruaj të sigurt, faleminderit një miliard!