Projekti Shimmer: Temat e bukura për Xfce

Projekti Shimmer ka nën krijimin e saj 3 tema të bukura të dizajnuara posaçërisht për të Xubuntu 9.10 / 10.04 (Albatross), Xubuntu 10.10 (Bluebird) y Xubuntu 11.04 (Zogu Gri).

Kjo e fundit mund të instalohet nga Archlinux AUR me kos:

yaourt -S xfce-theme-greybird

Mund të instalohet gjithashtu nga pajisja juaj APP-ja ose si dy temat e tjera, ato mund të shkarkohen nga Github.

- Zogu Gri @github
<° - Bluebird @github
<° - Albatross @github

Të tre këngët vijnë me versionin e tyre për gtk, metacity y xfwm. Thjesht e bukur..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eduardo dijo

  Ata më japin ide duke i kombinuar me sfonde të tjera dhe personalizime të tjera.
  mmm Si t’i instaloj në Fedora 16?
  Si instaloni diçka nga Github?

 2.   antolieztsu dijo

  Përshëndetje Eduardo, unë nuk i njoh komandat fedora, por paketa git është instaluar me të cilën ju mund të përdorni projektet e mbajtura në github. Thjesht shkoni në faqen e projektit dhe kopjoni lidhjen e tij dhe më pas në dosjen ~ / .themes në një terminal që vendosni:

  lidhje kloni git

  Padyshim duke zëvendësuar lidhjen me adresën e internetit të projektit. Kur dëshironi ta azhurnoni, shkoni te dosja që u krijua dhe vendosni "git pull" dhe kaq.

 3.   Eduardo dijo

  Faleminderit antolieztsu
  Çfarë ore mësimore e shkurtuar se si të përdorësh git që më ke dhënë.

  1.    antolieztsu dijo

   Ju mirepresim Eduardo, e kam mesuar jo shume kohe me pare hahaha