Sponsorizimi i artikullit, shtojcë për artikuj të sponsorizuar

Sponsorizimi i artikujve është një shtesë shtesë premium për WordPress e orientuar në shitjen e artikujve të sponsorizuar. Artikujt e sponsorizuar janë postuluar si një mjet plotësues i të ardhurave për një faqe në internet ose blog së bashku me sistemet e tjera të zakonshme si reklamimi i klikimeve, CPA, bashkëpunëtorët, etj dhe përmes kësaj shtojce ne mund të menaxhojmë shpërndarjen dhe shitjen e tyre në një mënyrë më efikase.

Sponsorizimi i artikullit, shtojcë për artikuj të sponsorizuar

Sponzorimi i artikullit, veçoritë e shtojcave

Përmes kësaj shtojce ju mund të ftoni lexuesit tuaj të bëhen sponsorë të artikujve tuaj. Kjo është veçanërisht e dobishme kur keni një komunitet të madh ndjekësish që bashkëveprojnë me postimet tuaja dhe pajtohen në gazetën tuaj. Pse të mos e shfrytëzoni atë? Le të shohim disa nga tiparet më mbresëlënëse të tij.

Kutia e sponsorizimit e konfigurueshme

Kutia e sponsorizimit mund të vendoset kudo në postë dhe mbështet funksione të shumta konfigurimi për ta përshtatur atë me estetikën e faqes. Ai gjithashtu përfshin disa porta pagese në mënyrë që përdoruesit të kenë më shumë mundësi për të zgjedhur.

Organizatë sponsorizuese

Paneli i konfigurimit përfshin një listë lehtësisht të redaktueshme të sponsorëve që ju lejon të shtoni, fshini, bllokoni dhe zhbllokoni përdoruesit me një klikim të thjeshtë dhe t'i shënoni me shënjat e tyre përkatëse për identifikim më të mirë.

Kufizimi i sponsorëve për artikull

Ky funksion mund të jetë i dobishëm në ato raste në të cilat kërkohet vetëm një numër minimal i sponsorëve për të mbuluar një kuotë të caktuar, pasi që pas kësaj shume nuk do të jetë e mundur të shtoni më shumë.

Automatizimi i mesazheve

Pasi një përdorues të shtohet si sponsor i postimeve të blogut, ata do të marrin një mesazh automatik që mund të personalizohet nga paneli i cilësimeve, megjithatë, këto mesazhe mund të shtohen edhe manualisht nëse preferohen.

Përkthim në shumë gjuhë

Shtojca mund të përkthehet në çdo gjuhë për të marrë sponsorë ndërkombëtarë të cilët, së bashku me portat shtesë të pagesave, shtojnë lehtësi shtesë për të promovuar përmbajtjen.

Kodi i përgjegjshëm me dizajn të përgjegjshëm

Artikulli Sponsorizimi përputhet me standardet e navigimit dhe pajtueshmërinë me pajisjet mobile pa ndikuar në ngarkesën e faqes.

Të ardhurat alternative

Sponsorizimi i artikujve është një sistem relativisht i ri për fitimin e parave nga një blog e cila është një alternativë e shkëlqyeshme ndaj sistemit tradicional të dhurimeve dhe mund të inkurajohet në shumë mënyra, të tilla si fillimi i promovimeve speciale ose dhuratave të tilla si e-libra dixhitalë dhe burime të tjera vetëm për sponsorët e blogut. Nëse e zbatoni këtë sistem në disa vende, do të merrni një burim plotësues të të ardhurave pasive me sistemet tuaja të zakonshme të fitimit të parave.

Nëse po kërkoni një mënyrë alternative për të fituar para me blogun tuaj, shtojca e Artikullit Sponzorim ju ofron gjithçka që ju nevojitet për të aplikuar këtë sistem të fitimit të parave në artikujt tuaj, ju vendosni se si dhe kur, thjesht duhet të shkarkoni shtojcën nga lidhja tjetër, aktivizojeni atë dhe shënoni artikujt që i nënshtrohen sistemit të sponsorizimit për të filluar të merrni të ardhura. Natyrisht, të ardhurat që mund të merrni do të varen drejtpërdrejt nga trafiku dhe tema e blogut tuaj, sepse që vizitorët të inkurajohen t'ju sponsorizojnë, ata duhet të gjejnë blogun tuaj informacion interesant dhe të dobishëm që dallon nga pjesa tjetër dhe për të cilin ia vlen të paguani vazhdojnë të botohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.