Të ardhura për të bërë pagesa për serverat DesdeLinux në 2014

Nga LinuxShihni se si domeni dhe të gjitha shërbimet e tij (blog, forum, etj.) Përfunduan kohët e fundit tre vitet e jetës së tij. Të gjitha shërbimet tona aktualisht janë pritur në servera Transferimi GNUTNë të kaluarën kemi qenë në ofrues të tjerë (të tillë si Hostgator për shembull) megjithatë, me trafikun dhe vëllimin e informacionit që trajtojmë sot, serverat GNUTransfer janë vendet ku kemi qenë vetëm pa pësuar rënie, vonesa ose probleme të lidhjes.

Ka qenë gjithmonë politika jonë, synimi ynë të mbështetemi në komunitetin tonë për vendimmarrje, ne i vlerësojmë reagimet tuaja dhe i marrim parasysh. Shembulli i parë i kësaj që vjen në mendje është kur kemi probleme me përdorimin e gabuar të përdoruesit nga rrjetet TOR, ne ju pyesim se çfarë të bëni në lidhje me të, mendimin tuaj dhe tuajin komente ishte se ne morëm vendimin për atë që të bëjmë, për atë që do të ishte më e mira për DesdeLinux.

Donacionet

Deri tani na është dashur të bëjmë pagesa dy herë për ofruesit e pritjes ose domenit, në të dy rastet disa përdorues janë ndjerë të ofenduar, të fyer, të bezdisur ose të pakëndshëm sepse kërkojmë dhurime nga komuniteti (1, 2).

Ne jemi thellësisht mirënjohës për të gjithë ata që na kanë ndihmuar ndonjëherë financiarisht në mënyrë që DesdeLinux të ketë qenë në gjendje të vazhdojë në internet, për fat të keq për shkak të fatalitetit gjeografik, as Elav dhe as unë nuk mund të paguajmë për shërbimet e projektit tonë, DesdeLinux (… Sa patetike është ajo? ...), kjo është arsyeja pse kur ka mbërritur data për të paguar pritjen ose serverat nga DesdeLinux ne kemi kërkuar donacione (tani eshte gusht), sepse kemi nevojë për ndihmën e komunitetit tonë, të lexuesve tanë për të paguar për sitin dhe shërbimet e tjera që janë nën këtë fushë.

Paraja nuk është arsyeja jonë për të qenë, që nga fillimi ne duam të ndajmë njohuritë tona, ne duam t'i kthejmë edhe pak komunitetit global që ka kontribuar kaq shumë për ne, por fatkeqësisht në këtë botë paratë janë diçka e nevojshme për pothuajse gjithçka , dhe FromLinux nuk bën përjashtim.

Rrugë të tjera të të ardhurave

Siç e keni parë, këtë muaj të fundit ne kemi shtuar një banderolë për një faqe që shet libra (elektronikë dhe fizikë), duke përfshirë një postim që shpjegon banderolën, si dhe ku na çon lidhja, në fakt, lexuesit e FromLinux kanë një zbritje prej 30% nëse përdorni një kod promovues që përmendëm në postimin e mëparshëm.

A do të thotë kjo para? … Po.

Banderola nuk pengon (siç besoj) leximin e faqes, si dhe përmbajtjen e saj, si informacioni që shfaqet në të, ashtu edhe lidhja e tij lidhen me Linux, Softuer të Lirë, teknologji, e cila do të ishte ajo që prisni për të gjetur në një sit si FromLinux.

Ediciones ENI na ka bërë një pagesë për ne për të promovuar një libër që ata kanë për shitje në faqen tonë, një libër në lidhje me Linux, i cili unë personalisht mendoj se nuk është diçka negative, në fakt e kundërta.

 1. Nga Linux ju futni para që mund t'i përdorni më vonë për të mbuluar kostot e serverave dhe të tjerëve.
 2. Informacion në lidhje me mundësinë e blerjes së një libri në lidhje me temën e diskutuar në faqe dhe për të cilin shpresoj se të gjithë jemi të interesuar, Linux dhe Softueri i Lirë ju vjen lexuesve.

A ka diçka negative në lidhje me këtë?

Mendimi im është se jo, është një fitore fitore.

reklamat

Në funksion të faktit që në vitet e kaluara disa përdorues janë ofenduar? Për shkak të kërkesës sonë për dhurim, këtë vit ne duam të bëjmë diçka ndryshe, një mënyrë tjetër për të marrë të ardhurat e nevojshme për të paguar NemaCheap për domenin dhe GNUTransfer për serverat tanë.

Ne planifikojmë të përfshijmë reklamat në shiritin anësor të DesdeLinux.

Që nga viti i kaluar kemi marrë 3 donacione nga përdoruesit që sinqerisht i falënderojmë me shpirt, si dhe kemi futur edhe para për banderolën që sapo ju shpjegova, për fat të keq shuma e mbledhur nuk është e mjaftueshme për të paguar atë që kemi aktualisht, pra nevoja për të patur më shumë të ardhura që të mund të arrijmë shumën e nevojshme.

Tema e përmbajtjes së reklamuar?

Ne ende nuk kemi përcaktuar një ofrues reklamash, një kompani që do ta tregonte atë, këto janë detaje që nuk janë ende të qarta për ne dhe ne po trajtojmë.

Ajo që dimë është që reklamimi duhet të. jo, DUHET të ketë lidhje me llojin e faqes që jemi, një faqe e softuerit të lirë, Linux, teknologji. Nuk është qëllimi ynë që të lexoni një udhëzues instalimi për një shërbim të caktuar për serverat dhe të shihni një reklamë për blerjen e luleve në shiritin anësor, ajo që duam është që reklama që është e përfshirë të jetë në lidhje me harduerin, softuerin, etj.

Vendndodhja e reklamës?

Siç sapo përmenda, ne nuk duam që reklamat të pengojnë leximin e përmbajtjes sonë, sepse kjo nuk do të ishte e vendosur në një PopUp, dritare lundruese ose e ngjashme, vendndodhja e saj do të ishte një zonë e vogël në shiritin anësor, mbase në fund të faqes, jo akoma ne jemi 100% të qartë për këtë detaj.

Sidoqoftë, e përsëris, qëllimi ynë është që përmbajtja e reklamuar NUK ndërhyn aspak në leximin e përmbajtjes që DesdeLinux ka për të ofruar.

Dhe donacionet?

Këtë vit ne po e bëjmë atë në një mënyrë tjetër (është si hera e 5-të që e kam thënë, e di ... por është më mirë të jesh e qartë), kështu që ne nuk do të kërkojmë donacione haptazi. Sidoqoftë, nëse dikush dëshiron të kontribuojë ekonomikisht me DesdeLinux mund ta bëjë këtë, ata më kontaktojnë me email me dyshimet ose pyetjet e tyre dhe unë me kënaqësi do t'i përgjigjem atyre (kzkggaara në desdelinux dot net)

A është kjo vërtet e nevojshme?

Jo, përfshirja e reklamave nuk është plotësisht e nevojshme, në vitet e mëparshme ne kemi arritur shumën e parave të nevojshme për të paguar për shërbimet me donacione, megjithatë ... këtë vit ne duam ta bëjmë atë ndryshe, ne duam të fusim paratë e nevojshme për të paguar tonë furnitorët në një mënyrë tjetër Pra, disa përdorues që mendojnë se kërkesat tona të dhurimit janë një… turp? ata nuk do të ndihen të aluduar, kjo është arsyeja ose motivi kryesor këtë vit.

Në vendin tim ekziston një frazë: Ju nuk mund të merrni të drejtë me Perëndinë dhe Djallin

Kjo do të thotë që gjithmonë do të ketë njerëz që nuk pajtohen me një vendim të caktuar, unë e di që do të ketë njerëz që reklamat u duken të pakëndshme (unë jam i pari), të cilët do të ndjehen keq kur shohin që DesdeLinux ka përfshirë reklamat për të paguar për shpenzimet (si unë), ju kërkojmë falje atyre, këtë vit do ta bëjmë në këtë mënyrë, në një mënyrë tjetër nga vitet e kaluara, do të shohim nëse funksionon apo jo.

Çfarë do të bëhet me paratë e reklamave?

Kjo është një pyetje që unë i jam përgjigjur gjatë gjithë postimit, megjithatë pasi tema "para" është gjithmonë më delikate, unë preferoj të flas drejtpërdrejt për të.

Paratë e marra nga reklamat që ne përfshijmë do të përdoren për të paguar shpenzimet e DesdeLinux, JO të administratorëve të saj. Kur them shpenzimet e FromLinux kam parasysh kryesisht dy serverat që kemi dhënë me qira me GNUTrasfer, një VPS me 3 GB RAM dhe një tjetër me 1 GB RAM.

Në rast se (për fat) futen më shumë para sesa na duhen, është qëllimi ynë që të blejmë një vegël ose diçka të ngjashme në eBay dhe ta bëjmë atë në mes të anëtarëve të komunitetit, përmes një konkursi, seminari, rastësor ... e di, shpresojmë që paratë në të vërtetë janë më shumë sesa na duhen për DesdeLinux në mënyrë që të materializojmë këtë ide.

Gjithsesi

Në thelb kjo është ajo që ne planifikojmë të bëjmë këtë vit. Unë e di se siç thashë më parë, do të ketë njerëz që do të ndihen të pakëndshëm me përfshirjen e reklamave për të gjeneruar të ardhura dhe kështu të paguajnë për shërbimet, pasi shpresoj gjithashtu që të ketë njerëz që mendojnë:në desdelinux gjejmë informacione interesante, të dobishme, pak reklamim i programeve ose pajisjeve nuk do të jetë fundi i botës»

Atje e lë, pres komentet tuaja, e di se do të ketë disa dhe ne, si gjithmonë, do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

94 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   nexus6 dijo

  Kontribuoni në një blog opinioni që nuk ofron më udhëzime për instalimin? JA!
  Adios

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Duke parë Indeksin tonë tani shoh se ka 9 artikuj, nga këta 4 janë këshilla, udhëzime ose të ngjashme.

   Në kategorinë tonë Tutorials ka më shumë se 800 artikuj, në Pamjen dhe Personalizimin më shumë se 500, si dhe më shumë se 150 në Rrjetet dhe serverat.

   Ne jemi një blog i komunitetit, kaq i thjeshtë. Pasi që një numër i madh udhëzimesh ose manualësh të jenë mbuluar me kalimin e kohës, bëhet më e vështirë të gjesh diçka të re për të folur, megjithatë bëhet gjithmonë një përpjekje ... e cila me sa duket nuk vlerësohet nga të gjithë.

   Më trego, cila faqe tjetër spanjishtfolëse boton aktualisht një numër të madh tutorialësh ose manualësh konfigurimesh me një frekuencë të lartë?

   Epo, unë jam kurioz të shoh në RSS tuaj se çfarë ndryshon nga e imja.

   1.    nano dijo

    Pse nuk bën vetëm atë që bëj unë me idiotët që i bëjnë këto komente dhe i fshijnë ato? Seriozisht, kjo qenie "diplomatike" po më bezdis, duke e lënë këdo të lëshojë dëmtues të panevojshëm (madje as kritikë konstruktive) për punën e bërë ... durimi im më tret.

   2.    max dijo

    Mos i kushtoni vëmendje këtyre gjërave, punë e shkëlqyeshme nga Linux! mësime të shkëlqyera, informacione dhe gjithçka tjetër vazhdoni !! puna vlerësohet, ata që nuk i vlerësojnë me siguri nuk do të hynin në faqe. As nuk do të shpenzonin për të komentuar.

  2.    fenriz dijo

   nexus6… Më duket jo respekt.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Pikërisht për shkak të komenteve si ky, ne po konsiderojmë që këtë vit të mos bëjmë një fushatë të hapur duke kërkuar donacione dhe të kërkojmë të ardhurat e nevojshme në një mënyrë tjetër ... ky koment nga nexus6 më tregon se nuk kemi gabuar aq shumë. U_U

    Faleminderit shumë për komentin tuaj Fenriz

  3.    joakoej dijo

   Kam shkruar udhëzime dhe mandate, është kaq e thjeshtë

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Faleminderit për komentin tuaj

  4.    coselino dijo

   Krenari për pendim dhe verbëri i këtij komenti.

   Unë mendoj se ato janë shumë të përdorura dhe të këqija, se gjithçka duhet të jetë falas në internet, dhe më shumë, nëse përpjekja është e huaj.

   Besoj se nuk do të humbësh asgjë të rëndësishme me një humbje të tillë.

   Merrni një përshëndetje të ngrohtë.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Në të vërtetë, për fat të keq teknologjia në shumicën dërrmuese të rasteve lëviz me para, DesdeLinux nuk bën përjashtim dhe i duhen para që mbështetja e saj të jetë aktive, për të mbajtur të gjitha shërbimet tona siç janë sot.

    Faleminderit për komentin tuaj, mik.

  5.    Anibal dijo

   e vërteta është që ju jeni një trap nexus6.
   nëse nuk të pëlqen, mos u fut brenda dhe kaq

  6.    i gjallë dijo

   @ nexus6 Unë nuk shoh ndonjë shënim me Nick tuaj në postimet SinceLinux .. mmm… çuditshëm.

  7.    korb291286 dijo

   Pse nuk mbillni blogun tuaj dhe botoni të gjitha ato mësime mësimore që dëshironi aq shumë, me siguri nuk i bëni sepse nuk i keni, por sa e lehtë është të pyesni dhe të kërkoni dhe të mos ndihmoni

   1.    jo nga larg dijo

    Dhe unë jam duke menduar "Lidhja që duhet të jetë qumështi i profesionistit, për shkak të llojit të komentit që ai ka bërë", unë klikoj në pseudonimin dhe cili është ai? Ai nuk ka as një blog.

    Eja, çfarë komenti bën ti ...

    Fëmijë, duhet të mbështesësh atë lloj komenti me faqen tënde të internetit, nëse nuk e ke atë, mendimi yt nuk vlen asgjë.

  8.    Bi0sPo1n7 dijo

   Mmm më vjen si Kurajë ...

 2.   Hanibal Ardid dijo

  Miq, tema për mua është e lehtë. Puna (dhe puna) në shumë kompani të orientuara në ueb.
  Unë di për reklamat në internet, çfarë funksionon dhe çfarë jo.
  Unë gjithashtu njoh përdoruesit e temës.

  Unë bëj një përmbledhje:
  1- u duhen para po ose po.
  2- banderola e vetme që funksionojnë janë ato të adsense, mos u përpiqni ose kaloni kohë për diçka tjetër, ata nuk punojnë, dhe më pak në këtë fushë ...
  3- përdoruesit të cilët nuk u pëlqen të largohen dhe të dëgjojnë, ata nuk do të humbasin
  4- ka shumë vende për të vendosur adsense dhe shumë madhësi. Ata do të duhet të provojnë dhe provojnë, tani adsense ka edhe teste ab.

  çdo gjë më dërgoni me email ose me G +

  llogarit tek unë

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për klasën

   Unë ju kontaktoj me email për t'ju bërë disa pyetje.

   Përshëndetje dhe faleminderit përsëri

  2.    Manuali i Burimit dijo

   Jo me shume Jo me pak. Problemi me këtë është se kur shikoni një blog me AdSense, automatikisht e lidhni atë me një blog komercial me shkrimtarë të paguar dhe nëse po, do të ketë nga ata që ankohen pse shkrimtarët nuk paguhen kur bëjnë bloge të tjera me reklama. bëj

   Donacionet mund të jenë të suksesshme nëse tregohen detajet e kostove të gjeneruara nga blogu, si dhe afati i fundit për t'i paguar ato dhe shuma e parave që po merren (lloji Kickstarter). Kështu që vetëm një urrejtës shumë urrejtës mund të bëjë një ankesë.

   1.    fenriz dijo

    Epo, është një opsion që mund t'u paguhet redaktorëve, mbase duke marrë parasysh disa parametra, siç është numri i artikujve dhe sa interesantë janë ata, dhe numri i vizitave që ka. Jo për të gjithë, por për më të mirën.

   2.    vr_rv dijo

    Epo, një zgjidhje për këtë problem do të ishte vendosja e një lidhje fikse sipër ose poshtë reklamave që shpjegon arsyen për to.

   3.    Anibal dijo

    Manuel, kushdo që e shoqëron atë nuk kupton asgjë.
    Sepse me adsense një blog është i vështirë për të mbajtur punonjësit me një PAG S ...

   4.    jo nga larg dijo

    Sendet e Kickstarter janë të shkëlqyera, por mund ta provoni Patreon. Shtë një platformë si kickstarter por për krijuesit, veçanërisht artistët, gazetarët dhe natyrisht, blogerët. Lejoni dhurime një herë ose mujore.

    Mirë, një vlogger që unë ndjek ka filluar ta përdorë atë dhe po punon për të.

 3.   kdora dijo

  Për hir të Zotit asnjë rast për trollet, ju jeni një nga arsyet kryesore pse unë përdor softuer falas.
  Ju jeni më të mirët, urime për këtë punë të MADHE të përditshme.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit shumë për komentin tuaj, është një kënaqësi e vërtetë të lexosh komente si tuajat, me të vërtetë është.

 4.   Sasuke dijo

  Përshëndetje komunitet, unë nuk kam qenë këtu për një kohë të gjatë, do të shkoj në pikën menjëherë Kzkg Gara Unë kam provuar disa produkte, për të thënë kështu, për të fituar para në internet, por shumica e tyre janë false dhe ka të tjerë që jo por ata ju paguajnë vetëm 5 dollarë në muaj që është pothuajse e padobishme. Unë ju rekomandoj që të provoni Google Adsence, është një mjet i mirë për të gjeneruar para, nuk e pengon lexuesin dhe gjëja më e mirë është që mund ta vendosni kudo që dëshironi unë përdora Google Adsence por ju sugjeroj të lexoni politikën e kësaj sepse nëse shkel një nga kushtet Nuk do të të shërbejë më kështu më ka ndodhur mua.

  Përshëndetje!

 5.   Kafkë blu dijo

  Oh zoti im ... Unë jam me të vërtetë i çmendur jashtë.

  Gjëja e parë është që ju po kërkoni leje për të bërë diçka që si pronarë të bar-plazhit as nuk do të duhej ta këshillonit.

  Gjëja e dytë është që nëse fitoni para për këtë faqe nuk do të ishte ofendim për askënd, dhe fakti i thjeshtë që ju ofroni një dhuratë nëse do të mbeten para më bën të mendoj se keni një mentalitet kaq të mirë sa jeni në kufi në fëminore.

  I treti, të cilit nuk i pëlqen, i cili nuk kthehet, unë tashmë ju them se ata do të kthehen.

  E katërta, kush i detyrohet falënderimeve kujt? Sepse mënyra se si e shoh unë, të paktën në rastin tim, ju meritoni të gjitha falënderimet në botë për atë që keni ndihmuar dhe vazhdoni të ndihmoni komunitetin ..., jo kështu disa nga këtë komunitet që e do atë për atë që duket se shkatërron më tepër sesa ndërton.

  Gjëja e pestë, po në lidhje me një grumbullim fondesh në ndonjë faqe? Kushdo që donte do të kontribuonte dhe askush nuk do të ndihej i persekutuar.

  E gjashta, banderola nuk shqetëson nëse janë statike, është një këshillë ..., për shembull, ajo nga ENI nëse shqetëson pak sepse ndryshon vazhdimisht ... e veshur.

  Në përmbledhje ..., vlerësohet që nuk jeni tregtar, por ju rekomandoj që të ruani dinjitetin me projektin tuaj, po, që në fund të fundit u përket të gjithëve, por mbi të gjitha TUAJ, dhe ka raste kur duhet të lini disa pyetje të Qarta, dhe kjo është njëra prej tyre.

  Faleminderit për gjithçka, dhe mos u shqetësoni, karma i vë të gjithë në vendin e tyre ...

  1.    Xavi dijo

   Amen Thjesht shtoni, çfarë më mirë sesa një dhuratë me atë që keni bërë një konkurs të hapur tutorial. Do të merrni shumë tema dhe do të ndihmoni, do të mësoni dhe do t'i jepni akoma më shumë jetë këtij blogu.

 6.   Rafael Kastro dijo

  Djema, do të ishte mirë të kishim një ide edhe për kostot. Në rastin tim ju mund të më dërgoni një email me më shumë detaje. Kam planifikuar t'ju ndihmoj së shpejti. Diçka është diçka, më lejoni të shoh se çfarë mund të bëhet

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Kontaktoni me mua përmes kzkggaara [në] nga linux [pikë] net dhe unë me kënaqësi do të përgjigjem çdo pyetje që ju mund të keni

 7.   Daniel Gomez dijo

  Unë i mbështes ata

 8.   Luani dijo

  Më kanë mbetur 6USD në llogarinë time në PayPal… XD Nëse të paktën gjysma e atyre që panë këtë postim kontribuan me të njëjtën shumë, ne jemi afër një numri, apo jo? Si komunitet mund ta bëjmë.

  KZKG ^ Gaara mos u shqetëso, këtu në Argjentinë ata gjithashtu thonë se "milingonat dhe gomarët janë kudo"

  Unë në të vërtetë preferoj një faqe pa reklama, por gjithashtu duhet të kuptoni që kostot nuk janë të parëndësishme. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që reklamimi ashtu siç është nuk është shumë i bezdisshëm.

  Si përdorues dhe promovues të Softuerit të Lirë, ne duhet të kuptojmë se në një moment duhet të ndalojmë të padisim komunitetin dhe të kontribuojmë diçka. Nëse nuk shkruani udhëzime, nëse nuk dhuroni kohën tuaj dhe thjesht doni të konsumoni më së paku që mund të bëni është të dhuroni disa qindarka, kështu që puna e shumë që kontribuojnë do të vazhdojë të qëndrojë. Nga ana tjetër, debatimi dhe dhënia e një mendimi ndihmon gjithashtu në përmirësimin e komunitetit ...

 9.   Xerix dijo

  Nëse do të mundja, do të kontribuoja në projektin tuaj, mendoj se është një komunitet i shkëlqyeshëm.
  Më vetëmohues dhe modest se sa faqet e tjera si MuyLinux.
  Ju duhet të fshini komentet e bezdisshme, unë mendoj se dëmton mirëqenien e komunitetit.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit per komentin tuaj
   Në fund të fundit, të gjithë kanë të drejtë të kenë një mendim… megjithëse mendimi i tyre nuk është saktësisht diçka e denjë për një Nobel, por hej ... censura nuk është diçka që na pëlqen, larg tij.

   1.    Xerix dijo

    Ke te drejte. Unë personalisht kam parë shumë përdorues si kjo dhe nuk i duroj dot, por në fund të fundit të gjithë duhet të kenë lirinë e shprehjes.
    Lidhur me reklamat, nuk mendoj se është një ide e keqe, problemi lind kur është invaziv dhe nuk respekton komunitetin. Por qasja juaj tregon respekt për njerëzit dhe afeksion për aktivitetet e projektit.
    Unë kam parë që pothuajse të gjithë ata që kanë komentuar mbështesin iniciativën dhe unë ju inkurajoj që të mos dekurajoheni dhe të ecni përpara pavarësisht nga shqetësimi.
    Nje perqafim!

 10.   Rodrigo Moreno dijo

  mirë, duke u kthyer në temë, sepse edhe nëse nuk kam para, unë dua të mbështes edhe duke lejuar që reklamat të shfaqen në ekranin tim, a duhet të zhbllokoj bllokuesit si adblock?

  1.    diazepani dijo

   po, por do të ishte vetëm për këtë faqe.

 11.   lithos523 dijo

  Askush nuk i pëlqen reklamat, por pasi që ju duhet të paguani për serverat dhe domenet mendoj se është një e keqe më e vogël. Dhe nëse nuk është incizive apo e bezdisshme, nuk mendoj se kam vrarë askënd.

  Për sa i përket donacioneve, nëse janë të nevojshme, ato bëhen. Mund të kontribuoj pak, por kur përdoret siç duhet, na lejon të vazhdojmë të shijojmë një sit si ky.

  Dhe nëse ka diçka që ka mbetur, nuk do të shihja dëm në ndonjë kompensim për ju që punoni shumë për ta çuar përpara këtë komunitet. Apo ndoshta dhuroni për një OJQ

  Çfarëdo që të vendosni, të gjitha falënderimet e mia për punën që bëni

 12.   togapaulo dijo

  Unë mendoj se ju me të vërtetë keni arritur të krijoni një komunitet të përdoruesve, disa ndajnë njohuritë e tyre dhe shumë të tjerë i marrin ato që të jenë në gjendje t'i ndajnë ato më vonë. Falë Desdelinux ju keni dhënë një zgjidhje për shumë dyshime të mia në lidhje me çështjet gnu / linux, siç përmendet në artikull është paksa e pakëndshme të shohësh reklama, por është e nevojshme të kesh një shërbim kaq të mirë dhe mbi të gjitha të ndihesh pjesë e një komuniteti aktiv që kërkon të ndajë njohuri atëherë është një çmim që ia vlen të paguash. Përshëndetje nga Peruja.

 13.   dagatët dijo

  Ju duhet të mbani këmbët në tokë, kjo botë lëviz me para, askush nuk do të presë asgjë përveç njerëzve të mirë. Edhe sikur të fitonit pak para për ju, nuk do ta kisha mendjen.

  Reklamimi në shiritin anësor është opsioni më i mirë, gjithmonë kam menduar se atje ka shumë hapësirë ​​të humbur.

 14.   Rene Serna dijo

  Mirëdita

  urime per kete blog te shkelqyer, do te doja te ndihmoja nese mund te me dergoni me shume informacion sesi mund ta bej me kenaqesi pasi kam perfituar ne nje fare menyre nga ajo qe eshte botuar ne faqe keshtu qe eshte koha te kthej ndihmen.

  Faleminderit shumë

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje,

   Faleminderit shumë, mund të më kontaktoni në emailin tim (kzkggaara [at] desdelinux [pikë] net) dhe unë do t'ju sqaroj dyshimet tuaja dhe do t'ju ndihmoj me kënaqësi.

   të fala

 15.   MOL dijo

  Unë nuk e shoh reklamën si një problem nëse nuk e ha kompjuterin tim (si blici i gazetave) ose përpiqet të më hedhë kot (edhe pse në gnu / linux-in tonë është disi më i ndërlikuar 😀).
  E dashura ime, preferoj që kjo faqe e mbështetur nga reklama të pushojë së ekzistuari.

 16.   Hije dijo

  A keni menduar të përdorni Bitcoins (kriptomonedhë e decentralizuar) për të mbledhur fonde dhe kështu të paguani (jo drejtpërdrejt me BTC) macet e projektit?

  Nëse nuk gaboj, ka faqe BTC dhe Blerëse ku ju mund të ndryshoni donacionet për usd dhe kështu të jeni në gjendje të bëni pagesën.

 17.   Zemër lufte dijo

  Ky artikull duket si një im ... LOL, më falni, nuk mund ta ndihmoja.

  Na, e vetmja gjë që dua të të them është se nëse kanë para të mbetura, është mirë të mendosh për lexuesit, por do të ishte më e mençur t'i linim atje për një kohë të lopëve të dobëta, apo jo?

  Dhe kjo është mirë për sensin e komunitetit, por nuk e shoh pse ka kaq shumë probleme për të përfshirë reklamat, bëjeni atë dhe tani, për sa kohë që nuk është shumë ndërhyrës, nuk ka asnjë problem. Në këtë moment, përmbajtja neto e faqes mbulon pak më shumë se gjysmën e ekranit tim, hapësira në të djathtë merret nga lidhjet e mësipërme, dhe pjesa tjetër është humbur praktikisht, nuk shoh asnjë arsye për të mos përfshirë reklama atje.

 18.   Krishtlindje dijo

  Mirëmbrëma, emri im është Noel, themeluesi i LiGNUx, një tjetër blog me të njëjtat karakteristika, por me një vëllim shumë më të ulët të trafikut.

  Për të gjithë ata që kritikojnë këtë artikull dhe autorin e tij, ata e bëjnë këtë nga injoranca, pasi nëse vërtet do të përfshiheshit duke bashkëpunuar me ta do të shihni se si është realiteti.

  Epo, ata nuk marrin asnjë qindarkë, por ata investojnë kohën e tyre falas në mënyrë që përdoruesit ose lexuesit e tjerë të mund të lexojnë lajmet ose analizat e tyre (Pd. Ata gjithashtu kanë udhëzime).

  Dhe nëse e mendoni, ata nuk marrin asgjë dhe tani ata duhet të paguajnë nga xhepi i tyre në mënyrë që ju ose unë, nga komoditeti i shtëpisë sonë, t'i lexojmë ato pa ndonjë përpjekje sesa një klikim i thjeshtë.

  Mos harroni se të qenit në internet nuk është diçka falas, domenet kanë një kosto, serveri gjithashtu eh!

  Cfare do ti Se ata shkruajnë artikuj dhe investojnë kohën e tyre dhe paguajnë më të vjetër për diçka nga komuniteti?

  Pa u zgjatur më shumë i them lamtumirë, sepse isha i kënaqur nga kjo situatë, pasi disa ditë më parë një nga redaktorët tuaj «z. Ajolote »na vizitoi dhe komentoi për një artikull të ngjashëm në faqen tonë të internetit.
  Pa zhurmë të mëtejshme ju uroj fat të mirë dhe shihni lajme se sa ka humbur në fund të fushatës, nëse mund të ndihmojmë nga Shoqata jonë. Përshëndetje, Noel.

  1.    Chuck Daniel dijo

   Blog-u juaj është gjithashtu shumë interesant, unë vetëm hodha një vështrim në të. Unë ju shtoj në lexuesin tim RSS;).

  2.    i gjallë dijo

   Faleminderit për fjalët tuaja Noel. Për z. Ajolote nuk ka ide kush është, për më tepër, nuk e mbaj mend redaktorin tonë me atë pseudonim. : /

  1.    i gjallë dijo

   Unë dyshoj shumë se disa nga këto Hosting mund t'i rezistojnë trafikut të FromLinux. Ne tashmë kemi kaluar disa që premtuan Rainbows dhe në fund ata nuk mund t'i mbanin.

 19.   Chuck Daniel dijo

  Urime për blogun, vazhdo kështu. Një reklamë e vogël nuk shqetëson askënd për të mirëmbajtur faqen dhe kujtdo që nuk i pëlqen, ju kaloni faturën për të paguar kostot e serverit.

 20.   Erik leonel dijo

  Nuk duket aspak keq. Unë nuk kam një kompjuter, unë përdor Android dhe kam 13, por duket e përsosur që ata shtojnë reklama në faqen e tyre. Kështu që ata do të ndalojnë së ndyrë komentuesit e ndyrë, ata do të jenë në gjendje të paguajnë për sitin dhe ata tregojnë se ata janë komuniteti më bujar i Linux-it në rrjetin e shekullit 21! ^^ Dhe pak publicitet nuk ka vrarë askënd ... akoma. Dhe nëse ka të bëjë me temën, EDHE M B E MIR!

 21.   ac_2092 dijo

  Pak hype kompjuteri në shiritin anësor nuk do të dëmtonte sitin. Kur të mundem do të jap kontributin tim sepse Desdelinux është vërtet i mrekullueshëm 😀 Kjo faqe më ka ndihmuar shumë në botën GNU / linux.
  Përshëndetje dhe faleminderit për këtë faqe të shkëlqyer.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit

   Nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim, më kontaktoni me email: kzkggaara në desdelinux dot net

   të fala

 22.   auroszx dijo

  Unë do të doja të bëja një donacion, por për shkak të situatës së monedhës në Venezuelë dhe asaj ... Epo, në këtë moment nuk mundem. Nëse jo, më besoni se do ta bëja. Për reklamim nuk kam asnjë problem, unë heq AdBlock në DL dhe kaq. Për mua, ata kanë dritën jeshile për këtë.

  1.    illukki dijo

   Unë them të njëjtën gjë si ti. Personalisht, nuk më pëlqen reklamimi, por në këtë rast jam i gatshëm të bëj përjashtim pasi që blogu është një ndihmë e madhe në kursin tim në GNU / Linux. Unë gjithashtu do të dhuroja por me quilombos që janë në vendet tona me gringos jeshile nuk mund ta bëj.
   PS: A i pranoni pesos argjentinas? ose kam akoma disa Patacones nëse i shërbejnë! =)
   Përshëndetje.

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Unë mendoj se konvertimi bëhet automatikisht.

    Kjo është, nëse dhuroni në pesos argjentinase në PayPal, ata bëhen USD në fund.

    Sidoqoftë, më lini një email për çdo pyetje: kzkggaara në desdelinux dot net

   2.    Guillermo dijo

    Nuk ka probleme me këtë! Unë jam gjithashtu argjentinas, dhe ju mund ta bëni atë përmes paypal, ata e ngarkojnë atë në kartën tuaj të kreditit të konvertuar në pesos. Mos kini frikë, ata nuk do t'ju dërgojnë në AFIP për të paguar 5 ose 10 U $ S me paypal!

 23.   luisduranh dijo

  Mirëmëngjes djema, përshëndetje nga Meksika.

  Në parim, unë nuk jam një përdorues i regjistruar (nëse një ditë ishte, unë tashmë e kam harruar: S), kam kontrolluar faqen rreth 2 herë në javë, e bëj atë për të shpërqendruar veten time, unë mezi lexoj udhëzimet, por artikujt, duke thënë sa më sipër Mund të thuhet se nuk përfitoj përfitim ekonomik nga ajo që mësova në sit, shpresoj të mos ju hutoj dhe duke thënë sa më sipër, shkoj drejt e në pikë; Unë nuk do të shqetësohem të shoh reklama, unë vetëm kërkoj nga ju që të jeni i vogël dhe të mos shqetësoni leximin, nëse duhet të klikojmë për të marrë $ unë do ta bëj me kënaqësi, unë jam një zhvillues i Linux, ne kemi një zyrë që i kushtohet duke dhënë këshilla për kompanitë (vetëm ato që përdorin Linux, ne nuk i pranojmë ato që përdorin windows në serverat e tyre), pak kohë më parë doja të dhuroja ca dollarë për një projekt (për përtacinë ende nuk e bëj), dhe tani mund të jini një mundësi e mirë, kështu që shkoni përpara ju duhet të kërkoni para, e cila nuk është sepse është falas, nuk do të thotë se është falas, dhe kushdo që është negativ, është shumë e lehtë të mos hysh më në sit, pasi nëse jo merr pjesë, nuk mund të kërkohet as ajo!

  P.S. Na vjen keq nëse në një moment ju hutova, doja të përgjigjesha shpejt para se të haja

  Përshëndetje.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentin tuaj

   Në të vërtetë, Linux! = Gjithmonë falas, pajisja kushton ... është një realitet.

   Nëse keni ndonjë pyetje ose ndonjë gjë, mund të më kontaktoni nga kzkggaara në desdelinux dot net

   Përshëndetje dhe faleminderit përsëri

 24.   lolbimbo dijo

  Për mua, as që ke nevojë të pyesësh.

 25.   mstaaravin dijo

  Pyetjet

  I 1-ti sa MB në muaj konsumojnë të trafikut?
  I 2-ti në cilin proporcion mujor rritet ky trafik?
  I 3-ti sa para shpenzojnë ata çdo muaj?
  I 4-ti Unë sugjeroj të aplikoni disa ndryshime në konfigurimin e serverit për të kursyer një përqindje të trafikut, në blogun tim personal ka disa këshilla në lidhje me këtë.

  të fala

  1.    i gjallë dijo

   Tani për tani nuk mund t'ju jap ato statistika sepse menaxheri i serverit është kolegu im, megjithatë më besoni kur ju them se serveri nuk mund të jetë më i optimizuar. Në fakt, as MB-të mujore dhe as trafiku nuk janë problemi. Ne paguajmë çdo vit.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë iu përgjigjem pyetjeve përmendsh, sepse tani për tani nuk kam shifrat e sakta:

   1. Shumë më shumë se 1TB në muaj
   2. mmm mirë, unë nuk jam plotësisht i qartë për këtë, unë do të duhet të rishikoj.
   3. Unë nuk e di çdo muaj, pagesa bëhet çdo vit, ju mund të kontrolloni çmimet në gnutransfer.com
   4. Serveri përdor Nginx me optimizim maksimal, cache, etj.

   të fala

 26.   Stafi dijo

  Nga perspektiva ime, bashkësia e faqes janë artikujt dhe moderimet.
  Baza e pajisjeve, e cila përfshin konfigurimin dhe mirëmbajtjen e saj është një çështje e veçantë.
  Reklamat jo-invazive më duken perfekte për të mbledhur fonde, madje edhe për të mbuluar kohën që kaloni për gjënë e fundit që përmend.

 27.   gusha dijo

  Miq të <Linux, si anëtar i komunitetit, dua t'ju falënderoj që na dërguat punën dhe njohuritë tuaja në një mënyrë vetëmohuese. Çdo veprim që bëni për të mirëmbajtur sitin është i mirëseardhur.
  Pajtohem me përdoruesin i cili propozoi që nëse mbledhin më shumë sesa është e nevojshme, ata duhet ta mbajnë atë për kur duhet të përballen me ndonjë shpenzim tjetër ose çfarëdo që ata mendojnë se është e nevojshme.
  Faleminderit shumë për ndarjen!
  Përshëndetje nga Argjentina

 28.   Bernardo Jimenez dijo

  Fat të mirë miq, fatkeqësisht jeta jetohet me para. nëse nuk ka ndonjë mirëseardhje tjetër, është reklamim. Unë do të mbështes çaktivizimin e adblock në Linux. Unë gjithashtu shpresoj që me pak më shumë kohë të bashkëpunoj në këtë blog të shkëlqyeshëm që më ka mësuar kaq shumë. Dhe më vonë, pse jo, duke bërë dhurimin e çuditshëm.

  të fala

 29.   eliotime3000 dijo

  Unë ju detyrohem një donacion prej një dollar (S /. 2.78 në monedhën vendase në Peru), dhe është koha që ta përdor llogarinë time PayPal në përdorim të mirë.

  Lidhur me reklamat jo ndërhyrëse, është një mundësi e mirë, por me ato që kam përjetuar me AdSense, pavarësisht se jam më i miri në reklama, nuk është më i miri në vendosjen e reklamave tematike. Unë gjithashtu e bëra atë në faqen time të internetit dhe më pëlqen reklama tematike (akoma më keq, AdSense po vazhdon të reklamojë Flash Player).

  Nga ana tjetër, në lidhje me kostot e serverave, do të ishte mirë nëse DL dhe GNUTransfer u dhurojnë një vit falas VPS me lotari redaktorëve më të mirë në faqe dhe komentatorëve më të mirë (modet dhe administratorët do të jenë në juri) . Dhe nga rruga, trolls dhe urrejtësit do të skualifikohen.

  Dhe nga rruga, a do të kthehet shërbimi IRC në serverin DesdeLinux?

 30.   diegarum dijo

  Na e jep, ne po ju tregojmë, mos u dorëzoni! Ajo që ata po bëjnë është të mbështesin një komunitet të njerëzve që e duan dhe përthithin Linux-in.
  Çdo njoftim në qelinë e një postimi të ri më bën të lumtur sepse e di që ata janë atje duke ofruar SHUMER gjëra me shtresa !!
  Mos u nxehni duke dhënë shpjegime të gjera! ai që është ofenduar të vendosë faqen e tij dhe ta mbajë me xhepin e tij.
  NUK i bini dëshmorit të giladës që linux nuk ka asnjë lidhje me fitimin e parave! NFSE, me ZGJEDHJE personale, ju preferoni ta bëni në atë mënyrë. Unë ju respektoj dhe ju falënderoj për shkak të gjërave që marr me vete, unë punoj dhe fitoj para. Dhe kështu ka më shumë se një.

  Nje perqafim!!

 31.   pandev92 dijo

  Vitin e kaluar, duke parë sasinë e madhe të kritikave të ngritura nga përdorues të caktuar, unë propozova të njëjtën gjë ... xdd dhe të gjithë thanë jo, se nëse publiciteti, se nëse jo ..., në fund edhe një herë ai kishte të drejtë xd. Sapo kam çaktivizuar adblock për desdelinux

 32.   Bruno cascio dijo

  Pyetje injorante: A punon Adsense me klikime në reklama? Herë brenda faqes? Nëse më shumë se një është ofenduar sepse ata kërkojnë dhurime, si thoni të kërkoni disa klikime, ose të hapni një faqe dhe ta lini për disa minuta? (në rast se disa nga pyetjet e mia të mëparshme janë pohuese) në këtë mënyrë, mijëra përdorues që e bëjnë atë, mbase ata mund të gjenerojnë diçka fitimprurëse për mirëmbajtjen e serverave të tyre ..

  PS: Unë deaktivizova adblock për këtë sit, sepse ekonomikisht tani për tani nuk mund të bashkëpunoj.

  Përshëndetje!

  1.    i gjallë dijo

   Gjëja me AdSense është që ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse disi ata zbulojnë kur njerëzit klikojnë qëllimisht, dhe ata mund të pezullojnë llogarinë tuaj. Prandaj ju lutem, jini të kujdesshëm me këtë, sepse megjithëse e vlerësojmë ndihmën që mund të na jepni, është më mirë që gjithçka të duket më "natyrale".

   të fala

  2.    i gjallë dijo

   Epo, për të cilën ata pezulluan llogarinë tonë në AdSense. Google o0oo

   1.    pandev92 dijo

    Lol Pse? xD

   2.    Bruno cascio dijo

    Jo për këtë ka fat haha, mot i keq fytyrë e mirë, gjithçka funksionon

 33.   LOGICA dijo

  shtoni edhe një në favor të qasjes tuaj dhe mbështetuni në ndihmën time modeste.
  Megjithëse nuk mund të kontribuoj praktikisht asgjë nëse mbledh nga ju një informacion të këndshëm dhe të këndshëm, si dhe praktikë.
  Nuk e di se si dhe ku ta bëj donacionin, të lutem më thuaj.
  Unë bashkohem me idenë se do të ishte më e lehtë për të vendosur shumën që u nevojitet çdo vit për mirëmbajtje.

  1.    i gjallë dijo

   Së pari faleminderit për dëshirën për të ndihmuar. Për çështjen e dhurimit mund të kontaktoni kzkggaara [në] desdelinux [pikë] net. një përshëndetje

 34.   Alexander dijo

  desdelinux është një nga faqet e pakta që ka adblock + të çaktivizuar. Reklamimi nuk më shqetëson, megjithëse mendoj se një fushatë donacionesh mund të jetë më efektive, në fakt u dhuroj faqeve që më interesojnë, p.sh .: jupiterbroadcasting

  Të fala,

 35.   Uau dijo

  Epo, nëse ka "mbetur" disa para, shpërndaji ato midis administratorëve! Merituar mirë e keni atë

 36.   aiolia dijo

  Ata kanë mbështetjen time ... Shkoni përpara me reklamat ... Jo gjithçka në jetë është falas ...

 37.   Sergio dijo

  Miremengjes. Nëse dëshironi akomodim falas, kompania jonë është e gatshme t’jua ofrojë juve si sponsorë. Me kontaktoni per me shume informacion. Uebfaqja jonë është http://www.futurosoft.es

 38.   gjeli dijo

  Duket e lehtë por sa e vështirë është të mbash një faqe cilësore si kjo

  1.    Xerix dijo

   Shkëlqyeshëm, një përdorues i FreeBSD

 39.   Jezusi Izraeli Perales Martinez dijo

  Jam shumë dakord me pozicionin tuaj, me të vërtetë besoj se ju, administratorët, duhet të fitoni para nga blogu, nuk ka asgjë të keqe, paratë janë para dhe ju keni të drejtë t'i ri-investoni ato ose të blini një shishe tequila për të dolli (Rroftë Meksika pa dyshim !!), kështu që unë kam parë gjithashtu reklamim për sistemin 76 në omgubuntu ose në bloge të tjera dhe mendoj se meqenëse linux nuk kërkon asgjë nga omgubuntu ose trafik shumë linux, kështu që vazhdoni dhe fat të mirë.

 40.   Carlos dijo

  Unë nuk e pashë gjënë e gaget ...

  Unë mendoj se do të ishte më mirë, në rast se ju mbeten para, që t'i kurseni dhe t'i përdorni për të ndihmuar në pagesat e ardhshme, (vitin e ardhshëm për shembull)

 41.   Darko dijo

  Nuk ka asgjë të keqe të kërkosh donacione. Kishat e kanë bërë atë për vite me rradhë dhe askush nuk ankohet. Ju nuk keni pse të ndiheni keq për këtë. Muchshtë shumë më mirë të futesh në një faqe / blog të pastër pa reklama sesa një që të jep 18 pop-ups, 10 banderola dhe kolona ku nëse klikon rastësisht mbi to të dërgojnë në një faqe që Zoti e di se çfarë kanë. Unë ju duartrokas që të vazhdoni, të postoni reklama dhe si mendoni për reklamat që do të vendosni të vendosni në këtë blog. Nuk ka asgjë më të keqe sesa të shkosh në një blog të teknologjisë dhe të shohësh reklama për zgjerimin e penisit. Nga ana ime, më vjen shumë keq që nuk mund të kontribuoj (situata ekonomike nuk është shumë e mirë, le të themi ...), edhe pse do ta doja po të kisha burimet. Unë e di që ka shumë më shumë lexues në pozicionin tim dhe ne e dimë që nuk është e lehtë të mirëmbahet një faqe pa reklama të kota, me paratë tuaja, etj. Gjithsesi, unë gjithmonë i lexoj me ndonjë koment. Unë hyj pothuajse çdo ditë duke kërkuar mësime ose thjesht për të parë se çfarë ka të re. Ju uroj fatin më të mirë në botë dhe shpresoj që të mos keni kurrë nevojë të mbyllni blog / forumin, sepse me të vërtetë mendoj se do të ishte një humbje e konsiderueshme për komunitetin që përdor GNU / Linux në Amerikën Latine, që kur ata morën së bashku me UsemosLinux, unë me të vërtetë nuk kam gjetur një blog më të plotë. Pershendetje

 42.   max dijo

  Donacionet janë të domosdoshme, veçanërisht në një nga bloget më të mirë të softuerit falas (me siguri 3 më të mirët). Pershendetje

 43.   C. Abouhadour dijo

  Ashtu si shumë kolegë të tjerë në këtë komunitet të madh, mendoj se e njëjta gjë, mbajtja e një faqe në internet nuk është falas, dhe jo sepse flet për GNU / Linux nëse do të ishte përjashtim, përkundrazi, pasi që kjo është një faqe në internet ku bashkësia është ai që përfiton nga përmbajtja që na ofrohet pa interes, duhet të jetë i njëjti komunitet që jep në një farë mënyre, edhe nëse është 20% e asaj që marrim nga kjo faqe në internet.

  Unë personalisht kam përfituar nga përmbajtja që na ofron From Linux, falë artikujve dhe udhëzimeve të tij të mira, sot jam një përdorues besnik i GNU / Linux dhe ua rekomandoj të njohurve të mi dhe kujtdo që më pyet, unë thjesht duhet të prek sistemi nga Z. Bill Puertas në universitet pasi unë jam një student i Inxhinierisë Mekanike dhe kërkoj që ai të përdor SolidWorks, AutoCAD ose Inventor.

  Më duket një ide madhështore që ato integrojnë reklamat dhe aq më tepër nëse ato lidhen me temën tonë me interes, në lidhje me donacionet nëse jo sepse vendndodhja ime gjeografike më kufizon sepse jam nga Venezuela dhe këtu çështja me monedhat është rrëmujë, e Nëse jo për atë arsye, unë do të isha i lumtur t'ju ndihmoja të vazhdoni të shijoni ditë pas dite përmbajtjen e mirë që gjejmë në Nga Linux.

  I lexoja çdo ditë dhe kurrë nuk isha regjistruar ose inkurajuar të komentoja diçka, por paturpësia e nexus6 më ka bërë që truri të vlojë pak dhe mirë, shpresoj që komenti im të shërbejë si reflektim për disa mosmirënjohës.

  KZKG ^ Gaara respektet e mia, mos humbni kohë me njerëz si nexus6, ata janë njerëz që nuk ia vlen, nuk bëjnë asgjë përveç nëse kritikojnë punën dhe përpjekjen e të tjerëve.

  PS: Më falni për komentin e gjatë miq.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje,

   Një kënaqësi për të lexuar komentin tuaj

   Asgjë, në lidhje me komentin nga nexus6 ... të gjitha mendimet duhet të dëgjohen, thjesht uroj që të gjitha të jenë objektive dhe konstruktive.

   Përshëndetje dhe faleminderit përsëri

 44.   Rafa dijo

  Unë mendoj se duhet të vendosni një ose dy shënime pornografike me imazhe ose video, njerëzve u pëlqen shumë dhe mund të ngrenë portalin. Gjithashtu reklamimi i llojeve të kremrave dhe gjërave intime paguajnë euro të mira në reklama. Rafa Vazquez, Lic

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Porno, seriozisht?

   Jo nuk mendoj kështu

   Edhe pse ... është tërheqëse për syrin, kjo faqe vizitohet nga të miturit

  2.    Joaquin dijo

   Rafa, mendoj se kjo është një shaka.
   E vërteta është se kjo nuk ka të bëjë me sitin, gjithashtu mendoj se do të sillte më shumë trolla ...

 45.   Joaquin dijo

  Djemtë:

  E thashë një herë dhe e përsëris: Unë mendoj se është e shkëlqyeshme që ata të na pyesin ne, përdoruesit dhe bashkëpunëtorët, se çfarë është më e mira për blogun. Kjo është ajo që çdo komunitet duhet të ketë: të dëgjojë të gjithë zërat dhe të bëhet më i mirë çdo ditë.

  Okshtë në rregull për mua që të marr vendimin për të përfshirë reklamat, për sa kohë që nuk është ndërhyrëse ose pop-up. Në fillim "eni" më shqetësoi pak - por mendoj se tani gif-i është më i ngadaltë ose jam mësuar.

  Përshëndetje dhe faleminderit që na morët parasysh dhe na kërkoni ndihmë. Kjo flet shumë mirë për ju, tregon se ju e merrni blogun shumë seriozisht - madje duket si një shoqatë / organizatë.

 46.   Nemo dijo

  Për sa kohë që reklamimi nuk është mbështetje absolute e burimeve të rënda (video / flash / gif), adsense duhet të jetë mirë. të fala

 47.   larg dijo

  mirë faleminderit per artikujt.
  Në lidhje me dhurimet, ata flasin për probleme (si të gjithë të tjerët) por nuk përmendin mënyrën specifike për t'i zgjidhur këto probleme.
  P.sh .: nëse duhet të paguani për pritjen muajin tjetër, ku paguani dhe cila është kostoja vjetore?
  Në përmbledhje, unë konsideroj se ata duhet të jenë më të përpiktë në këtë drejtim, në mënyrë që komuniteti t'i dijë dhe të vendosë ose jo t'i mbështesë ato

  tek