Tani mund ta provoni Ubuntu nga shfletuesi juaj i internetit

1 Kanonik në një përpjekje për të siguruar një përvojë më të afërt me shpërndarjen e famshme Ubuntu Linux, kjo kompani krijon një faqe në internet ku përdoruesit mund të përdorin një version të Ubuntu për të provuar se si është i përbërë dhe funksionon sistemi. Kështu siç e shpjegojmë. Ju mund të përdorni një faqe të tillë dhe të mësoni më shumë rreth asaj që është e mirë për Ubuntu dhe pse është një nga distrot më të njohura në komunitetin e softuerit të lirë.

2 Në këtë faqe gjithçka që do të shihni do të jetë në nivelin e demonstrimit, domethënë nuk keni nevojë të instaloni asgjë, thjesht hyni në sit dhe administroni një mostër të Ubuntu me shumicën e përbërësve të tij, të gjitha plotësisht në internet. Midis disa gjërave do të jeni në gjendje të vlerësoni se si janë disa skedarë të shpërndarë, zhvillimin e navigimit, simulimin se si instaloni disa aplikacione, përveç përbërësve të desktopit.

3 4 Kjo ide, përveç inkurajimit të përdoruesit për të njohur Ubuntu gjithashtu, është ideale për përdoruesit e rinj që duan të zgjerohen dhe të mësojnë rreth mjeteve të softuerit të lirë.

5 6 A jeni gati ta provoni? Këtu ju lëmë lidhje të turneut në Ubuntu në mënyrë që të mund të na tregoni se si ishte përvoja juaj dhe të mos thoni atë që keni menduar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   te rinjte dijo

    nëse ubuntu e ka këtë faqe për një kohë të gjatë është një ide shumë interesante