Takim për ekspertët e SUSE në Barcelonë

Shumica e lexuesve të FromLinux janë Spanjollë, dhe në këtë vend ka një lëvizje shumë të madhe rreth softuerit të lirë (që ndonjëherë e kam zili shëndetshëm), kjo shndërrohet në mundësinë që më shumë ngjarje të mbahen rreth burimit të hapur, si dhe që komunitetet të shkëmbejnë dhe të kontribuojnë shumë më tepër. Këtë vit Barcelona do të ketë gëzimin për të qenë nikoqir i takim për ekspertët e SUSE (Ditët e Ekspertëve të SUSE), ku përdoruesit dhe ekspertët nga ky komunitet i shkëlqyeshëm takohen për të shkëmbyer ide, për të treguar progres dhe për të studiuar gjendjen e ekosistemit të softuerit të lirë.

Ngjarja do të zhvillohet në Qendra Botërore e Tregtisë e Barcelonës kjo 22 shkurt dhe do të përfshijë biseda dhe demonstrata teknike, do të shërbejë si un qendër e madhe e rrjeteve rreth SUSE dhe si një hapësirë ​​ku kompania do të përpiqet t'i tregojë botës përfitimet e përdorimit të softuerit të lirë, si dhe një mekanizëm për të zgjeruar komercializimin e shërbimeve, duke gjeneruar aleatë të rinj dhe duke konsoliduar progresin në komunitetin e përmendur.

Gjatë kësaj dite, kompania do të paraqesë lajmet e saj më të fundit për këtë vit 2018 përpara profesionistëve katalanas në sektorin e IT nga dora e ekspertëve të SUSE. Për më tepër, kompania do të paraqesë qasjen e saj 'Struktura e hapur, burim i hapur', me të cilën kërkon të ndihmojë klientët dhe partnerët për të transformuar kompanitë e tyre përmes teknologjive të reja me burim të hapur, për të krijuar një biznes më të shkathët falë zgjidhjeve të reja të magazinimit dhe përtërij duke përdorur infrastrukturën më të fundit të përcaktuar nga softueri me burim të hapur. Gjatë ngjarjes, të pranishmit do të jenë në gjendje të marrin pjesë në biseda teknike me profesionistë të tjerë në sektorin e tyre, si dhe të ndajnë njohuritë dhe të krijojnë marrëdhënie të reja brenda komunitetit me burim të hapur.

Nga ana tjetër, miqtë nga Spanja gjithashtu do të jenë në gjendje të shijojnë SUSE Expert Days 2018 këtë 22 Mars në Madrid (Kinépolis - Pozuelo de Alarcón) dhe në Valencia (Paterna) gjatë muajit maj.

Kushdo që është i interesuar të marrë pjesë në ndonjë nga këto ngjarje mund të regjistrohet këtu. Nga kjo tribunë modeste ftesa për të ndarë me komunitetin e madh të openSUSE, për të cilën ne kemi folur në mënyrë të përsëritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.