Stop supës meksikane!

Për të gjithë ata që nuk dinë për këtë temë, në vendin tim propozimi për vendosjen e ligjit është duke u zhvilluar ...

Audacity dhe TBRG

Të jesh i guximshëm isshtë shumë e zakonshme që gjithmonë e gjej veten në vështirësi për të gjetur se çfarë të shkruaj në këtë blog ...

Debian vs CEO

Dikush ma shpjegon shakanë sepse nuk e kuptoj luftën e CEO kundër Linux, por imazhin ...

Metali falas

Metali ynë Falas

Unë dua t'ju prezantoj me një sit që e di se shumë prej jush do të magjepsen po aq sa unë.

Pse përdor softuer të lirë?

Përdorimi i një Softueri të Lirë shkon përtej arratisjes nga programet me qëllim të keq, duke pasur një sistem të shpejtë, të sigurt, të qëndrueshëm (madje edhe të bukur) në ...

OS X vs Linux: lufta e fundit

Unë gjithmonë kam qenë një mbrojtës total i softuerit të lirë, të paktën për 6 muaj ku kam pasur edhe periudhën time ...

Gëzuar Ditën e Gruas

Në Desdelinux nuk duam të humbasim këtë ditë, e cila i kushtohet qenies më të bukur të gjallë që ...

Ktheni diçka komunitetit

Mos u shqetëso, unë nuk do të postoj asgjë në lidhje me sfondet ose elementet grafikë, Elav dhe Gaara janë dërguar në ...

Font Spirit Font

Mint Spirit, një tip i ri i krijuar për sistemin operativ Linux Mint Debian Edition, tani është në dispozicion për ...

Në mirëmbajtje

Forumi i Sincelinux jashtë shërbimit

Me keqardhje të madhe, ne duhet të informojmë se Forumi ynë zyrtar është në një çast të rënë dhe ne nuk i dimë shkaqet e vërteta mbi të cilat ...

Lojëra për terminalin

Kur mendojmë për terminalet, komandat, teksti, skriptet, shërbimet komunale për programuesit dhe ... shpesh na vijnë në mendje.

RankingLinux.com Jashtë linje

RankingLinux.com, ajo faqe që, siç tregon emri i saj, është një Renditje e faqeve / blogeve që lidhen me Linux, që nga dje ...

Testimi i kanellës

Dje instalova Archlinux për të bërë disa teste me disa paketa dhe brenda tyre, përfshinte testimin e Kanellës. TE

Lejet dhe të drejtat në Linux

  Sa prej nesh kanë pasur nevojë për të "kufizuar hyrjen" në skedarët që përmbahen në një direktori / dosje të caktuar ose ...

Humori: Komandat Linux janë kaq seksi

Përshëndetje, shumë kohë më parë pashë një imazh në një sit të komunitetit tonë këtu në Kubë (humanOS), sigurisht që është për geeks ...

Le të flasim për kanellën.

Le të flasim për Kanellën, një mjedis mjaft i ri për desktop, në fakt, mendoj se është më i riu që kemi brenda ...

Sincelinux nuk i pëlqen Supa

Faqja jonë nuk karakterizohet duke folur për çështje që lidhen me Politikën ose Qeveritë, por në këtë rast, ne bëjmë ...

FreeBSD 9.0 i lëshuar

Unë sjell lajme të shkëlqyera për dashamirët e BSD (sepse njeriu nuk jeton vetëm në GNU / Linux), dhe është që ...

Linux është djallëzor

Shoku ahdezzz në forum poston një histori interesante rreth Linux dhe mënyrës se si funksionon. Me siguri do ju pëlqejë ...

Humori: E vërteta rreth Windows

Disa kohë më parë pashë disa fotografi qesharake rreth Hasefroch dhe unë do t'i lë këtu. Mbi të gjitha ato kanë të bëjnë me ...

Në mirëmbajtje

Përjetimi i ndryshimit

Tani jemi duke u përpjekur të integrohemi me Google+ si dhe Facebook, ju kërkojmë falje për çdo anomali në sit ...

Një turne i TuxGuitar

Ne do të bëjmë një turne në programin TuxGuitar. TuxGuitar është një program me origjinë nga Argjentina, përdoret për të lexuar, luajtur ...

Ubuntu Bug # 1

A e dini se çfarë kishte Bug # 1 Ubuntu? Jam i sigurt që shumë as nuk e imagjinojnë, as nuk do ta dinë ...

Konkursi: Krijoni sfondin KDE 4.8

Me të njëjtin titull një artikull është botuar në KDE Blog ku të gjithë të interesuarit janë të ftuar të marrin pjesë ...

Ask.debian.net rinovohet

Të gjithë kemi dëgjuar ose lexuar në lidhje me Ask Ubuntu ose Ask Fedora por Debian gjithashtu ka faqen e vet për pyetje:

Në mirëmbajtje

Ne po paraqesim probleme

Me sa duket a2hosting (pritja jonë) u ka dhënë atyre që të bëjnë mirëmbajtje në bazat e të dhënave ose Zoti e di se ...

Pse përdoruesit e GNOME pëlqejnë Xfce?

Artikull interesant me qëllime të fshehura (shumë flakë) botuar në Barrapunto, bazuar në këtë tjetër (në anglisht). Unë citoj fjalë për fjalë: Ata llogariten në The ...

Sincelinux hap rrjetin mikroblog

Ne jemi të kënaqur të njoftojmë disponueshmërinë e një rrjeti Microblog bazuar në Status.net në domenin tonë Fromlinux.net. Cila është

Krijoni prezantime HTML me Deck.js

Megjithëse, personalisht, Power Point gjithmonë është dukur një budallallëk i padobishëm me efektet e tij të tranzicionit, ka njerëz ...

Mozilla njofton: "Firefox Share"

Duhet të jetë e zakonshme dhe për të parë në shumë uebfaqe, ikonat për të ndarë artikullin ose postimin që po bëhet ...

Ne jemi të veçantë

Çdo përdorues i GNU / Linux duhet të qëndrojë para pasqyrës dhe pa paragjykime narciziste, pavarësisht fizikut dhe pamjes, ...

Trupi i njeriut me HTML dhe PHP

Interesante është kjo infografike që detajon trupin e njeriut të shkruar me HTML dhe PHP. Nuk duhet humbur !!! Nuk mbaj mend ku ...

Pse përdor GNU / Linux?

Dua të ndaj me ju përmes këtij artikulli cilat janë arsyet e vërteta pse bëj më shumë se 5 ...

Pusho në paqe Steve Jobs

I dashur nga shumë, i urryer nga të tjerët dhe duke lënë një trashëgimi të padiskutueshme në historinë e Teknologjisë, ai i thotë lamtumirë ...

Humori: Sociologjia e Tastierës

Artikuj shumë interesantë janë botuar në Blogun e Free Software-it të Universitetit Kuban të Shkencave të Informatikës (UCI), ...