Tema e bukur për RazorQT

En LubuntuBlog ne mund të gjejmë një temë të bukur për RazorQt gjë që, të paktën për mua, më pëlqeu shumë. Siç e dimë, RazorQt y LXDE ata kanë bashkuar forcat (Çdokush do të thoshte se është muaji i bashkimit: D) ​​për të krijuar një mjedis të lehtë me bazë Qt të Desktopit.

Por, duke iu rikthyer temës, ajo që do të merrni është diçka e tillë:

Tema RazorQt_

Për të instaluar RazorQT ju duhet vetëm ndiqni udhëzimet në faqen e tyre të internetit. Unë nuk kam përdorur RazorQT për të ditur se si ta instaloj këtë temë, por mund ta shkarkoni nga kjo lidhje:

Shkarkoni Temën RazorQt

Pra djema .. Shijoni!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Leper_Ivan dijo

  E vërteta është që brisku-qt është një projekt shumë i mirë. Disa kohë më parë, kur ishte ende disi jeshile, e përdora për disa ditë dhe shoh një projekt shumë të mirë. Nuk më pëlqen veçanërisht mënyra e organizimit të desktopit, por pjesa tjetër është shumë e mirë. Një alternativë e lehtë për KDE (?

 2.   Juan Carlos dijo

  @elav: Krejt jashtë teme. Unë nuk dua të jem e pakëndshme, por e vërteta është që blogu siç është, për mua, duket i tmerrshëm. Unë nuk e pelqej.

  1.    Luani dijo

   Sigurisht, të gjithë nuk kemi të njëjtat shije. Asgjë në botë nuk do të pëlqejë të gjithë, por mirë
   E rëndësishme është që shumica prej nesh (përfshirë edhe veten time) e pëlqen atë dhe është funksionale.

   Në këto raste nuk është e rëndësishme nëse na pëlqen apo jo (për shembull nuk më pëlqen tema e argjendtë e RazorQt që postoi Elav) por duhet të vlerësoni punën dhe përkushtimin e madh që i kushtohet kësaj.
   Përshëndetje.

   1.    Juan Carlos dijo

    "... por ju duhet të vlerësoni punën dhe përkushtimin e madh që shkon në këtë". Sigurisht, një gjë nuk e heq tjetrën.

  2.    kennatj dijo

   Të qenit i sinqertë blog-u juaj http://elav.desdelinux.net/ Më pëlqen më shumë se https://blog.desdelinux.net/ dhe këtu është një tjetër që më pëlqen dhe duket shumë si blogu juaj eliax .com

   1.    F3niX dijo

    Unë e dua një blog si ky, duket si një ndryshim i mirë. Duket mirë rroje qt, nga rruga si është emri i projektit pas bashkimit? brisk qt apo lxde? apo ndonjë tjetër?

    1.    kennatj dijo

     Me sa duket do të jetë lxde-qt

   2.    Luani dijo

    Ha, nuk e njihja. Eshte mire.

 3.   cooper15 dijo

  Nuk duket aspak keq, megjithëse temat shumë të bardha nuk më pëlqejnë unë mendoj se kjo do ta përdorte.

 4.   gonzalezmd dijo

  Gracias por el aporte

 5.   gonzalezmd dijo

  Faleminderit për kontributin.

 6.   pandev92 dijo

  Unë me të vërtetë dua që toka të mbërrijë dhe ne mund të përdorim ambiente të lehta, pa nevojë për kompiz, kwin ose murmuritje për të shmangur grisjen ...

bool (e vërtetë)