Tema e azhurnuar GreyBird Gtk për Xubuntu 12.10

Sepse djemtë e Xfce ata nuk do të mbajnë gtk3 versioni 4.12 të këtij mjedisi desktop, Simon Steinbeiss, krijuesi i temës Zogu Gri, ka vendosur të bëjë disa ndryshime në pamjen e tij, dhe të punojë vetëm në gtk2.

Njoftimi zyrtar u bë në blog i Xubuntu dhe nga sa mund të shihet në imazhe, gjërat duken mirë. Shikoni se si duket në kompjuterin tim:

Më pëlqen se si duket ai Breadcrumb de thunar, dhe tani menutë janë më të thjeshta dhe më të bukura. E vetmja gjë që nuk munda ta gjej është imazhi për panelin. Sidoqoftë, nëse doni të jepni një shije sesi duken gjërat, thjesht duhet të shkarkoni këtë skedar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   pl dijo

  Tema është shumë e mirë, gjithsesi më pëlqente shumë tema e Fitores, për të cilën folët në një rast tjetër dhe po e përdor në openbox

  1.    elav <° Linux dijo

   Unë nuk kam ndaluar së përdoruri ZukiTwo për një kohë të gjatë, por më pëlqejnë shumë këto ndryshime të reja në GreyBird.

 2.   nano dijo

  Sa keq që nuk përdor tunar në XFCE xD

  1.    Azazel dijo

   Çfarë menaxheri përdorni në vend të Thunar, a është në përputhje me ikonën e dosjes në panel (nuk e di se si quhet ikona)?

 3.   david dijo

  Armedshtë i armatosur mirë, por personalisht, toni i ngjyrës nuk më pëlqen.

 4.   Algave dijo

  Duket shumë bukur dhe e provova, por prapë preferoj temën "Orion" pasi mendoj se integrohet shumë më mirë dhe është më e bukur ose sapo u mësova

 5.   i duhur dijo

  Kaloj në KDE dhe ata azhurnojnë temën time të preferuar Xfce ... ky është fat i keq xD

 6.   sieg84 dijo

  kjo temë dhe zogu i kaltër janë mirë

 7.   Benpaz dijo

  Shoku nuk e punon lidhjen.